Aký priemer komína pre krbovú vložku 150mm

Profilova fotka
Zdravím, rád by som sa poradil, aký priemer komína zvoliť pre krbovú vložku, lebo kominár s krbárom sa nezhodujú. Kominár navrhuje 180mm, krbár 160mm.... Parametre vložky: Výkon 2,8-7,3 kW Priemer dymovodu 150mm Ťah 10Pa Komín: Schiedel Absolut 45° Výška 8,33m Napojenie dymovodu 2m Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lordxor skús napísať @schiedel_maros_plsko on ti určite poradí.
Odpovedať
@lordxor 180 mm a viac pre spotrebiče na tuhé palivá. Napojenie si daj 90° aby si sa vyhla možným problémom so zatekanim kondenzu, nasadení dymovodu ( utesnenie). Prívod vzduchu máš ako riešený?
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt Externe v podlahe a vyustenie na fasadu
Odpovedať
Profilova fotka
@lordxor Obaja maju pravdu. Ja odporucam 160 mm s 90° napojenim.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
...oprasujem tuto temu kedze prave riesim/hladam vhodne riesenie na instalaciu krbovych kamien a nechcem kupovat kamna ktore budu potrebovat vysoky komin ktory si nemozem dovolit :)... zakladne udaje vyska stavby 4m (zatial plocha strecha ale casom bude pristavba a potom +0,5m) napojenie dymovodu - pri variante zadneho pripojenia dymovodu 1,5m a ak vrchneho tak 2,8 ...a tu som sa zasekol kedze nemam realne skusenosti ale potrebujem umiestnit kamna zadnou stranou co najblizsie ku stene (samozrejme ohnu odolna doska bude) a u HB Flex je to 40cm - takze neviem v sucinnosti s vyskou komina aky vyvod vlastne preferovat :/...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?