Hlavny zdroj tepla - tepelne cerpadlo. Treba aj nejaky iny zdroj?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Rada by som sa opytala hlavne viacrocnych uzivatelov tepelneho cerpadla, ci je potrebny aj nejaky iny zdroj tepla? Niekto nam tvrdi, ze nie je potrebny, ze to pekne vykuri cely dom, ini zase tvrdia, ze je dobre mat nejaky zalozny zdroj tepla (kachle, piecka...) Dom bude skoro pasivny, kurenie podlahove. Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@majkoj Hadam vyhovieme :-) Cely pohlad pri osobnej obhliadke ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko to sme sa nepochopili :), ja som myslel tesnenie okolo tej ovladacej tyce, nie tesnenie dvierok :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj No tak to sa mi fakt nechce rozoberat, Ale ze vobec nie. Co som ti urobil? ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko nuz ty si mi chcel dokazat, ako je to miesto u vas bombasticky vyriesene :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Miesto som ti ukazal a slovo bombasticky som nepouzil ;-) A nie, nebudem to rozoberat.
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko mas pravdu povedal si nieco ine :) "Videl si co je za tou dierou? Ako funguje ovladanie? Ake je to tesne a vymyslene? Nevidel" Z toho som nespravne pochopil, ze sa chces pochvalit.
Odpovedať
Dobrý deň aj ja sa chcem zapojiť do tejto debati a poprosiť o radu sme v stave prípravy projektu rodinného domu a budeme mat TČ keďže sa bojím výpadku el.energie tak sme dali krb ale chceme iba zatiaľ len komín a po čase dorobiť krb. Akým štýlom by sme to mali realizovať dať do komína predprípravu na krb.Prosim poraďte dakujem
Odpovedať
@endusko a vojny sa nebojis ?
Odpovedať
Profilova fotka
Síce kúrim iba druhú sezonu čerpadlom ale vykúri bez problémov. Aj pri minuloročných mrazoch bez problémov. Keby stavám druhý dom tak nedám ani komín, ten som síce dal ale či ho voľakedy využijem ťažko povedať, takto sa pozerám na cca 700€ čo som dal za schiedel komin, a tie peniaze by som vedel inde využiť. Ročne dám za kúrenie a ohrev TUV 500e, dom 100m2 obytná plocha.
Odpovedať
@daralbajda DARALBAJDA bojím sa hlúpych ľudí 🤷‍♀️
Odpovedať
@endusko dobre robíš.........
Odpovedať
Profilova fotka
@endusko riesili sme pred par dnami podobny problem. V projekte mame tepelne cerpadlo plus krb alebo teda piecku sme planovali. Nakoniec sme sa rozhodli ze komin nedame. Vela ludi, co ma tepelne cerpadlo tvrdi, ze ten krb je zbytocny a pouzivaju ho len obcas. A ze ked je raz komin uz nie je ta izolacia taka dobra ako ked tam nie je (neviem ci je to pravda) Ja len budem dufat, ze to cerpadlo fakt bude stacit, sme zamrznuta cela rodina :-D ale snad, ked bude podlahove a budeme citit od podlahy teplo, tak to bude v poriadku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@endusko ale kedze sa nam krb velmi paci, tak sme sa rozhodli bud pre elektricky alebo skor bio krb, asi zabudovany do steny a ked budeme mat naladicku na ''ohnik'' tak si ''zakurime'' takto ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@22macka22 Mam doma jednu zamrznutu a ten krb veru dostava zabrat :-) Pocit z ohna sa neda nahradit nicim inym. Ale tak samozrejme usetrit sa da. Hlavne na komine :-). Stale je pre mna zahadou.... ze kolko ludi si komin doraba, ked si kupia dom od developera, ktory setri pri vystavbe a komin do domu neda ...
Odpovedať
Presne pre toto chcem dať spraviť komín a uvidíme čo bude potom už len ten pocit a praskanie dreva vau😂😂
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si dal k TC aj krb a som velmi spokojny. samozrejme okolo krbu treba behat_ cistit, zhanat drevo, prikladat. nejaky ten prach v dome navyse. mne to vsak nevadi. do tyzdna ho zapalim v priemere cez zimu cca 2-3 krat. za tu pohodu to stoji. ved ohen patril k ludstvu uz od davnych vekov. zatial mam drevo zdarma a teraz mi prislo rocne zuctovanie elektriky 514€.plyn nemam. to je cena za vsetku elektriku. sme traja a dom je 123m2.uplna spokojnost.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Riešili sme podobnú dilemu a komín a ani krb sme do projektu nakoniec nedali. Bude iba TČ + podlahovka. Pomohlo prečítanie viacerých diskusii aj tu na MS, avšak vnímam to stále ako vec názoru. Je tu vôbec niekto, kto ľutuje, že si nakoniec krb a ani komín z nejakého dôvodu nedal?
Odpovedať
Profilova fotka
Nemam komin a nelutujem.
Odpovedať
Nemam krb ani komin, nelutujem, nechyba.
Odpovedať
@somecheck ak ti bude až tak chýbať môžeš si ho dať na parádu vonku tak na grilovanie i ked stojí viac ako gril no dávať ho do domu je vždy diera do domu ktorú nikdy nezaizoluješ tak dokonale ako by tam nebola a dnes do domu A0 ani tak malý nie je
Odpovedať
@duzu Jediný dôvod prečo som sa nad krbom zamýšľal je, že som požiadal SSD o štatistiku plánovaných a neplánovaných výpadkov EE v našej lokalite za rok 2020. Ich odpoveď ma trochu zháčila: Registrujeme desiatky výpadkov, bla bla bla a podľa zákona o energetike bla bla bla... chcel som čísla, avšak vraj je to neverejný údaj podľa nich. Ich dáta na webe sú veľmi chabé v tomto smere. Nechceli sme krb teda pre parádu len tak, ale zvažoval som ho, že čo ak - záložný zdroj tepla. Nakoniec sme od toho upustili. Snáď bude dobre.
Odpovedať
@matkinamamina ja mam TC plus krb...krb ani nie tak kôli zalohe ako skor atmosfere...par krat v zime zakurit a spravit si atmosferu...inac do re navrhnute TC ti urcite staci...akurat ked mas podlahove kurenie nezabudni v kupelni si dat radiator na zasuvku elektricky...lebo pri podlahovke nevysusis uteraky popripade detom veci ked budu mokre ( ale to uz len detail )
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?