Žumpový zápach v kúpeľni - ako sa ho zbaviť?

Dobrý den, potreboval by som poradiť . V spodnej kupeľni citit zápach zo žumpy, v hornej nie. Mám odvetraný poklop ako vidno na nákrese, ako ešte pomôcť tomu,aby zápach nebol.Utesnene je to myslím dobre, spoje a pod., voda je stále v sifonoch,okno som maval aj zatvorene,aj otvorene,to iste s dverami, a zatial som na nič neprišiel.V žumpe mam bakterie, tie hádam pracuju.Treba odvetrat z ineho miesta??? Ďakujem za pomoc a rady.
Odpovedať
1
2
Pracku nemáte v kúpeľni?
Odpovedať
Prackovy sifón vám dobre tesni?
Odpovedať
@zita19 @peterklimpl práčku nemáme, je to chalupa.
Odpovedať
@edge113 a ono vám to do teraz nerobil ono keď je to chalupa a často sa tam nechodí tak skorej si myslím ze ta voda v sifonoch ci je určite tam
Odpovedať
@peterklimpl teraz tam chodime pravidelne, aj týžden sme tam.
Odpovedať
Podla mna to bude "komínový efekt" cez to odvetranie na poklope, skuste utesnit ci to pomoze
Odpovedať
@edge113 suchý sprchový žľab v spodnej sprche... Na 98%. Nalej do neho vodu.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign alebo trochu jedlého oleja aby nevysychal, hlavne keď odchádzate.
Odpovedať
@megdesign @jan45 teraz sme tam pravidelne,žľab je plný vody. @romanesdesign to odvetravanie sme robili neskôr,a tento zápach bol aj predtým,urobil som ho ,lebo som si myslel,že to pomôže.
Odpovedať
Profilova fotka
Ked splachnes neklokoce sifon? Voda tam moze byt ale staciak je mm pod urovnou sifonu a uz to tadial taha smrad. Existuje privetrvacia hlavica co sa da namontovat na 50mm rurku pod umyvadlo.
Odpovedať
Profilova fotka
žumpa je plastová, ak sú poklopy tesné a dodávate baktérie, pri spláchnutí vznikne v žumpe pretlak a vyrazí vodu z plytkého sifonu(asi sprcha), preto je zápach na prízemí. Treba odvetrať priamo žumpu v poklope.
Odpovedať
@edge113 otvor ten žľab a kukni sa tam. "Teraz sme tam stále....." neznamená, že v žľabe je voda....
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jan45 píše v príspevku, že má odvetrany poklop.... Podľa obrázku DN110....
Odpovedať
Aj mna hned napadlo, ci to nemoze byt sprchovy zlab.
Odpovedať
Profilova fotka
@edge113 Namontuj privetrávaciu hlavicu pod umývadlo ,ako poradil @wolodymyr
Odpovedať
hlavné kanalizačné potrubie vyviesť až nad strechu - vytvorí sa komín na odvetranie.
Odpovedať
@pukpuk , a kde ho napojit? presnejšie? možete mi to načrtnut Dakujem @zmrzlina_sk tá funguje ako? potiahne vzduch smerom do žumpy,ak treba, ale späť nie? @jan45 teraz sme tam boli po 2 dnoch, čiže nikto nesplachoval,a cítit bolo zasa 😞 , pozrel som do žliabku v sprche,voda tam je, a ked spláchnem nič nebuble v systéme.
Odpovedať
Profilova fotka
@edge113 ak o niečom neviem, to neznamená, že to nie je. Systematicky prezrieť všetko
Odpovedať
@edge113 vyznačené zelenou
Odpovedať
@edge113 voda tam byť môže. Druhá vec je, čo je v tom zázraku neviemakosaodbornevolá co je pod zlabom. Ja to rozoberám každé 2 týždne, zachytené vlasy, usadeniny zo sampona a sprcháča a teda občas to veru páchne 🙄
Odpovedať
@pukpuk čiže tam napojim vývod hore? navrtam otvor do rúry?utesnim,alebo nejakú odbočku originál? min.priemer 75mm?
Odpovedať
@edge113 teraz tam máš isto nejaké koleno, tak to vymeniť za T kus (alebo Y odbočku) a nadpojiť to odvetranie.
Odpovedať
Profilova fotka
@edge113 Smrad máš na prízemí ,tak ho treba napojiť za sifón umývadla na prízemí.Bežne sa odvetranie robí,ako napísal @pukpuk ,ale toto nerieši ,ak máš dlhšiu vzdialenosť od napr. umývadla /3 a viac metrov/ k hlavnému zvodu.K tomu ked prirátaš zlý spád /moc strmý/ tak ti podtlak vycucne vodu zo sifónu a je problém.Vtedy jedine privzdušňovací ventil,ktorý nasaje vzduch z miestnosti a zavzdušní odpad rúru.Preto sa montuje až za sifón,aby neťahalo vodu zo sifónu.Je to vlastne klapka.
Odpovedať
@zmrzlina_sk k hlavnemu zvodu to mam dole zo sprchy cca160cm, umývadlo 90, zachod je hned za nim, na poschodi je aj sprcha aj umývadlo cca 100cm od pripojenia k záchodu a smer dolu.čiže velke vzdialenosti nemam, len z hornej je podla obrazka jasne ,že tam je spád už kolmo dolu,a pred žumpou su spojene tie 2 vetvy do jednej Y spojkou.
Odpovedať
@pukpuk a aký priemer? nemôže byt menší ako je? a popod strechu? nechcem ničit strechu ,môžem použit kolienka? a na vrch tu hlavicu?
Odpovedať
priemer 75 by mal byť dostatočný. Popod strechu neviem ako by to bolo, aby ti zápach neťahalo do okien 🙂 . Hlavica na konci toho je podľa mňa zbytočná.
Odpovedať
Profilova fotka
@edge113 Ak máš také krátke vzdialenosti odvzdušni to na hornom poschodí.Ak máš odtok priemer 40 - 50 tak také použiješ.Kľudne na vrch aj cez koleno a na vrch hlavicu.
Odpovedať
@zmrzlina_sk no von cez stenu mam priemer 110, tak použijem redukciu na menši priemer, a šup s nim hore popri stene,smerom nad strechu. A okolo okapov,môžem dat kolena? nechcem ist kolmo hore skrz strechu...
Odpovedať
Profilova fotka
@edge113 A prečo by si nemohol dať ?? Mimochodom z toho čo si nakreslil -odpad z 1 poschodia máš ako vedený po vonkajšej fasáde ?? To sa nebojíš,že v zime ti bude zamŕzať odpad ?
Odpovedať
@zmrzlina_sk áno ,je tak pol pod omietkou,a na tom ešte urobené z DT také ako komín,obmurovane, ešte to neznamená.Takze kolená okolo strechy môžem použiť. 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?