Pripojka kanalizacie cez most

20. aug 201830

Ahojte, akurát riešime pripojenie na verejnú kanalizáciu. Pozemok a ver. kanalizáciu nám oddeľuje potok na ktorom je betonový most cca 10m široký za ním je obecná cesta kde v strede vedie ver. kanalizácia. Susedia majú kanalizáciu vedenú cez most do ver. kanalizácie tlakovou prečerpavačkou a cca 4m od ver kanalizácie im idú splašky gravitačne do kanalizácie. v projekte je navrhnutá nová prípojka vrátane kan šachty tvorenej na moste. Chceme sa vyhnúť rozkopávaniu cesty a jej uzatvorenie a pod. Je podľa vás možné spraviť šachtu v mieste kde susedova kan začína gravitačne tiecť do kanalizácie a napojiť sa na danú rúru ktorá má priemer dn125.
Pôjdeme sa spýtať aj na vodárne a obec len chcem vedieť či to je teoreticky možné aby sme zbytočne neišli na úrady.
Ďakujem za každú odpoveď

  • @mischo011  teoreticky, teda prietokove to možné je, prietok potrubia Dn 125 pri spáde 3% je cca 16 l/s, to je 57m3/h, také veľké čerpadlo sused určite nemá aj keby ste čerpali naraz a pravdepodobnosť súčasného čerpania je takmer nulová. Naviac, do potrubia už priteká voda rozmixobaná, takže ani k zaneseniu a upchatiu nepríde.

  • @mischo011  Neviem akú prečerpávačku máte navrhnutú, ja mám na výstupe prečerpávačky 63mm hadicu a tá ide asi 2 m pred napojením na kanalizačný rad do revíznej šachty a odtiaľ gravitačne 125mm KG rúrou do obecnej kanalizácie. Keď sa spustí čerpanie prúd splaškov má tak 3cm na výšku v tej 125mm KG rúre, čiže kapacita na dve čerpačky je viac než dosť. Otázka je či bude sused súhlasiť.

  • Sused suhlasit bude. Uz je len otazka ci to odsuhlasia vodarne. Dakujem vam

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?