Trativod

Zobraz úvodný príspevok
Caute, potreboval by som poradit ohladom trativodu - chceli by sme vykopat jamu o rozmeroch 2x2x3 len neviem ake najlacnejsie riesenie by sme mali zvolit, co do nej dat. Rozmyslali sme nad potrav.prepravkami lenze tam by sme ich potrebovali cca 300 ks tzn. cena by bola cca 700,-euro, co mi nepride ako najlacnejsie riesenie. Viete poradit? Strecha ma plochu 227 m2. Diky.
Odpovedať
@karol6777 geotextiliu len po bokoch a na vrch, nie na dno aby sa casom nezaniesla mikroodpadom a nezhorsilo sa vsakovanie. Nebolo by lepsie pouzit miesto kamena napriklad plastove palety, plastove debnicky, pripadne aj spec plastove vyplne do vsakovaciek (celkom drahe)? Predsa len sa tym zvysi jej kapacita, Kamen zaberie privela priestoru v takej malej jame na celkom velku strachu
Odpovedať
Ak by to niekomu pomohlo, teraz som dokoncil trativod na strechu cca 260 m2. 42 paliet + na spodok 50 cm riecneho kamena frakcie 22-100 a ostatny kamen na boky, a aj ten som zakril este geotextiliou zhora, len to uz nieje na foto..
Odpovedať
A palety su obalene cele, cize aj zdola.
Odpovedať
Zdola sa geoska davat nema, nech sa pouzije akakolvek vypln
Odpovedať
Mozno sa nema.... ja som dal... myslim ze ma prezije ;-)
Odpovedať
@kokinott iste ta to prezije, iste to nie je ziadna tragedia, len geoska sa casom zanasa mikrobordelom a znizuje sa priestupnos pre vodu. Nie ze by nikdy nevsiakla, ale pojde to pomalsie
Odpovedať
Ešte otázka trativod mam potiahnutý cez 10 m od domu a už posledné metre sú cez 40 - 50 cm v zemi či by som nemohol napríklad možno posledné 3-4 m trúbku z boku na pár miestach navrtat ze keď už vsakovacia jama nebude stíhať nech vytečie do toho jarku v čom je trativod a samozrejme tieto 3-4 m čo by som navratal trúbku tak by som zasypal tiež riecnym kameňom na na vrch zem .... Zlý nápad ?
Odpovedať
Prosím vás ohľadom vsakovacej jamy. Niekedy z dôvodu veľkosti pozemku je veľmi ťažké dosiahnuť optimálne vzdialenosti. od budov a hraníc pozemkov. Náš pozemok je v miernom svahu a vsakovaciu jamu som urobil pred domom vo vzdialenosti 3 metre od základov, ďalej sa nedalo. Jama hlboká 3 metre. Nie je to ílovitá zemina ale hnedá hlina. Je možné že časom môže táto voda presiaknuť až k základom a robiť "galibu"? Prosím ešte jednu otázku, existuje nejaká norma ktorá hovorí o vzdialenosti vsakovacej jamy od hranice susedného pozemku? Ďakujem
Odpovedať
@chrobak7 ako dsleko mate tu vsakovaciu jamu od domu?
Odpovedať
@dixy89 Na predchádzajúcej strane, čo mám príspevok s fotkami, tak na predposlednej fotke to vidno. Sú to nejaké 2-3 metre.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@y2k 1,bednicky-palety viac vzduchu v medzipriestore=vacsia akumulacia vody 2,sutina-kamenivo mensia akumulacia=pomalsie vsakovanie
Odpovedať
nepoužil niekto na trativod - vsak staré použité pneumatiky?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gondekp skúsenosť nemám ale pneumatiky sú dosť mäkké....keď dáš na ne vrstvu zeminy cca 50cm tak čo ti urobí???
Odpovedať
@gondekp Ja žasnem, čo už ľuďom nenapadne.... 🤔 😮 😕 😕
Odpovedať
@logo22 keď sa pozrieš na videa na youtube trebárs toto https://youtu.be/oX909ZZVH5o?t=74 v čase1:10, aký je ten plastový tunel vachrlatý. prečo by nemohla byť dobrá pneumatika? rozrezať ju na polovicu? naskladať vedľa seba. mohli by sa použiť pneumatiky z nákladnych vozidiel ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ahojte, Planujem urobit trativod z plastovych paliet. Chcel by som ju umiestnit v priestore na pozemku kde bude parkovacie statie, zamkova dlazba, pretoze nemam velky pozemok pred domom a za dom ju nechcem davat aby mi voda netiekla popod zaklady. Je to bezpecne, nerad by som aby sa to casom prepadlo. Niekde som cital, ze ak to bude zakryte aspon 1m zeminou tak by to malo byt ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte. Prosím o radu. Dom ma strechu 104 m2 a mám len jeden zvod ( rovná strecha ) Pozemok mam celkom maly a preto by som sa chcel opýtať akú velkú jamu je potrebné vykopať pre takúto velkú strechu. do jamy pojde makadam+ plastové palety zabalené v geotextílií. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@gondekp ja som pouzil odrezky z kanalizacnych rur, a funguje to super, je to pevne nic sa nepreborilo, a svokor mi nato vysipal asi 10 ton strku, tak som sa zlakol, ale nic sa nestalo 🙂 orezky z rur odpady zozenies hocikde v zbernom dvore 🙂
Odpovedať
@mateu bohuzel pro nejaky odhad velikosti jste neuvedl dva klicove parametry a to je lokace (podle toho se urci kolik cca naprsi) a nasledne typ zeminy (to urci jak rychle se voda je schopna vsaknou). Na netu pak najdete kalkulacky pro vypocet velikosti vsaku. Pokud chcete co nejmensi jamu pak bych radeji volil systemova reseni nez zasypani sterkem krery vyplni vetsinu prostoru = mene prostoru pro vodu.
Odpovedať
Dobrý večer Prosím čo si myslíte o trativode z ibc kontajnerov mam ich 4 a rozmýšľam že by som ich na dne rozvŕtal vložil do výkopu a do nich dal PVC rúry z dažďových zvodov a zasypal. Čím by ste vystužili boky, aby sa nezatláčali ? (mám studňu čiže nepotrebujem uchovávať vodu)
Odpovedať
@denis1991 Nemáš ich v tej kovovej "klietke"? Potom by som to obložil nejakou silnejšou kari rohožou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@kokinott ahoj, prosím ťa, koľko ťa vyšlo toto riešenie s paletami? Myslíte niekto, že sa dajú nachystať zvody zo strechy cez kanalizačné rúry aj keď ešte nemáme rýny až po zem? Zatiaľ máme len zvody na streche. Pýtam sa, lebo máme obkopanú základovú dosku a potrebujeme to zarovnať kvôli lešeniu ale je to dvojitá robota teraz to zarovnať a keď budú rýny, kopať jamy popri ZD opäť.
Odpovedať
@bellatrix27 samozrejme ze daju, stačí trafit pozicie zvodov a zachovat spad a je vybavene...
Odpovedať
@cukrik25 ako odhadnúť, do akej výšky budú zvody, aby sa tam nachystali tie rúry? Alebo radšej dat hlbšie a potom na tie roztrojky nadpojiť kúsky podľa potreby?
Odpovedať
@bellatrix27 v podstate ano, hlbsie je vzdy lepsie, jednoduchsie dopasujes, ale na druhu stranu nie príliš hlboko - budete zbytocne hlbsie kopat....treba si ujasnit +/- buducu vysku terenu a podla toho sa nejak odpichnut, doporucujem kupit aspoň jeden lapac stresnych splavenin (ja mam od alcaplastu) a pomerat si kde, co, ako a budete mudrejsi
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?