Poplatok 2500€ za pripojenie na kanalizáciu

Zobraz úvodný príspevok
Moze si obec ktora je majitelkou s.r.o ktora spravuje Kanalizaciu obce zavies poplatky zapripojenie a vyjadrenie dokopy 2500Eur? Nie je to ''nelegalne''? alebo len ''nekrestanske''? Poplatok za posudenie projektovej dokumentacie 150Eur Poplatok za kontrolu splnenie technickych podmienok 450 Eur Vydanie suhlasu ku kolaudacnemu rozhodnutiu 450Eur Prispevok na prevadzku kanalizacie za RD 1000Eur Poplatok za zmenu stavby pred ukoncenim z (zumpy na kanalizaciu) 450Eur Neviete nahodou ci to riesi regulacny urad? ak ano idem tam zajtra volat
Odpovedať
@melvolko - akurat vcera sme sa s muzom bavili, ze nebyt tohto cakania na vysledok, uz by sme davno mohli kolaudovat..... Najkrajsie je, ze pred uradom sa tato spolocnost tvari, ze ziadne faktury za tieto 2500 eurove poplatky nevystavuje a ani ich nikto neplatil... p.s.: a to nehovorim o 450 eurovom poplatku za posudenie zmeny stavby zo zumpy na kanalizaciu. To je tiez to iste, sukromna spolocnost nema co posudzovat zmenu stavby, nakolko toto patri do pravomoci stavebneho uradu
Odpovedať
@martina339 takže to mi chcete este povedat ze oni hajzli vypytaju 2500 eur a este o tom nedaju doklad? tak to uz je zly sen... ak sa smiem spytat vy mate tiez dom v studenom.... a tiez pripojeny ste len nemate o tom papier ? dakujem krasne
Odpovedať
@ melvolko nie, asi sme sa nepochopili. Ked ich URSO vyzval, aby sa vyjadrili a predlozili uzatvorene zmluvy (pricom najskor sa plati poplatok, az potom uzatvori zmluva), tak uradu povedali, ze este nikto nic neplatil a ziadna zmluva nebola uzatvorena (opak je pravdou, niektori ludia uz platili - samozrejme, fakturu im vystavili). My sme v Malinove, mame v stavebnom povoleni docasnu zumpu a chceme to prehodit na kanalizaciu
Odpovedať
@martina339 aha dakujem rozumiem aj my mame v stavebnom zumpu cize si mam priratat dalsich 450 ja fakt nerozumiem toto sa fakt neda riesit otras
Odpovedať
najsmiesnejsie na tom je ze ked som vybavivala stavebko tak som tam mala kanalizaciu a na urade my povedali ze si mam dat zumpu lebo vraj kanalizacia nestiha. teraz po roku uz stiha a chce za to 450 navyse i ked oni to vtedy zamietli.
Odpovedať
@petra7825 uplne rovnaky pripad u nas
Odpovedať
Treba to dat do tv občan za dverami aké praktiky si vymýšľajú len aby človeka obrali o peknú čiastku €.
Odpovedať
@martina339 @petra7825 kolko uz mate stavebne povolenie na docasnu zumpu? a ste aj realne pripojeni na kanalizaciu? lebo, co som sa dozvedel, tak minuly rok tusim, do konca oktobra bol generalny pardon. znamenalo to, ze kto bol pripojeny a nemal zmluvu s kanalizaciami, mohol prist podpisat zmluvu a nic neplatit. a od novembra alebo decembra im zacali platit tieto nove podmienky a poplatky. na troch vodach davali aj taky letak o tom k domovym dveram
Odpovedať
ano, ale platilo to pre tych, ktori su skolaudovani. a nie, my nie sme pripojeni
Odpovedať
praveze to platilo aj pre tych, co nemali skolaudovane. pretoze znamy nemohol skolaudovat, lebo nemal zmluvu s kanalizaciami. akonahle vyuzil ten pardon, tak hned aj s kolaudoval. a neplatil ziadny poplatok. preto mi nie je jasne, ako niekto mohol skolaudovat, ked namal zmluvu s kanalizaciami (teda ak aj realne nemal zumpu)
Odpovedať
@martina339 mozem sa spytat vy tam teda nebyvate
Odpovedať
kanalizácia stíha pretože už je pretlačená až do Vrakune
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sokol4 my este nebyvame ale snas coskoro. v novembri sme namali este dom v stave kolaudacie
Odpovedať
mafiansky "stat"
Odpovedať
@melvolko este nie, ale coskoro by sme uz chceli
Odpovedať
Caute, tiez sme sa pozastavili nad tymi nezmyselnymi poplatkami a po konzultacii s pravnikom to treba spravit nasledovne: - podate ziadost o pripojenie na ver.kanalizáciu na M&M ale nesmiete suhlasit s cenníkom to preciarknite na ziadosti - maju 30 dni na podpis zmluvy podla zakona 442/2002 §16 - nemusia vyhoviet len v odôvodnených pripadoch uvedených v zakone 442/2002 §23 ods.11 - pokial neuzavru zmluvu v zmysle vyssie uvedeného tak sa treba obratit s podnetom na presetrenie na Okreny urad zivotneho prostredia v Senci, ten nariadi presetrenie a moze im odobrat licenciu na prevádzkovanie pokial bude dostatok podnetov Nebojte sa, neostanete bez prevadzkovatela, len sa bude musiet vymenit vedenie! Všetky poplatky nad ramec 442/2002 su v rozpore so zakonom, pre M&M plati že čo nemaju dovolene zakonom to nemôžu robiť, v zakone nie je uvedené že uzavretie zmluvy je za odplatu a ani žiadne primitivne vyjadrenie ku kolaudacii nema oporu v zakone, nech si ho vyžiada stavebny urad ten podla stavebného zakona vedie a komunikuje s uradmi a vyziadava si stanoviska. Nenechajte sa dotlačiť ani od stavebného uradu k plateniu!!! Nech to skusia napisat na papier. Pozrite si tlaciva napríklad https://www.zsvs.sk/zakaznici/stiahnu... kde iny prevadzkovatel ziadne poplatky za pripojenie nevybera a ani v ziadosti nevyzaduje suhlas s uzernickym cenníkom p.Jackuliaka
Odpovedať
@lulu28 aj ste to tak vo vztahu k M&M urobili?
Odpovedať
@petra7825 neviem ci to je legalne, ale kazdopadne je to ine zdieranie a spinavstvo. Ja som sa v Bratislave pripojil a vyslo mato S pracou 2300 eur
Odpovedať
Zdravím, má niekto radu čo spraviť keď ešte iba ideme vybavovať stavebné povolenie? Musím požiadať aj o posúdenie projektovej dokumentácie? Čo mi tam má čo súkromná spoločnosť posudzovať? Rada sa pridám k akémukoľvek spoločnému podaniu proti tomuto zderstvu. Ale zrejme budem musieť zaplatiť min. za vydanie súhlasu k stavebnému povoleniu aby sme vôbec mohli začať stavať.
Odpovedať
@janca252 Asi zrejme ano, alebo si dat zumpu do projektu. My sme mali kanalizaciu a povedali ze nam to neschvalia ak si nedame zumpu ale to bolo pred rokom.
Odpovedať
No dneska som tam bol . A chcu 1900 eur za pripojenie. Len za papierovacky . Lebo pripojku mam na hranici pozemku . Je to smutne ako to v Moste chodi 1800 som uz platil poplatok za rozvoj. A dalsich 1900 za kanal .Za to mozeme dakovat poslancom ktory schvalili prevod kanalizacie na sukromnika . A 30 eur za m2 poplatok za rozvoj. Super
Odpovedať
@patajdik66 riesi to URSO kedze to nie je podla nich zakonne
Odpovedať
@petra7825 to uz viem len urcite sa vykrutia a budu to natahovat. Ako to len pojde. Za toto mozu poslanci Mostu dali im to len tak.
Odpovedať
http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag...
Odpovedať
V tom rozhodnuti sa na str.3 pise ze: "avsak nepredlozil cenniky pouzivane pri svojej cinnosti a navrh zmluvy na odvadzanie odpadovej vody, cim trva stav, ze urad nema moznost konat vo veci posudenia opravnenosti staznosti producentov odpadovej vody." T.z. ze URSO nam viac asi nepomoze, vsak?
Odpovedať
takze dostali pokutu 2000 eur a veselo funguju dalej ako zdieraci :-D . niekto platit nemusel, a ty dalsi nech zaplatia aj za tych prvych :-D . dakujte masnemu a godovej, cervene hlavy :-D
Odpovedať
@bromid vraj us he should move rozhodnutie co sa take poplatkou store most vyberat.
Odpovedať
@petra7825 tak akokolvek som nato pozeral, co si napisala, neporozumel som reci tvojho kmena :-D
Odpovedať
@bromid Sorry zase mi to telefon poprepisoval do andglictiny. Pisala som ze vraj uz padlo rozhodnutie aj za tie dalsie polatky a su nelegalne. Neviem ci je to uz pravoplatne.
Odpovedať
http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?