Koreňová čistička svojpomocne

Profilova fotka
Zdravím… zaujímalo by ma, či máte niekto skúsenosti s koreňovou čističkou a či si ju niekto aj urobil svojpomocne?? Ďakujem za rady a tipy .
Odpovedať
Profilova fotka
@raimulienka väčšinu KČOV si postavili investori sami
Odpovedať
nejake info ake rastliny prip. velkosti priestorove treba ?
Odpovedať
Profilova fotka
; @shadowmilan používajú sa všetky vlhkomilné , močiarne rastliny, pálka, trstina, puškvorec, horizontálny filter 25 m2, vertikálny 20m2
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 mňa zaujíma , či je to veľmi náročný projekt, alebo by to zvládol aj šikovný chlap podľa nejakého návodu . Máme chalupu na ktorú chodíme v lete a za domom v záhrade je veľká betónová jama do ktorej ide odpad … tak som myslela z toho urobiť KČOV.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 ďakujem aj za knižný tip .
Odpovedať
@raimulienka @jan45 akurat sliedim po profile a tiez som nato narazil 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@raimulienka @jan45 Viete prosím aj mne odporučiť príručku? Díky.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter552 http://www.1000knih.sk/obchod/domov-h...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Dobrý deň, čítal som niekoľko článkov o koreňovej čističke, vrátane Vašej pdf publikácie. V mojom prípade uvažujem o KČOV minimálnych rozmerov na chate. Terajšia spotreba vody je tam <20l/deň pričom sa používajú len prírodné mydlá. Predpoklad je, že v budúcnosti to bude max. 50-60l/deň. Elektrina je tam len z dvoch panelov, čerpadlo možné, ale radšej by som naň alebo na nejakú elektroniku nebol odkázaný. Nie je mi jasná jedna vec - ako je to s prítokom znečistenej vody ku koreňom, je toto potrebné presne dávkovať ? Alebo je možné ponechať nastálo otvorený výtok septika ? Tie korene majú učite nejakú prietokovú kapacitu, ktorú čistia dobre a keď sa to preženie, tak asi z čističky už nebude vytekať prečistená voda. Potom by ma zaujímalo, čo keď príde viacdňový dážď a čistička sa zaplní dažďovou vodou, ako sa to rieši ?
Odpovedať
Profilova fotka
@stavepeter Na chate j emožnosť aj súchého záchoda, takže by zostala len šedá voda. tam by som septik nadával, odtok rovno do filtra a vsaku. Pri všetkej vode a dostaočnom spáde terénu je odtok a čistenie možné úplne bez elektriny, sú aj veľké a viacstupňové KČOVktoré nepotrebujú elektrickú energiu. https://www.youtube.com/watch?v=34PQR... Korene nie sú primárnym čistiacim prvkom, vodu čistí biocenóza z viacerých prvkov. Dažďová voda neznečisťuje KČOV, takže priebeh čistenia skôr vylepšuje. Ďaľším stupňom za filtrom je vsak, tam dážď odtečie.
Odpovedať
@stavepeter nerozmýšľal si nad kompostovacim WC? My máme na chalupe kompostovacie a sprcha ide do trativodu. Úplne postačujúce riešenie.
Odpovedať
@jan45 Poradíte mi ešte prosím Vás ohľadom filtra na spomínanú šedú vodu ? Nikdy som sa s týmto nezaoberal, pod čím to hľadať a na čo si dať pozor, dá sa to aj skonštruovať doma ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@stavepeter princíp je rovnaký, je to menšia KČOV. Je to závislé od znečistenia, a hlavne tam idú chemikálie, rastliny nemajú z čoho rásť a baktérie žiť, skrátene, je to pieskový filter, válovec pol metra hlboký, pol metra široký, dlhý 2-3 m(podľa osôb) a vyústený do vsaku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?