Plastova ci betonova zumpa

Ahojte, potrebujem opat poradit. Kedze v dedine nie je zatial kanalizacia, budeme potrebovat zumpu. Objem si vieme vyratat ale zaujimaju ma skusenosti. Je lepsie dat plastovu alebo betonovu? Miesto na zumpu je medzi domom a plotom od ulice, je to lahko dostupne, nebude tam parkovat auto, planujeme tam zasadit travu. Hladina spodnej vody na pozemku je v hlbke 10m. Aka je zivotnost betonovych zump? Treba ich nejako osetrovat naterom po nejakom case? Treba sa nejak starat aj o plastovu? Dakujem
Odpovedať
@mariakoge198 daj kvalitnu betonovu od zappy a pod a budes spokojny. Ja mam betonovu polsku a tiez som spokojny, pricom som si prikupil pojazdny hrubsi vrch len pre dobry pocit. O zumpu sa netreba starat len regulerne vyprazdnovat.
Odpovedať
my sme tiez davali betonovu a po pravde, nad tou plastovou, aj ked nam ju niektori odporucali sme tak povediac ani len nepremyslali
Odpovedať
Profilova fotka
@mariakoge198 ahoj, mikrocisticku by ste nedali?
Odpovedať
Co sa tyka funkcnosti taksi myslim ze je to jedno ci plast al beton sk mas spodnu vodu v 10m. S betonovou sa budes musiet trochu pohrat, spoj vana/platna a platna/hrdlo utesnit asfaltovym pasom al naterom, plastovu budes musiet urobit asi nejake vhodne lozko. Asi by som sa rozhodol podla ceny.
Odpovedať
@lenkito10 nad cistickou sme nerozmyslali, je rozdiel cisticka a mikrocisficka? Svokrovci maju cisticku a su celkom spokojni, sice svokra nepouzive bezne cistiace prostriedky ako domestos a pod..ze aby nevyhubila bakterie... raz sa im to stalo a mali s tym problem potom. Teraz sa uz budu napajat na kanalizaciu u nich v dedine. My sme sa rozhodli preto pre zumpu zatial a ked vybuduju kanalizaciu tak sa napojime na nu.
Odpovedať
Profilova fotka
@mariakoge198 u nas to volaju mikrocisticka, ale na sk je to cisticka. Je to to iste. Je rozdiel vyvazat zumpu kazde 2 mesiace alebo cisticku kazde 2 roky. Ale treba zohladnit kedy budete napojeny na kanalizaciu, ci za 2 roky alebo 10, ci to stoji za tie naklady, zumpu by ste potom vyuzivali na dazdovu vodu. Ak su svokrovci spokojni... uz nepouzivaju tolko domestosu... Mate info priamo od nich, i ked existuju rozne druhy cisticiek. Mozno by sa dalo vykopat tu od svokrovcov a pouzit u vas, pokial nema xy rokov. Ja len tak na okraj, ze existuje moznost cisticky, pokial ju mesto povoli, samozrejme ze naj je kanalizacia, pokial ma byt za 2-3 roky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?