Kanalizácia Dn 125

Dobrý den prajem ,chcem sa spýtať aké kanalizačné rúry použiť myslím DN stačí 125 na kanalizáciu ?daždová voda tam nepojde pojde len odpad z domu nič z vonku dakujem za odpovede .
Odpovedať
Profilova fotka
to je prehnané, po celom dome max110
Odpovedať
@remarek Kanál to bude odkiaľ a kam? Ak hlavný z domu do verejnej kanalizácie, tak 125 stačí, v dome ako písal jan45, max. 110 pod každý vývod...
Odpovedať
@dedo758 po dome mám 110 doteraz sme mali žumpu teraz nám dokončili dedinskú kanalizáciu takže to chcem napojiť bude to priamo do kanalizície bude postačovať tá 125 alebo?
Odpovedať
@remarek Bude postačovať... Žumpu nechaj ako zásobník vody. Neviem ako máš v pláne prepojiť privodné potrubie do žumpy na kanalizáciu, ale robieval som aj tak, že sa v žumpe na potrubie vložil čistiaci kus, vybúral sa výstupný otvor a potrubie sa ním vyviedlo do verejnej kanalizácie - v prípade niečoho nemusíš kopať, ale k revíznemu otvoru máš prístup z bývalej žumpy... :-)
Odpovedať
@dedo758 dakujem za radu viužijem ju
Odpovedať
@dedo758 plánujem sa napojiť od vlastne žumpy tam mám vívod s domu ako som písal 110 nato chcem dať vsuvku a ťahať to až do kanalizácie 125 lenže žumpu chcem odstrániť zahadzať ju je hlboká cca 8m ,neviem prečo to tak bolo robené dom sme kúpili už to tak bolo lenže žumpa má priemer hlbka tých 8m ale šírka obvodu je len 1,3 m je to čudné ale tak to je takže žumpa sa stále plný vyťahujeme ju 4 krát do roka ,a v dnešnej dobe aspon u nás sa musíme župpárovi až prosiť aby prišiel .Práve sme čakali kým nám dorobia kanalízaciu aby sme sa napojili .
Odpovedať
@remarek Žumpu nezasypuj, budeš mať nádrž na vodu na polievanie. To, že ju tak často treba ťahať je možno tým, že nie je dobre zaizolovaná a presakuje spodná voda... Alebo obíď kanálom žumpu úplne a máš hotovú studňu... ;-)
Odpovedať
@dedo758 to myslíš važne?a tie roky čo tam išiel odpad ako odstrániť?
Odpovedať
@remarek Nepíšem, že na pitie, či na pranie, ale na polievanie... Trávička sa len poteší... ;-) Vyčerpať niekoľkokrát úplne do dna do kanalizácie, pripojiť tam dažďové zvody (ak sa dá - aspoň jeden), jedno čerpadlo a ušetrených peňazí za mestskú vodu máš o chvíľu peknú kôpku... :-) Riešili sme to tak doma, septik bol betónový, ani neviem ako poriadne izolovaný, prívodná rúra sa cez čistiaci kus prepojila s odtokovou, ten najväčší kal sa odtiaľ vybral a už 5 rokov sa trávnik a ostatná záhrada odtiaľ polieva... tak sa to prečistilo, že tohoto roku sa tuším voda odtiaľ aj k záchodom privedie... :-)
Odpovedať
@dedo758 noo super chrobák v hlave :-) ,dám to vitiahnuť a šupnem tam teda zvody a budem to viužívaž na polievanie záhrady ,diki za radu ešte raz .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
v prípade ,že napojená bude iba domová kanalizácia a nie aj dažďová malo by stačiť DN 125
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@dedo758 zdravím...akurát riešime "problém" s napojením sa na kanalizáciu. Doteraz sme mali žumpu. Keďže v mieste napojenia potrubia z domu do žumpy je zámková dlažba,rozmýšľame ako to spraviť,aby sme zámkovú dlažbu čo najmenej poškodili... či bude lepšie spraviť to cez žumpu (dá sa to spraviť len zvnútra,či treba obkopať aj miesto napojenia do žumpy zvonka) alebo bude jenoduchšie viesť potrubie okolo žumpy smerom k prípojke-ceste. Vývod zo žumpy už nie je problém,tam je len trávnik. Neviem, či je to napísané dosť zrozumiteľne :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@amater88 Kľudne to môže ísť aj cez žumpu a v žumpe urobiť revízny otvor - čistiaci kus a ďalej pokračovať k ceste. Dôležité je, aby bolo na čo novú rúru v tej žumpe napojiť - či pôvodná z domu trčí dostatočne - aspoň 7 cm...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Profilova fotka
Dobrý večer, potrebujem poradiť ohľadom vhodného kanalizáčného potrubia, ktorým budú vedené splašky z domu (WC, sprcha, práčka, kuchyňa) do ŽUMPY. Žumpa je osadená vo vzdialenosti až 65 m od domu. Už som oslovila viacerých vodárov a ich názory sú odlišné, preto prosím o radu niekoho, kto už riešil podobnú situáciu. Myslím tým priemer kanalizačnej rúry a spád. Ďakujem veľmi pekne 🙏
Odpovedať
Profilova fotka
@simona_amoniska cim vecsi priemer tym staci mensi sklon. 65m pri rure 160mm robi 52 cm co neni tak strašne. Ak to ale nevyhovuje vyškovo. Tak prečerpavačka
Odpovedať
Profilova fotka
@simona_amoniska spad pri dnesnych neliatinovych rurach staci 1cm na 1m (1%), rura bud 110mm (staci) alebo 125mm. Nezabudnut na trase urobit cistiace T-cka, idealne priama linia. S kanalom mozes vyliezt z domu aj v 20cm hlbke, zmrznut to nezamrzne.
Odpovedať
Ja to mam tiez dalej a daval som 160, nielen pretoze to je lepsie na vacsiu vzdialenost, ale aj pretoze som k nej vedel lahsie zohnat kontrolne sachty (prva je podla predpisov min. 400 a dalsie 315). Treba si dat zalezat na tom spade, ked je to takto tesne, ja som dosiahol poctivou rucnou pracou tusim o malo viac nez 1.5cm na meter.
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem všetkým diskutujúcim. Ešte by som potrebovala zistiť nosnosť 17 cm hrubej železobetónovej prejazdovej dosky na 1m2, ktorá bude na vrchu spomínanej žumpy v hĺbke takmer 1,5 m 🙈 Musia tam ísť až 3 komíny (3 x 0,5 m) a teda neviem, či by som zásyp ŽUMPY nemala nejako odľahčiť, napríklad v strede hĺbky položiť 10 cm vrstvu polystyrénu? Ďakujem 🏡
Odpovedať
Profilova fotka
@simona_amoniska to záleží od výztuže, nie hrúbky, PS to neodľahčí. 3 vstupy bývajú len ba septiku, ak sú výztužné steny až po strop, neterba robiť Ďaľšie úpryvy a výrobca by mohol mať podklady pre zaženie. Posledná alt. nadbetonovať strop
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@mgx dávali sme včera...., z domu trčala 110, tak som po rade tu na MS dal k žumpe 110. Keď to stačilo v panelákoch na 16 bytov, bude aj tu 🤷‍♀️ Keďže nemali v stavebninach v meste sachhtove dno len hrubé (400/200), kúpil som klasické 110 T-čko, redukciu na rozšírenie otvoru a kolmo som ťahal 160ku aby sa odtiaľ lepšie čistilo. Mohli by to byť OK?.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?