Ake kominy a odkial, vase odporucania

Zdravim.. Odporucte mi, odkial za dobru cenu nakupit kominy.. Potrebujeme dva. Jeden na krb a druhy klasika kurenie na drevo+ako zaloha na plyn a aby na nom uz bol aj na odsavanie z digestora... Odkial mate vy, kam dat cenove ponuky vypracovat? Dakujem
Odpovedať
Ja tiež potrebujem na drevo, na krb kúpiť...poradili mi 15 - 16 cm a 5m vysoký. Netuším kde mám začať hľadať.
Odpovedať
Profilova fotka
@builder_woman @decembrovka77 Budeme vdacni za doveru, ak nas oslovite a ak si nas vyberiete: https://www.schiedel.com/sk/servis/vy...
Odpovedať
ahoj, ja som našiel na bazosi, to chalan vozí z ČR. Inzerát tam stále má ak pohľadáš nájdeš to pod mestom zilina. 200ka priemer 9m vysoky, komplet aj s tmelom, dvierkami, mriežkou a čiapkou za 500e to dával pred dvoma rokmi, teraz už asi čosi viac... 3vrstvová stavebnica (tvárnica, šamot, izolácia) ...
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko aj ja som potreboval komín, na stránke som vyplnil dopytový formulár a nik sa mi neozval. Taká ste firma.... nevadí, je vás viac, dodal to iný dodávateľ.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko @stefanl teraz som mu volala, povedal, že mám kúpiť 20ku...ja som už z toho debil, mám vybratý krb s 15kou výstupom a dodávateľ mi povedal, že komín stačí 5metrov a 15 vstup tak aký komín mám kúpiť??? krb je Romotop - HEAT R 2G S 60.44.33.23. Aký typ mi podaríte zo Schiedel?
Odpovedať
Profilova fotka
@insed Dakujem za spatnu vazbu. Zial , moze sa stat, ze neposleme ponuku. Lebo vasa poziadavka sa ocitne v spame u poskytovatela internetu a ku nam vobec nie je poslana. Alebo zlyha moj kolega a neposle ponuku. Alebo jeho ponuka bola dana do vasho spamoveho kosa ako nevyziadana posta a unikne vasej pozornosti (ako mohla vasa uniknut nam). Mozem poprosit do spravy vasu mailovu adresu? Nech si overim, kde sa stala chyba. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@decembrovka77 výšku komína určuje výška strechy , žiadne také že stačí 5m 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@decembrovka77 Takze najskor velkosti prieduchov. Na klasicky kotol, ako sme Slovaci zvyknuti kupovat, slovensky kotol, lacny, od Martina, s potrebou tahu 23 Pa potrebujete podla udajov, ktore najdete az pri zakupenom kotli, lebo kto by si stahoval navod na pouzitie pred kupou kotla, komin s vyskou cez 9 m... Preto si najprv treba preverit, ci ten kotol, ktory chcete kupit dokaze fungovat s takou malou vyskou. Na kotol sa zvykne pouzivat priemer 18 cm., lebo vystupy mavaju 156-160-180 mm v zavislsoti od vykonu, vyrobcu Na krbovu vlozku ako uvadzate pri deklarovanej vyske komina 5 m vam navrhujem 160 mm priemer. Pre digestorje vyuzitelna sachta, ale ak mate tesnu stavbu, mozno s rekuperaciou, tak skor vyuzite slluzby recirkulacneho. Sachtou a jej rozmerom budete obmedzeni v priemere digestora, dostanete do sachty tak 80 mozno 100 mm priemer a to je vlemi malo (ak bude digestor normalneho vykonu). Takze skor zente digestor samostatnou rurou cez stenu von. Na foto mate overovaci vypocet vasho krbu k deklarovanemu kominu... Ja ako technik odporucam zakaznikom UNI Advanced.
Odpovedať
@jankevely skoro plochá strecha a výška steny 2,8m + trámy
Odpovedať
Profilova fotka
Mne vyber komina zobral 1 mesiac zo zivota 😄 (zartujem). Po roznych telefonatoch a cenovych ponukach som sa nakoniec rozhodol pre Schiedel Absolut, co sa tyka komunikacie s panom Plskom a Spakom(vychod SR) tak uplne bez problemov, poradili vysvetlili. Potreboval som vyreklamovat 2ks kominovych tvarnic, bez problemov do 1 tyzdna boli v stavebninach. Co sa tyka CP znacky ZOP Plewa a Absolut, neodskakovali od seba. Nerobim tu nikomu reklamu ani nic podobbe, len chcem vyjadrit spokojnost s pristupom, poradenstvom a uz aj poriesenou reklamaciou tvarnic.
Odpovedať
@jjaannoo verím...ja sa s tým ondím tri týždne a stále som z toho debil 😄
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko kotol budem mať plynový...krb je len do obývačko-kuchyne ako doplnkové kúrenie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@schiedel_maros_plsko obrázok je zle čítateľný, môžem poprosiť do správy? Ak kúpim vyšší komín, má to vplyv aj na zmenu priemeru? Stromy mám 6m od komína a približne toľko je od komína aj susedná budova -stará stavba....Ďakujem
Odpovedať
Odobna skusenost s panmi od Schiedel, p.Plskk, p.Danko, super! Osobna navsteva, kozultacia, odporucam tiez. Tolko skusenost z mojej stavby.. komin som bral od schiedlu, avsak zo stavebnin. Odbornici ma iba nasmerovali a poradili.. inak, iba stabil😉
Odpovedať
Profilova fotka
@decembrovka77 Ach jaaaaj. Tak to som ja domrvil :-O Mea culpa, mea maxima culpa. Vyska komina zavisi od vysky stavby. teda kedze plocha strecha , tak 1 m nad najvyssi bod strechy, tipnem si potom 4,5 m vysoky komin, ak bude krb je Romotop - HEAT R 2G S 60.44.33.23 - potom 160 komin. Ak to bude navysenie len na tych 6 m tak k zmene priemeru nedojde. A obrazok posielam. @jjaannoo a @dobryden1985 Dakujeme za pochvalu. Odvahu pochvalit verejne najde malokto. Zelam Vam, aby Vam nase kominy sluzili k spokojnosti dlhe desatrocia!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?