Hlbka kanalizacie cez zaklad, prechod cez drenaz

19. okt 202190

Zdravim, vedeli by ste mi prosim poradit ako vyriesit prechod kanalizacie cez zaklad a jej krizovanie s drenazou. Na mnohych miestach som cital ze kanalizaciu staci mat v hlbke 50cm pod urovnou terenu v zakladoch.
Mne vsak miestom vstupu kanalizacie do domu ide drenaz v hlbke -800. Kam by ste umiestnili kanalizaciu? Do -1100 (tym obidem drenaz zospodu) alebo do -650 (kanalizacia nepojde cez zakladove pasy ale len cez DT). Ked pojdem cez -650 kanalizacia pojde cca 30cm kolmo cez drenaz. Nebude vtedy problem s mrazom? Dakujem za kazdu radu.

 • Kľudne cez DT. Tečúca voda nezamŕza...

 • Neurob taku blbost ako som urobil ja, dal som prestupy kanalu cez zaklad.Pozabudol som,ze budem este navysovat teren. S presttupom rury som na -700 a kedze v obci nie je kanalizacia, samospadom vstup do zumpy je uz v -1100. Zumpu teda musim zakopat riadne hlboko a kedze je plastova,musel som ju davat robit s extra vystuzami. V kanalizacnej rure ti nezamrzne nic.Vsetko co cez to tecie je twple a hlavne tecie to. Ak by to boli zvody z odkvapov,je to uz ine, to ti vie zamrznut, kanal nie. Vystup daj plytsie, napr 20-30cm pod uroven terenu a samospadom to pojde stale nizsie.

 • @dedo758  Dakujem ze info, a nebude teda vadit ze bude krizovat drenaz ako vyjde z DT?

 • Sponzor fóra
 • @petkoandris  Nie, nebude to vadiť... 🙂

 • Chcem sa opýtať, či môže ísť drenaz 100mm spolu s kanalizačným potrubím 150mm v jednom vykope o šírke 30cm ? Ze na spodku by bola drenazna rura obalená štrkom v geotextilii a na nej odpadove potrubie ktoré v jednom mieste výkopu odboci vlastným vykopom do zumpy. Ďakujem.

 • @tonyblair  zbytočne to komplikujete, drenážna voda potečie vždy najhlbším výkopom, a obávanm sa, že to, čo kopete Vy, nie je drenáž, len zbytočná práca.

 • drenáž je na odvodnenie, čiže aby tam voda vtekala a potečie tadiaľ kde bude mať najmenší odpor na spád, nemusí cez výkop, kľudne i cez piesčitú pôdu a kanalizácia ozaj len tak ľahko nezamrzne hlavne preto že je teplá, tečúca a naviac má nemrznúci prípravok, moč je slaný

 • @duzu  vďaka za názor, no ja som nepísal nič o zamrzaniu kanalizácie, písal som o šírke vykopu, nie hĺbke. Ja som chcel vedieť len z praktického hľadiska aby som nemusel kopať dve ryhy

 • @tonyblair  ani tony blair v uk sa s tym nepare, a taha kanalizaciu rovno po fasade.a vsetci su tam spokojni 🙂 .na odlahcenie.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Články od našich partnerov
  Bude Európa prvý klimaticky neutrálny kontinent? Je to aj na vás
  Spoznajte najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť
  Konvektory – kúria, chladia a rozumejú si s nízkoteplotnými zdrojmi vykurovania
  Archív článkov od partnerov