Je prečerpávačka na pozemku hlučná?

Ahojte, chceme kúpiť dom, ktorý sa nám veľmi páči, ale nevieme čo si máme myslieť o prečerpávačke, ktorú máme vedľa domu (viď obrázok). Máte prosím niekto skúsenosti s podobným zariadením na pozemku? Máme sa bát nejakého smradu alebo hluku? Prípadne vôbec nekupovať, keďže je to vedľa domu? Vopred ďakujem za každý názor
Odpovedať
Profilova fotka
@m4ros3k ja mam precerpavacku k svojmu domu schovanu v strede dlhsej strany garaze. Nie ze by to vyslovene smrdelo, ale konvalinky od toho necakaj... 🙂 Ale toto vyzera skor ako nejaka precerpavacka pre celu ulicu, ci ako?
Odpovedať
ja by som to na pozemku nechcel hlavne kvôli vôni v lete (asi aj hluk v noci), cez zimu máš okná zatvorené, ...tiež si myslím, že to je pre celú ulicu.
Odpovedať
@m4ros3k nekupovať, budete ľutovať. Kde je to v akom meste ak to nie je tajné?
Odpovedať
nekupovala by som. bude to smrdiet a je tam riziko hluku. za mna NIE
Odpovedať
ďakujem všetkým za postrehy. Hej hej, asi to bude prečerpávačka pre celú ulicu. Nie je to úplne na pozemku, ale mimo neho a bude to zakryté 1.8m vysokým betónovým plotom zo strany domu, ale tak to zápachu nezabráni. Je to v Alžbetinom Dvore na Slnečnicovej ulici. Škoda no, lebo sa nám ten dom ako taký ak lokalita veľmi páči a boli sme viac-menej rozhodnutí, tak teraz to budeme musieť viac zvážiť..
Odpovedať
@m4ros3k v ziadnom pripade nekupovat,iba ak zadarmo. cele zle,na internete je dost videa ako sa cistia tieto precerpavacky a ake su problemove
Odpovedať
To je tak keď developery postavajú nové štvrte, rýchlokvasené domy, bez rozmyslu okrem iného aj nedoriešia infraštruktúru a dispozíciu, len aby čo najviac z toho vyžmýkali peňazí.. Ani poraidne cesty nevedia v takýchto štvrtiach porobiť. Česť výnimkám...
Odpovedať
@m4ros3k u nás je to blízo pod budovou v práci asi 5 m od rohu budovy pre celú ulicu , hoci je oplotená betonovým plotom i prekrytá a čiastočne v zemi ako pivnica , je stále počuť hluk podľa toho aké sú už ložiská a lopatky na čerpadle v tej časti budovi musia vetrať len nárazovo v čase ked nejde, zapína sa podľa tlaku vody, v čase veľkého odberu ide nonstop
Odpovedať
..a nájde sa tu aj niekto, kto s tým má reálne pozitívne skúsenosti? Alebo je to čisto vec, ktorá musí vždy vadiť a jednoducho taký dom je nepredajný?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Ja sa chcem opytat. Nemáme ku kanalizácii spád (kanalizacia vedena hore - nas pozemok dole) ..nakolko vsak mame v obci kanalizaciu a cisticku, urcite nam nepovolia vlastnu cisticku - resp. urcite sa budeme musiet napojit na kanalizaciu....Nakolko sme dole kopcom a kanalizacia je hore, tak budeme musiet dat precerpavacku...nebude pre celu ulicu ako je vyssie 😄 iba pre jeden dom...ake s tym mate skusenosti? smrdi to? je z toho hluk? - teda z takej nejakej malej pre jeden dom....ako inu moznost nemame...ale trosku sa toho bojim ako to bude, neviem si to predstavit...Kde by ste ju poradili umiestnit? resp. ako to zabezpecit/opatrit dodatocne aby sme nesedeli (napr.v lete na terase) v smrade a hluku?
Odpovedať
Profilova fotka
@tutkovci nemajte obavy, čerpadlo ide denne max 5 min, to ani nezbadáte. Šachtu treba odvetrať nad strechu, nešetrite 100€ za trubky, prečerpávacie stanice sú od 500€do 2000e, tam je aj záložné čerpadlo, ale to využijete málokedy. Do prečerpávacej šachty treba dať sito na zachytenie pevných látok. Dá sa zmontovať úplne jednoducho aj doma , čerpadlo za 80 € a šachta, ale ak nemáte doma údržbára, istejšie je kúpiť prefabrikovanú hotovú.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jan45 neviete mi prosím bližšie poradiť napr. konkrétnejší typ? Ako @tutkovci budeme mat dom pod cestou, potrebujeme preceroavacku do kanalizácie, mame ju navrhnutú na rohu domu, na čo si prosím dat pozor, aby nesmrdela? Radšej priplatim len nech mam "komfort", nehuci ako traktor a najmä nesmrdi
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?