Akú značku komína?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
budeme mat krb a neviem sa rozhodnut aku znacku podla skusenosti vie mi niekto poradit? dakujem
Odpovedať
1
12
13
@schiedel_maros_plsko dobrý deň práve idem od vás kúpiť komín kombigas a mám otázku na váš komentár že ľudia zle zakurily a tým pádom praskne vložka,a ako sa má správne zakúriť aby sa to nestalo? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@davidmica Zle zakurenie/pouzivanie sa rovna: - nespravny typ paliva - pouzivanie spotrebica ako domovej spalovne odpadov - kartony a podobne - nespravne mnozstvo paliva - kazdy spotrebic ma predpisane maximalne mnozstvo paliva na jedno prilozenie - nespravny sposob kurenia - prikladanie neustale do spotrebica do plna pre rychly narast teploty - nespravny sposob zaustenia dymovodu - nespravna prechodka , do samotu, s nedostatocnou moznostou dilatacie - dochadza k roztrhnutiiu samotu - hranie sa s vzduchom na horenie a nasledne preniknutie plynu do spalinovej cesty s naslednym vybuchom v prieduchu
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko no pekne je toho dosť .Ďakujem
Odpovedať
@davidmica podla mna ani tak nezalezi na znacke, vyrobcovi komina, plus minus to bude to iste, s tym ze pravidla pouzivania popisane p. Plskom podla vsetkeho platia. Nasi maju kotol na tuhe palivo Viadrus U22 a komin murovany tak ako sa robilo v 80. rokoch a nie je problem naozaj s nicim. To uz teraz pri novych kominoch neplati, vid. pravidla popisane vyssie. No komin ako kedysi uz nepostavis, respektive nedostanes potrebne formality ku kolaudacii a pod. Biznis je biznis.
Odpovedať
@nicearty no tiež bych bol za klasiku no bohužiaľ to doba nedovoľuje ako hovoríte biznis je biznis .ešte mám jednu otázku ten nerezový komín dá sa stavať aj v interiéri ? Či musí byť vyvedeny von z domu a ťahaný vedľa stavby a ešte či bude drahšie ako tie izotermicke či izostatycke vložky....😁 Nejako začínam mať obavy o to praskanie
Odpovedať
@davidmica nemam skusenosti s nerezovym kominom.
Odpovedať
Profilova fotka
@nicearty Som rad, ze ste napisali "podla mna" , lebo to je potom subjektivny nazor zial velmi casto zakladajuci sa na minimalnych skusenostiach, v tomto pripade podla vsetkeho s jednym rodicovskym kominom. S kolkymi kominovymi systemami mate skusenosti? Ste kominar? Revizny technik? Kolko kominov, akych druhov, od kolkych vyrobcov, ste kontroloval, sledoval, postavil?
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko ano skusenosti nemam vela, len s jednym rodicovskym a jednym svojim Schiedel. Nevravim ze bude zly, len to ze v tejto dobe sme vaznami vselijakych certifikatov a nariadeni a pritom to spotrebitelovi casto krat okrem vacsej financnej narocnosti neprinesie ziadne benefity, skor len obmedzenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@nicearty Certifikaty su na to, aby sa nepredavali produkty, ktore nie su v sulade s normami, pravidlami, predpismi (klampiar sklepe rury, vyplni izolaciou, natrie na modro a povie, ze to je plus/minus to iste len lacnejsie). Hadam by ste nechceli, aby sa predavali veci, ktore mozu ohrozit stavby , zdravie ludi, zivoty ludi, ich majetok... Nariadenia su na to, aby boli stanovene pravidla a znova pre zachovanie bezpecnosti a.... a... napisane hore Ziadnym benefitom nazvat to, ze vam odskusany komin nezapali barak? Alebo nesposobi zdravotnu ujmu? Alebo ze ked vy ako uzivatel zanedbate cistenie, alebo palite ako zmyslov zbaveny vsetko co doma najdete a dojde k vyhoreniu sadzi, ze ten komin bol na to odskusany a vyrobca deklaruje, ze nedojde k sireniu poziaru? Ake obmedzenie mate z toho, ze mate overeny produkt? P.S.: Dakujeme za doveru, nech vam nas komin sluzi k spokojnosti
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko tomu vsetkemu rozumiem aj vam davam za pravdu, je to vlastne garancia urcitej kvality a tym aj ochrana. Tie obmedzenia ste popísal vyššie, a ak tieto dokazete nejakym produktom vyriesit, to bude uspech ;-) - nespravny typ paliva - pouzivanie spotrebica ako domovej spalovne odpadov - kartony a podobne - nespravne mnozstvo paliva - kazdy spotrebic ma predpisane maximalne mnozstvo paliva na jedno prilozenie - nespravny sposob kurenia - prikladanie neustale do spotrebica do plna pre rychly narast teploty - nespravny sposob zaustenia dymovodu - nespravna prechodka , do samotu, s nedostatocnou moznostou dilatacie - dochadza k roztrhnutiiu samotu - hranie sa s vzduchom na horenie a nasledne preniknutie plynu do spalinovej cesty s naslednym vybuchom v prieduchu
Odpovedať
Profilova fotka
@nicearty - nespravny typ paliva- tento problem sa da lahko odstranit rozumnym rozmyslanim a chovanim sa ... alebo vyrobca kotla, ze da mriezku do prikladacieho otvoru, co zabrani pouzivat kotol ako spalovnu - nespravne mnozstvo paliva je uloha pre vyrobcu kotla, toto my ovplyvnit nevieme. Velkost spalovacej komory urcuje vyrobca - nespravny sposob kurenia . casovy zamok otvorenia prikladacieho otvoru spalovacej komory - uloha pre vyrobcu kotla - nespravny sposob zaustenia - tu riesenie mame, spravne, kvalitne, ale vzdy niekto vyrobi plus/minus to iste a vypyta si 18 € no a clovek kupi, lebo veri a setri. No a nasledky su uz zname. - hranie sa zo vzduchom- to ma na starosti element medzi podlahou a kominom, clovek. ... no a aby ten komin to vsetko vydrzal, tak vam zase bude vadit, ze je tazky, ze je hranaty, ze je velky a zabera vela miesta, ze je cerveny ze nad strechou vyzera ako tovarensky komin... Pre nas jednoznacnym produktom na priblizenie sa dokonalosti je ABSOLUT, ale znicit sa da vsetko Pane, najskor treba riesit priciny a necakat, ze nieco bude riesit nasledky nespravneho zmyslania a konania, pokusma sa o to, nie vsak vzdy sme uspesni. Staci ale dodrziavat pravidla a navody na pouzivanie a pouzivat hlavu na myslenie a nielen ako nosny prvok vlasov..
Odpovedať
Dobrý deň, Má niekto skúsenosti s kominovym systémom Ø200mm Keramický komínový systém SKC-CM s vetracou šachtou CJ Blok link : https://www.cechotex.sk/stavebniny/ko... Vraj je ľahší ako Stadreko a je tam kvalitnejšia vložka. Cena 3/4 z ceny iných značiek. Bol by som rád za osobnú skúsenosť. Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
12
13
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?