Večne upchate wc

Ahojte prosím poraďte mi, už sme fakt zúfalý ,nikdy som taký problém nemal, ale odkedy sme v tomto dome ,je tu permanentne upchaty záchod,.je to novostavba cca 4 roky ,ale záchod sa upcha stále a furt, stačí ze clovek použije toaletu na velku potrebu ,a nemusí tam hodiť ani toaletny papier ,a už je upchaty, otazka znie môže byť to wc taký šmejd ze je stále upchate??? Rozmýšľam ci nové wc vyriesi problém ĎAKUJEM
Odpovedať
1
2
@melvik problémom skôr bude zle realizované odpadové potrubie podľa mňa.
Odpovedať
@sousedekovci89 To som nechcel počuť, ono to vždy ostane všetko zaseknute v tom prvom pohybe neviem ako to nazvať a vysvetliť hneď na začiatku potom to ide dobre ked to človek potlaci
Odpovedať
Profilova fotka
@melvik ako píšu sousedekovci89, môže byť malta v kolene, už sme vysekávali dosku z potrubia.
Odpovedať
@melvik ako písal @jan45 môže to byť malta v potrubí, (niektoré firmy majú občas ten zlozvyk, že oplach z náradia lejú do pripravených rozvodov odpadov), môže to byť tak nešťastne vykolienkované, že tam pri spláchnutí nedokáže voda vytvoriť dostatočný tlak aby to zo záchoda vymyla, veľmi nepravdepodobne to bude záchodovou misou aj keď teoreticky možné to je ale pravdepodobnosť je veľmi malá.
Odpovedať
Tak mi prosím poraďte čo stym urobiť a rovno aj ked máte na niekoho neaky kontakt ďakujem
Odpovedať
demontovat wc, zavolat firmu ktora cisti kanalizacie a ma aj endoskop, nech tam supnu kameru a pozru, co sa stalo. ak tam je ta malta, mozno ju krtkom rozbiju..
Odpovedať
@melvik postup navrhnutý @kemino bude fakt asi najlepší 🙂 ak podľa endoskopu bude potrubie čisté aj nebudú tam nejak závratné zákruty, potom by som riešil druhú misu.
Odpovedať
Skúsim vďaka, ak tam bude niečo volam developera ja to platiť odmietam vďaka za rady
Odpovedať
V mojom pripade je na vine skutocne WC misa. Sifon ma tak maly priemer, ze tam ledva vopcham tri prsty vedla seba. V obchode pri kupe to asi nikoho nepapadne, ale tuto skutocne niekto pri vyrobe tej misy nerozmyslal. Skuste si premerat, ako je velky priemer sifonu a porovnat ho s inymi WC misami niekde v predajni.
Odpovedať
@robo91 ja tam síce 3 prsty vopcham ale ozaj vyzera byt dosť úzky
Odpovedať
@melvik a preto som misu kupovala "na zivo" aby som videla ci aj velka klobasa cez nu prejde
Odpovedať
@melvik Nie je na mise napísaná značka? Ak by sa developer “štorcoval” kúp misu napr. Jika a máš do smrti pokoj. A konštrukcia závesného WC je Geberit, alebo niečo iné? Lebo ti celkom dosť preteká…
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
U nas to robila tesniaca guma na rure kkti ju vtlacili tak ze sa zosmykla a bola kriizom a ako priehrada sa spravala. Nastastie to bolo v pivnici a opravil som to.
Odpovedať
@dedo758 ako preteká.?? Netuším či to je geberit alebo nieco ine,
Odpovedať
@melvik je splachovač zabudovaný v stene, alebo je nadrzka namontovaná na mise?
Odpovedať
@dedo758 na fotke je Alfoldi....
Odpovedať
@megdesign v stene . A áno na wc je napísané alfoldi.
Odpovedať
@melvik problem je samotna misa,ani nemusis volat technikov.misa ta vyjde lacnejsie. Presne rovnaky problem je aj u nas na pracovisku,musi sa splachovat samostatne po vykone, a samotny toaletak,inac nieje sanca. Misa (zavesne wc) za 27 z hornbachu vyriesi tvoj problem.
Odpovedať
@dent Ako to vies, ako ja si to myslím ze misa je na 2 veci, ale odkial berieš tu istotu 🙂
Odpovedať
@melvik ahoj, podľa mňa zato môže 90° koleno na odpad, ktoré je už pod základmi...
Odpovedať
@zita19 správne, zo mňa tiež idú riadne klobásy a splachovať treba aj na 3krat a verím, že niesom jediný priznajme si to🙂 k tomu toaletný jak sa pridá ta s pánom B....
Odpovedať
@19riddick91 90st koleno ma kazdy geberit/grohe, a neviem o tom ze by to bol velky problem.
Odpovedať
@melvik podla fotky co si dal.ked som pozrel teraz na wc ja, vidim tam teda vacsi otvor, uz z pohladu.ved odmeraj si napr vysku otvoru,prejdi sa a pozri aky maju otvor ine misy v obchode.
Odpovedať
@dent ja myslím koleno,ako som spomínal pod platňou nie Geberit... Čiže odpady,ako sú porobené
Odpovedať
Profilova fotka
@melvik - ak chces vybornu misu s velkou dierou a bezudrzbou a jednoduchou montazou (rozumej na 2 matice), kup si za 180 europenazi toto v hornbachu: Vileroy Bosch Architectura (v sete) jednoducha montaz, rimless, male mnozstvo splachovanej vody, nevadi mu ani nadmerna nakladka 🙂. Je aj verzia s Ceramic plus (priplatok 15e=dokopy 195) a bude ta mat rada aj zena, lebo ten zachod sa umyva skoro sam. Ale tieto verzie su len na objednavku (treba riesit cez lokalne kup.studio, nie cez internet). https://www.hornbach.sk/shop/Zavesny-...
Odpovedať
Ďakujem za rady ja si myslím že to bude asi tým wc,pôjdem pozrieť do obchodu a porovnám
Odpovedať
@zita19 Ja som kupoval nielen podla dzíry odpadovej ale som si pekne premeral starú misu akú má vnútornú veľkosť odpredu dozadu a kúpil som o 3,5cm dlhšiu. Väčšiu nemali ale jaká je to radosť na tom sedieť, ale to žiadna žena nepochopí,lebo jej nič nezavadzia ... 😄 No ale my zasa nemusíme vždy kvoknúť! 😄 😉
Odpovedať
@dodok tento aspekt spravnej WC misy mi naozaj nenapadol 😄
Odpovedať
@dodok Ja som sa nad tym uz neraz pozastavil 😄 niekto neaky typ na dobre wc ?? 😄 lebo vidim to na dlhé hľadanie sakra 😄
Odpovedať
@melvik https://www.hornbach.sk/shop/Zavesne-... odkusane-ziaden problem.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?