Pripojenie DIN160 kanalizacie do existucej DIN 160

Ahojte Viete mi niekto poradit akym sposobom sa da napojit kanalizacna PVC rura DIN160 s dalsou PVC DIN160 pod cca 30 ° uhlom ? sklon oboch kanalizacnych tras je cca 2° . Jednoduchy situacny nacrt je v prilohe . Dakujem za typy
Odpovedať
@romanc Ahoj. Nejjednodušší je to napojit do té šachty. ;-)
Odpovedať
@praoteccech presne to som dnes navrhol svokrovi :-) pouzit sachtu napr : http://www.najnakup.sk/ii2.ashx?m=1&k... na oznacene miesto , kde mal byt ten spoj a zrusit povodnu sachtu , kedze uz ma co to za sebou :-) Tym by bola iba jedna revizna sachta pre obe trasy . No ale i tak by ma zaujimalo akym sposobom sa vodary vysporiadavaju v takom to pripade , ze sa musia zapojit dve 160ky .
Odpovedať
@romanc Ahoj. Je na to speciální kus, který má na každé straně těsnění. Čili vyříznete kus přímého potrubí, vložíte tam odbočku a spojíte to k sobě tím kusem. Celkem jednoduché. http://www.zbozi.cz/hledani/?q=kg%20s... :-D
Odpovedať
@praoteccech dakujem za tip , uz som trochu pokrocil a myslim , ze pouzijem riesenie s novou sachtou :-) len este neviem si to predstavit ako sa nasunie to hrdlo na staru kanalizaciu , kedze tou sa neda vobec hybat , je zakopana v zemi , napr. nasuniem sachtu z jednej strany , nebudem moc zasunut do sachty druhu stranu kanalizacie , kedze je v zakopana . Pre ilustraciu som nahodil nacrt :-)
Odpovedať
@praoteccech teraz ma napadlo , ked ta spojka nieje vnutry zuzena ako to maju kanalizacne rury , ale bude sa dat navliect komplet na lavu ruru (vid obrazok v mojom predchadzajucom prispevku) , potom sa osadi sachta a potom sa stiahne spat na sachtu , tak riesenie je az detinsky lahke , len som este tu spojku v zivote nedrzal v ruke :-) neviem ci je vnutry zuzena alebo je cez celu dlzku rovnakeho priemeru.
Odpovedať
Existujú vnútri so zarážkou - to sú spojky a existujú tie o ktorých píšeš - a to sú presuvky. Takže nie to, čo praoteccech píše, ale dve presuvky. Šachta bude mať asi na prítoku hrdlo, tak treba dať doň kus rúry a na to tú presuvku...
Odpovedať
@dedo758 @praoteccech vdaka obom za info , takze moj problem poriesi nova sachta a presuvky :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?