Mám zaplatiť 1500 eur za kanalizáciu, alebo 1500 eur za kúpu čističky?

detgf
Odpovedať
s kanalizaciou uz ziadne problemi nemas a z cisticky u casu na cas preba vitahovat aj vodu davat tam chemiu. atd
Odpovedať
Nad tym by som ani nerozmyslal - samozrejme radsej kanalizaciu .. s tou nemas absolutne ziadne starosti a je vecna ... o cisticku sa treba z casu na cas starat... a konieckoncov aj tu vodu z cisticky musis niekam vypustit...
Odpovedať
A myslím,že keď je v obci kanalizácia,tak ti čističku ani nepovolia.Tiež by som išla do kanalizácie.
Odpovedať
pokial chces platit za vodu 2x (vodne + stocne), daj si kanalizaciu pokial len 1x, tak cisticku
Odpovedať
s povolovaním čističky byvaju problemy, čiže ak je v dosahu kanalizácia, tak hlasujem za ňu ... čistička nie je celkom bez nákladov, treba tam elektrinu na dúchadlo plus pravidelnú kontrolu a starostlivosť, sledovať prípadne doplňať baktérie, pravidelne odstranovať kal a mať k dispozicii nejaký vodný tok, kam bude odtekať očistená voda ...plus ku kanalizácii si urobiť studnu ak sa dá- na vodu na polievanie a pod, tak bude aj to spomínané stočné menšie
Odpovedať
Profilova fotka
Ak máte v obci kanalizáciu tak zabudni na dilemu. Cisticku tí nepovolia. Musíš sa napojiť na kanalizáciu. Ps: pre tých ktorý majú dilemu či cisticku alebo zumpu: tak neviem prečo buď platiť viac za vývoz fekalii zo zumpy ked čistička ma prevádzkove náklady na čistenie odpadových vôd niekolko násobne nižšie .... Pritom niekto má v pláne vypušaťať Žumpu zadara do kanála, potoka a pod...čo je sk realita. Ale prečo si zhoršovat susedské vzťahy a životné prostredie?? Keď investičné náklady na čov-ku a žumpu sú skoro rovnaké ak čovka nieje lacnejšia....čov potrebuje predsa pár wattov (60W/ hod)elektriny pre prevadzku duchadla pre rozmnožovanie baktérií a nejde do nej žiadna chemia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Najlacnejsie a skoro bezudrzbovo vychadza kanal. Mam COV-ku...
Odpovedať
Z vodou z cov sa uz nemoze polievat podla noveho my sme to teraz vybavovali a uz musi byt vsakovanienedovolili nam nadrz vraj sa zmenil zakon pritom pred mesiacom to este platilo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?