Kanalizačná rúra PVC110 do podlahového polystyrénu?

Dobry den. Chcel by som Vas poprosit o nazor/radu na nasledujuci problem: Strucny popis: V jednej miestnosti mam uz podkladovy beton. V tejto miestnosti bude kupelna a WC (geberit do SDK predsteny) a potrebujem tam dotiahnut kanalizacnu ruru PVC110. Od steny, kde bude vstup pre kanalizacnu ruru bude WC vzdialene cca 3,50m. (Predtym tam budu este vyvody pre vanu, umyvadlo, pracku) Na podkladovy beton pojde este cca 8cm sedeho polystyrenu + 6cm cementoveho poteru (pripadne tensi anhydrid) + 1cm podlaha Otazka: 1) Je v poriadku ak bude vstup kanalizacnej rury zacinat priamo nad betonom a bude vyspadovany od WC? (Pri WC bude vo vyske cca 7cm (2°) od betonu). a) Avsak v tomto pripade nebude pod kanalizacnou rurou polystyren (minimalne na zaciatku nie a stupanim sa uz moze dolozit). Nebude tam stupat chlad od betonu? b) Kanalizacna rura bude cela pod podlahou v podstate iba prve 2m a potom bude stupat uz nad podlahu. 😞 c) Nemoze byt problem, ze nie je pod celou miestnostou zateplenie 10cm (biely polystyren) od zeme ako je to podla normy? 2) Alebo je lepsie v tomto pripade tahat kanalizacnu ruru az nad finalnou podlahou a zakryje sa v podstate za vanou a umyvadlovou skrinkou alebo SDK predstenou po celej dlzke? PS: Vysekavat do podlahy alebo steny moc nechcem. Dakujem za odpoved
Odpovedať
@11pepe Rúra musí byť minimálne pod tým 6 cm poterom - predpokladám, že nemáš podlahové kúrenie. V tom prípade mi nejako nevychádza, že by si tam dostal do EPS hrubého 8 cm 11 cm rúru. Jedine, že by si bol brat Harryho Pottera a nejakým kúzlom to urobil. A keď máš na jednej strane kanalizačnú rúru na základovom betóne, šírka rúry je 11 cm a dĺžka potrubia bude 3,5 metra, tak pri sklone 2% (čo je ešte menej ako 2°) bude potrubie vyššie na druhom konci o 7 cm, čo mne vychádza, že by už bol koniec rúry 3 cm nad podlahou. Na tvojom mieste by som to potrubie ťahal skôr v stene - či je to tehla alebo Ytong, dá sa tam vysekať priestor na potrubie. Ale možno som to zle pochopil zo zadania. Ak áno, skús to lepšie napísať, alebo dať fotku, ktorá povie viac, ako pol strany popísaného textu.
Odpovedať
@chrobak7: Dakujem za reakciu. V prilohe posielam rychly screen, len neviem ci z toho bude nieco jasne. - Podlahove kurenie nemam, ale kuzlo HP by sa urcite hodilo 🙂 - Myslel som 2% nie 2 °, som sa preklikol - Ano presne tak ako pisete to vychadza ze koniec by bol 3cm nad podlahou, ukoncene kolenom a napojene na WC. (Ako som pisal od 2m by vrch rury zacal stupat postupne nad podlahu.) Obrazok: Rura by mala ist na tej zadnej stene za vanou, umyvadlovou skrinkou az do WC. WC nebude na stene (ako na obrazku), ale to predstenove a oblozene SDK. Vysekavat moc nechcem cca 12cm do 30ky steny, je to stara palena tehla, tvrda malta, ... 😞 V podstate chcem zistit, ze ked to dam do toho podlahoveho EPS s prestupom cez podlahu, ci tam budu uniky tepla a ci nie je lepsie tahat to tym padom az nad podlahou a skryte. Dakujem za nazor...
Odpovedať
Skladba podlahy bude 14 cm, hrdlo 110 rúry má 13,5 cm. Keby to aj bola PVC rúra, bez hrdla, nahriata a nalepená na PVC koleno (nie HT, aj keď dnes sa dá lepiť aj to) stále ti na tej dĺžke chýbajú 3 cm spádu. Ak terajší vývod neznížiš volil by som tú schovanú variantu...
Odpovedať
Profilova fotka
@11pepe bez obáv položte, na konci je splachovač, ten to pretlačí. Krytie nemusí byť žiadne, dlaždica to prenesie.PVC potrubie nie je liatina s odporom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?