Kupelka sprchač 🤷‍♀️

Prosím poraďte druha strana v izbe za sprchovym kutom (stavba 2 roky) takto pretekala 🙉 stavebník prišiel znova zasilikonoval žľab ze by to už nemalo pretekať ale ja na druhej strane stále nameran vlhkosť (0.6-1%) neviem čo tým prosím poraďte dakujem
Odpovedať
@endusko ešte prosím radu nie je ten žľab namontovaný moc pri stene dakujem
Odpovedať
vyzerá to na žlab od alcaplastu ak je to model APZ tak tie sa montuju takto ako na foto.ked je z druhej strany vlhkost tak nespravne spravená hydroizolacia v sprche
Odpovedať
@endusko v sprchovom kúte je hydroizolácia? Podľa foto nieje....
Odpovedať
@endusko Zhodiť obklad aj dlažbu, aplikovať hydroizoláciu na celý sprchový kút aj podlahu a znovu nalepiť obklad aj dlažbu.
Odpovedať
@endusko chrobak 7 ma pravdu. Jedine dobre riesenie je osekat a uz neodflaknut hydroizolaciu.
Odpovedať
@profistavbari a čo hovoríte na ten žľab v sprchači nemal 🤷‍♀️netreba ho dať ďalej od steny 🙈 no asi stavebná firma päť a mat a teraz ani obraz ani zvuk dakujem za radu
Odpovedať
Pri prerabke zlab vyhodit do kosa a kupit poriadny s integrovanou manzetou. Tuto stoji cela hydroizolacia okolo zlabu na silikone.
Odpovedať
@endusko v tom problem nevidim pokial by to bolo spravne osadene a zaizolovane tak je to bezproblemove bez ohladu na vzdialenost od steny. Niektore zlaby maju zadnu cast pripravenu na mozntaz o stenu. Napr. https://pergamikupelne.com/odtokove-k...
Odpovedať
@pablokri @megdesign stavbár mi ukazoval fotografie že tam je hydroizolácia 🤷‍♀️tak neviem nemal tam dať niečo obkladač keď robil dlažbu 🤷‍♀️
Odpovedať
@zefe áno je tam silikon takze asi nový žľab poradíte aký dakujem
Odpovedať
@pablokri takuto značku žľabu mame APZ Simple
Odpovedať
veru, ten zlab nebude v poriadku tiez, treba ho vymenit za iny, plus pozri ci mas dobru hydroizoláciu. lebo ked ti pan stavebnik prisiel hento presilikonovat a povedal, ze by sa to nemalo stat a stalo sa. tak radsej by som si overila aj hento co ti povedal.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@niki266 keď ono v dnešnej dobe pomaly už nemôžeš veriť ani niektorým týmto majstrom, to nie je ako kedysi, kedy si každý dal záležať na tom, ako spraví robotu. teraz len aby sa spravilo veľa, aby bolo čo najviac zarobené. a potom do tak dopadá, že jedna reklamácia za druhou. každú chvíľu sú tu podobné príspevky.
Odpovedať
@endusko Urcite je vela zlabov s manzetou, nechapem Alcaplast, ze robi tie nepodarky a aky ma problem davat manzetu... Ja mam Geberit CleanLine, ktory ma okrem super dizajnu, manzety,...aj krasne jednoduchy sifon (hladka vlnovka), kde sa nic nebude zachytavat. Poriadna instalacia vyzera nasledovne: https://www.youtube.com/watch?v=AYlwP... Okrem hydroizolacie su dolezite poctivo spravene rohove pasky, vsetko napojene na seba, vid video. Potom nemoze nic zatekat ani nahodou. Lenze vymena zlabu znamena vysekat aj cast dlazby, ak bude uplne pri stene aj cast obkladu, takisto poter kam pojde zlab + je otazne, aka je pozicia odpadovej rury. Drzim palce.
Odpovedať
porazilo by ma toto vidiet a este ked sa to clovek snazi vyriesit cez odbornika a mysli si ze je to uz ok a stale sa to vracia. nieco tam vseobecne nebude v poriadku. cely sprchovy kut by som dal nejako pozriet.
Odpovedať
@endusko bola tam aj páska?Doležité je ju spravne dat do kazdeho rohu a aj napojenie žlabu s poterom,tam bude najskor chyba.Keby ste tam mali APZ4 je to žlab ktory ide hned ku stene ak vam dal APZ10 tak ten sa tazšie izoluje pri stene a najskor tam bude problem
Odpovedať
Ten zlab asi nema byt takto ako je ci? Minimalne by som ho posunul, ako sa tusim aj vyssie spomina. Ale ci len toto pomoze.
Odpovedať
@jaroonkel tak si myslim, ze istotne by to aspon nieco spravilo
Odpovedať
@profistavbari @marrkus @jaroonkel @pablokri už som z toho zúfalá sprchač momentálne nepoužívam vedla neho je vana tu používam a stále tam nameram vlhkosť aj keď to vyskúšam ohrievačov 🤷‍♀️Musím nájsť niekoho z okolia Prievidze nech to pozrie aj keď je to v záruke stavba má dva roky dakujem za každú radu
Odpovedať
no inak ale to verim, ze je na porazenie este pokial ide o novostavbu este to sa potom ale cudujem kto to takto vymysli.
Odpovedať
Stavali ste sami, ci vam to robila firma? Ak druha moznost, tak by som ani sekundu nevahal a obratil sa s tymto problemom na nich. Proste je tam problem, tak nech ho riesia.
Odpovedať
@tomino_33 len vies ako to chodi, nejaky problem tak ruky automaticky prec a staraj sa.
Odpovedať
@tomino_33 veď to ani obraz ani zvuk hrajú sa na mŕtveho chrobáka prišiel asi pred mesiacom zasilikonoval žľab 🤷‍♀️A odvtedy píšem volám a nič 🙉na druhej strane stále nameram 0.4-0.5 vlhkosť tak to vyskúšam ohrievačom jeden deň dobre a na druhý zasa 🤷‍♀️Dakujem za každú radu
Odpovedať
@endusko ten zlab mam doma a 2 roky bez problemov funguje. Na pravej strane spoj stien vidim plesen ci mokru skarovku? Spoj stena-stena a stena-podlaha je silikon, alebo skarovka? Nechcem malovat certa na stenu, ale moze byt problem i v odtoku zo sprchacu do odpadu a tym padom kompletna rekonstrukcia nevyhnutna.
Odpovedať
@endusko tak to je pekne nafigu. Zamrzi takyto pristup z ich strany. Tak ja len drzim palce, aby sa to podarilo nejak vyriesit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?