Problém s čerpadlom Aquatec at6 - kal v polkruhovej časti

Preco sa mi stale dostava kal do tej polkruhovej casti ak by niekto poradil z nastavenim bol by som rad skusal som uz vselico
Odpovedať
Profilova fotka
Prva musi bublat aby sa hovienko tocilo a rozpadlo. Jednoducho to spravis. Vsetko vypni a pusti prvu komoru aby bublala. Potom polmesiacovu ta musi ako keby polovret. Uvidis co zmena tlaku spravi s prvou bud pridas alebo uberes. Potom pustis do mamutky aby cerpala a skontrolujes predosle dve. Posledny je do vyvodu z cov tam by raz za cas mala ist bublinka... inak chyba ti tam sitko. Takymto hrajkanim za polhodku nemas co robit. Samozrejme vsetko sa to dojebe ak mas casovac aspon mne to robilo zlobu lebo vzduch pojde najlahsou cestou a jedine takto sa to mne podarilo a fungovala super.
Odpovedať
Ake sitko kde? Cisticka bezi nonstop ci mam zmenit program
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado1992 na strednej rure ... vytok...aspon na mojej bolo take kovove. Bezat nechaj nonstop len sa pohraj s ventilmi. Nemas za co 😉
Odpovedať
Ja stym mam problem uz pekne dlho 😄 po spusteni vsetko slapalo a po prvom odkaleni to ide dole vodou. Stale sa nieco do toho stredu dostane.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukas2589 to aj mne sa dostalo ale zvacsa tukove gule inak bola v pohode.
Odpovedať
@vlado1992 Odkalovať, okalovať, okalovať. Po vrchu ti plávajú už odumreté baktérie. Väčšie sitko na palicu a pozbierať po vrchu.
Odpovedať
@ruren to by v mojom pripade znamenalo odkalovat kazde 2-4 tyzdne...
Odpovedať
@lukas2589 Odkaluje sa zhruba raz za mesiac, ale najlepšie je urobiť si kalovú skúšku. Nabrať obsah s prevzdušňovanej zony t.j. tá polmesiacová, ako ju nazval vlado1992 do fľaše a nechať usadiť. Najjednoduchšie je rozdeliť si fľašu na tri časti. Ideálne je keď kal po usadení sa nachádza v strednej tretine. Pokiaľ sa hladina kalu nachádza už vo vrchnej tretine, bezpodmienečne treba odkalovať.
Odpovedať
Nabral som do velkeho pohara 4 litroveho a bolo tam asi stvrt pohara odkaloval som to tak mesiac dozadu
Odpovedať
Profilova fotka
preto sa má pred čov osádzať septik, ten sa odkaluje raz za rok, a čov by išla bez zásahov plynule, pretože by do nej natekala homogenizovaná zmes.
Odpovedať
@ruren prvy krat prisli po pol roku odkalovat zmeral kal a ze neni to treba ale odkali. Za dalsi pol rok znova. A to povedal ze pride o rok. Tak neviem ci to treba tahat kazdy mesac. To potom cov straca zmysel. Aj zumpu tahas kazdy mesiac
Odpovedať
To je blbost predtym mi to fungovalo dobre ja neviem ja si mislim ze to duchadlo je slabe na tu cisticku podlamna ze dava malo vzduchu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vlado1992 cisticka sa urcite neodkaluje mesacne, 3-4 krat za rok urcite staci. Duchadlo je urcite dostacujuce, vidim skor problem v nie prave idealnom vyregulovani. Zastav vsetky vetvy, nechaj naplno otvorenu tu najvacsiu prevzdusnovaciu, co je prvy ventil na rozdelovaci od vstupu z duchadla.. Potom postupne po jednom ventile pomalicky pustaj vzduch. V strede staci ked obcas skoci bublinka... Musis najst spravny kompromis aby bol zapezpeceny preplach medzi komorami a taktiez aby bol dostatocny prisun vzduchu v prvej komore kde prichadza material.
Odpovedať
Nechcem zakladať novú tému,tak sa pripojím-ako viem či mám dosť baktérií?Máme ju 4 mesiace,zdalo sa že je všetko v poriadku,až pred nedávnom sa z druhej komory(tej čo je vedľa prítoku) vyvalilo zospodu také husté.Tak som to premiešal,bol kľud a po týždni zase husté na vrchu.Dnes som robil kalovú skúšku a výsledok cca 15%.Celkom málo.Ventily som nastavoval a malo by to byt v pohode.Pozeral som si videa aj návody 🙂 Ten kal to sú baktérie,alebo ako to je? Dík za odpovede.
Odpovedať
Ešte pár fotiek pre predstavu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?