Ako vyriešiť externý prívod vzduchu do krbu

Ahojte, plánujeme krb Romotop Heat 70.44.33.13(23) s výkonom 3,5-9,1 kW alebo 81.51.40.01(21) s výkonom 6,0-15,6 kW pre bungalov cca. 110 m2 na občasné kúrenie v prechodnom období. Kupujeme holodom, tak sme nemali možnosť naplánovať prívod už pri základoch. Podlahy sú už zaliate poterom, takže prívod cez podlahu už nie je možný. Prosím o radu ako sa dá vyriešiť prívod ext.vzduchu. Čo krbár, to iný názor :/ Komín bude za krbom v technickej miestnosti. Výška komína 6,5 m. Za rady vopred ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejc posledná možnosť je kvalitný komín so šachtou, ktorou privediete externý vzduch, alebo žiadny externý vzduch... ;-)
Odpovedať
@kejc komín Schiedel Absolut so šachtou
Odpovedať
Profilova fotka
@kejc prívod cez tech. miestnoť zvonku po povrchu, ploché potrubie, zaizolovať
Odpovedať
Profilova fotka
@kejc Tesi ma, ze 2 z 3 reagujucich odporucili nas kominovy system, jediny s izolovanou sachtou na slovenskom trhu. Ale asi komin uz stoji. Uvedte prosim aky komin mate, aky rozmer, aky typ, aky je strop, strecha, krytina, nech je lepsi podklad pre ziskanie predstavy.
Odpovedať
Profilova fotka
...a dodám ešte vlastné skúsenosti, pri plus -mínus 7 m komíne, do ktorého sa zmestia všetky bungalovy, to krásne funguje... S Schiedel Absolut... Len dodatok... za pozitívne hodnotenia mi Schiedel neplatí nič ;-)
Odpovedať
Ja to planujem riesit rovnako cez moj komin absolut, jednoduche a elegantne riesenie.
Odpovedať
Máme Romotop heat. Nasávanie má zdola -vodorovne. Takže otvor cez priečku za vložkou - do druhej miestnosti.tunel odizolovany a vyspadovany von z chalupy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
zdravim,chcela by som sa poradit,budeme mat v dome kachle na obvodovej stene,komin mame z exterieru a vlastne cez stenu mame otvor do interieru kde budu napojene kachle,treba robit externy privod vzduchu??alebo teda da sa to este volako dorobit??ked sme to nespravili pri základoch??
Odpovedať
Tiež ma to zaujíma. Ja už mám dom komplet postavený. Nemáme momentálne krb ani komín. No manželka veľmi túži po krbe/krbove kachle. Viem si predstaviť dorobiť ext. Antikorovy komín. Nasávanie ext. vzduchu by bolo o cez obvodov stenu keďže krbová vložka by bola hneď za ňou. Moja laická predstava je urobiť dieru do steny a napojiť potrubie ext. nasávanie na krbovu vlozku. Dĺžka potrubia max 80cm. Stena je 25cm porfix a 25cm EPS izolácia. Je moja uvaha dobre riešenie alebo to musím riešiť nejako komplikovanejšie. Krbovu vložku plánujem s co najnižším výkonom cca 6kW.
Odpovedať
Nákres kde by som chcel umiestniť krbov kachle s ext. prívodov vzduchu. Ext. prívod prechovej rúry dlžky cca 75 cm a poriadne zaizolovať.
Odpovedať
Neviem si predstavit, ze by sa tam zmestili tie kachle a k tomu budu salat teplo priamo na sedacku a televizor... Ked uz tak si to daj popod tie schody.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?