Voda zo studne netečie

Profilova fotka
Ahojte, stala sa nám taká vec, že pred dvomi dňami vypadla na chvíľu elektrina a odvtedy nám blbne studňa. Niekoľko hodín ide voda, ale potom prestane, musíme ísť do šachty reštartovať čerpadlo, potom znovu pár hodín ide, mysleli sme, že je problém v tlakovom spínači, muž ho vymenil, ale nepohlo, zase po pár hodinách prestala tiecť, nemáte niekto s týmto skúsenosť? Ďakujem.
Odpovedať
@inusa22 nemôže byť že klesne hladina? Väčšinou má čerpadlo ochranu proti chodu na sucho. Nevidím súvis s výpadom elektriny.
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino ale ak by klesla hladina v studni a hneď po restartovaní znovu tiekla, tak to by nebolo možné, či?
Odpovedať
@inusa22 asi nie... Tak potom neviem 🙂
Odpovedať
@inusa22 co znamena "restartovat cerpadlo"?
Odpovedať
Profilova fotka
@inusa22 malo informacii ale tusim vcom bude problem..prvy krat,co vam vypadla elektrina vam pravdepodobne vyhodilo istice..cerpadlo malo vecsi prudovy odber ako vas istic..normalne by malo vyhodit prudovy poistku pri cerpadle..to sa vam deje asi teraz,ked ho musite restartovat..ak mate ponorne cerpadlo,tak staci zatlacit tlacidlo na prudovom istici..a dovod preco vam cerpadlo odobera vacsi prud ako by malo?kazde cerpadlo by malo byt instalovane tak aby malo dostatocny protitlak pri rozbehu..to sa zabezpeci hlbka,v ktorej je cerpadlo instalovane alebo tlak vzduchu v tlakovej nadobe..ak to nie je zabezpecene,cerpadlo startuje bez zatazenia a casom sa opotrebuje a vysledok je ze vam momentalne vyhadzuje istic..pomoze vymenit prudovy istic za vacsi alebo vymenit cerpadlo..a samozrejme zabezpecit cerpadlu min.pracovnu hlbku,tj.protitlak..
Odpovedať
@dart9 "".pomoze vymenit prudovy istic za vacsi alebo vymenit cerpadlo."" 😶 😵‍💫
Odpovedať
@inusa22 co znamená "reštartovat čerpadlo"?
Odpovedať
Profilova fotka
@dart9 ďakujem 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 mozes rozvinut svoju odpoved,pokial mas s niecim podobným skúsenosť..ja som mal,z dovodu unikajuceho vzduchu z tlakovej nadoby som musel rovnako spustat cerpadlo po vyhodeni prudovej poistky..v aquamounte,odkial som mal cerpadlo sa ma opytali aku mam poistku a ze toto cerpadlo ma casom vacsi odber tak mi poslali o par amperov vacsiu..to bolo iba docasne,potom som nakoniec vymenil cerpadlo(za kvalitnejšie) aj tlakovu nadobu..od vtedy ide bez problemov ..takze len tolko k tvojim stupidnym emotikonom
Odpovedať
@dart9 "".v aquamounte,odkial som mal cerpadlo sa ma opytali aku mam poistku a ze toto cerpadlo ma casom vacsi odber tak mi poslali o par amperov vacsiu..to bolo iba docasne,potom som nakoniec vymenil cerpadlo(za kvalitnejšie) aj tlakovu nadobu..od vtedy ide bez problemov ..takze len tolko k tvojim stupidnym emotikonom"" K mojim s"stupídnym" emotikonom...Buď rád že som Ti neposlal iné čo by zobrazovali Tvoje "pozoruhodné" poznatky, lebo ----.pomoze vymenit prudovy istic za vacsi alebo vymenit cerpadlo-----ďalej----v aquamounte,odkial som mal cerpadlo sa ma opytali aku mam poistku a ze toto cerpadlo ma casom vacsi odber tak mi poslali o par amperov vacsiu.. Takže "prúdový istič si vymenil za poistku" a je to už ok ako si vymenil aj nové čerpadlo.. Sám nevieš čo píšeš a tak na Tvoje príspevky som iba odpovedal aj emotikonom...Kapisto?? 😄
Odpovedať
@dart9 ale ved nikde nepisali, ze im vychadzuje istic alebo prudovy chranic ... predpokladam, ze cerpadlo sa da do rezimu akoby "nemalo" vodu ... ale nepise sa tu ake cerpadlo ...v akom je stave, vela cerpadiel skusa tlacit a ked nejde, tak znova po nejakych casoch ... treba presne odsledovat v akom je stave ...
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 chytas sa za slovicka,neviem ci to bola prudova poistka alebo istic..to je nepodstatne..podstatna bola pointa prispevku,tvoja pointa prispevku dopytujucemu vobec nepomohla..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@shadowmilan taktiez nenapisala @inusa22 co znamena v preklade restartovat cerpadlo .tiez som mal rovnaky problem,ze som si myslel ze mam prilis vysoko cerpadlo a malo vody a riesil som to tym ze som ho dal nizsie..nepomohlo samozrejme..
Odpovedať
@dart9 ""neviem ci to bola prudova poistka alebo istic..to je nepodstatne..podstatna bola pointa prispevku,tvoja pointa prispevku dopytujucemu vobec nepomohla.."" Písal som to Tebe aby si sa trošku "poobzeral"čo píšeš..Ty si dopytujúcemu napísal čo??? Viď prvá veta...a niekoľko podobných 😢 😞 10 hod
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?