ČOV Aquaflot AQ4 - problem s kalom, konstrukcba chyba

Ahojte, prosim Vas dajte mi vediet, kto ma problem s floatovanim kalu na tomto type COVky. Ide hlavne o verziu predavanu posledne dva roky, bez spatneho zberu kalu z dosadzovacej casti a s odtokom v tvare "V" (vid foto). Ide zrejme o problem zo strany konstrukcie cisticky, aj ked firma tvrdi, ze je to nedostatocnym vyuzivanim a pod. Viem, ze je dost velkybproblem s tym kalom, sam jeden technik sa prekecol. Potrebujem, aby nas bolo co najviac, aby sa to dalo riesit a neboli ste otrokmi COVky a kazdy chviku necistili kal a hlavne, aby ste nevyhsdzovali peniaze za nefunkcny vyrobok. Mozte pisat sem alebo spravu. Dakujem
Odpovedať
Ahoj Bobface, ja som čerstvým majiteľom tejto ČOV - Aquaflot Aq 4. Mám presne tento problém. Potrebujem sa s Tebou spojiť a poradiť sa, prípadne dohodnúť ďalší postup. Ďakujem. Bajo
Odpovedať
Profilova fotka
bohuzial, Vy to nevyriesite, da sa to odstranit predradenim septiku, to co je v MBCOV oznacene ako septik, je len prietocna nadrz bez zadrzovania kalu. Keby ste boli z Kosic, mozete sa obratit na Ing. Cuperovu ,ta doporucuje vyspele technologie MBCOV.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
S odstupom casu pomohla instalacia cyklovaca, ktoru vyriesil problem kalu o 80 %. Zvysnych 20 % by vyriesilo doplnenie zberacu prebytocneho kalu a necistot, ktory sa pouzival na starsich modeloch.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@bobface máme tiež AQ4 a takisto bojujem s kalovym koláčom. To, čo ste vyškrtli červeným je vrchná mamutka, má úlohu zbierať z hladiny plávajúce častice a vyčirovat vodu pri hladine, ktorá odchádza preč z čov. Táto vrchná mamutka je hĺbkovo nastaviteľná a mala by byť cca 4 MM pod hladinou, aby dokázala plniť svoju funkciu. Toto nastavenie zanorenia hornej mamutky je veľmi dôležité a prišiel som nato, že sa sama posúva a zanara sa hlbsie. Zle technické riešenie, musím prerobiť, aby sa neposuvala. Podľa mňa je táto časť covky nevyhnutná pre fungovanie a neviem, prečo ju prestali montovat. ale pre celkovú funkčnosť, musia byť dodržané podmienky. Moje skúsenosti. Pravidelne 1x týždenne: 1. Skontrolovať prácu oboch mamutiek, hornú aj dolnú. Keď sa upcha dolná, prestane precerpavat kal z dna poslednej časti lievikoveho tvaru. Vtedy začne kal vytvárať plyny a vynesie kal na hladinu, kde s ním môže mať problém horná mamutka. Najskôr sa v rohoch začnú robiť zhluky kalu a tie nedokáže horná mamutka nasať a premiestniť. To je začiatok vytvorenia kolaca. 2. Udržiavať čistý zberný kôš a jeho okolie. 3. Merať hustotu Kalu, robím to tak, že do 1 litrovej odmerky naberiem vodu zo strednej časti čov, kde sa stále premiesava, a nechám 30 min usadit kal a odmeram množstvo kalu. Nemalo by ho byť viac ako 600 ml, ideál je okolo 400, nad 600 odkalim. Škoda,že AQ4 nemá odkalovaciu časť s vreckom na zahustenie (zcedenie) kalu. A žiaľ mala domáca čov nieje bezobsluzna a vyžaduje pravidelnú údržbu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@livi ja s touto nepodarenou čističkou bojujem dva roky a stále je problém...raz je upchaté jedna
Odpovedať
Ja s touto nešťastnou čističkou bojujem dva roky...raz je upchata spodna,potom zas vrchná mamutka...zapácha,nestačím kupovať baktérie...robí sa koláč,pleseň...banujem,že som do tohto investovala,oveľa lacnejší by bol odvoz zumpy...
Odpovedať
Vyzerá pekne, ale keď je naprd nie je to nič platné. Máme inú COV ku už asi 3 rok, a nebol problém. V sedimetnačnej nádobe je hladinový zberač. Nemôžem si vynachváliť prevádzku - spokojnosť
Odpovedať
@any1011 my sme prišli na to,že pomáha jedine pravidelné odkaľovanie..inak baktérie sa tvoria stále, tie netreba dopĺňať, to by musela byť už riadna chémia vypustená, aby ich to zlikvidovalo úplne
Odpovedať
Profilova fotka
@lukas_cernak tu sa mozes realizovat na vlastnom produkte :)
Odpovedať
@livi ako to urobiť? Čo znamená odkalovanie a ako často? Dakujem
Odpovedať
@livi ja som si vyrobil podla projektovej dokumentacie tu zbernu mamutku zo sedimentacnej sekcie, zaroven tam mam cyklovac a ciastocne sa to zmiernilo. Teraz som zistil, ze povodne odporucane nastavenie cyklovaca od Aquaflotu v pomere 6 min off / 3 min on nebolo spravne a odporucaju 1 hod. off/ 1 hod. on. Skusim a dam vediet. Kazdopadne nie je to uplne bezudrzbove a take ze mam to a nestaram sa, tak ako pises je treba aspon raz za 2 tyzdne skontrolovat kosik a aspon raz za tyzden sa pozriet do cisticky a riesit pripadne zarodky kalu. Netreba to nechat zajst do krajnosti. Ja som minule vyhadzoval po 2 mesiacoch 20 cm vrstvu kalu, ale problem takeho enormneho mnozstva je zrejme aj v tom, ze celkova hladina kalu v COV je na vysokej urovni, cize budem musiet odcerpat a nahradit vodou, vyuzijem a to aj na celkovu udrzbu.
Odpovedať
Profilova fotka
@any1011 odklaovat COV treba asi 2-4x do roka podla zatazenia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Konecne som nasla ,forum kde sa riesi aquaflot 4. My mame to iste uz rok bojujeme s kalom... kde ma byt čistá voda . Proste kal o hrubke cca 10cm. Mali sa vyrobny problem. Dolna hadica bola od vyroby povolena. Cize spadla. Vymenili a nevieme sa dopatrat ci do hadice nenatiekol kal. Moze nemusi. Od vtedy s nou mame problem. Teraz nam dali dalsi experiment ze casovac na 1hod off 1hod on. A vyberat kal. Uvidime .. ako slepy povedal. Uz nas nebavi stale nieco skusat zato ze oni su nespolahlivy. Stale nam davaju za vinu ten kal. Ale zevraj niekomu pomohol ten hodinovy cyklovac. Tak cakam. Pripajam foto..
Odpovedať
@bobface ako vyzeral, resp co je to ten zberač prebytočneho kalu v starsich modeloch? My mame nasu cca od leta 2013
Odpovedať
@nikita06 tak, toto podla mna uz malo byt davno odkalene, s tymto si nema sancu covka poradit. Robite sedimentacne merania kalu? A pozeram, ze vy vo vasej cov nemate hornu mamutku, ktora zbiera z hladiny. To akoze prestali dodavat od vyroby? Tak to si neviem predstavit, ako bez toho ta cov moze fungovat. My sme v nasej este mali ponorenu taku stenu zo sieťoviny, ked sa rozpadla a chcel som kupit novu, v aquaflote mi povedali,ze do novych ju uz nedavaju a ze ju tam nemusim mat. A uz nedavaju ani hornu mamutku? Tak to cumim. A k casovacu vzduchovacieho cerpadla mi povedali, ze nieje dovod ho vypinat, ze moze bezat v kuse,ze pre bakterie je dolezity prisun vzduchu. Momentalne mi cov funguje dobre, ale odkalil som ju na 150ml kalu v 1l vody. Co je podla mna smiesne mnozstvo. Inac mohol by niekto do tejto diskusie pozvat aj niekoho z aquaflotu.
Odpovedať
@any1011 odkalovanie je odcerpanie kalu z dna covky pomocou kaloveho cerpadla. Pocas odkalovania musi byt vsetok kal rozmiesany vo vode,nesmie byt ziaden kolac, vypnete vzduchovanie, nechate kal usadit na dno, spustite na dno covky cerpadlo a odcerpate kal. Kal mozete odcerpat do kompostoviska, alebo do vykopanej ryhy v zahone. Niektori ho pustia odtokovou rurou z covky do potoka. To by sa ale nemalo. 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@livi to vies, pan z aquaflotu skor debatuje v temach o Aquatecu :)
Odpovedať
@livi myslel tu hornu mamutku, ja ju tiez nemam. Uz cca 5 rokov vyrabaju cov bez tejto mamutky (zevraj ju netreba - ja myslim, ze tam dost chyba, a mozno kvoli efektivite nakladov - usetrenych cca 10 €), ja som si ju dorobil, lebo som videl ako to sususedovi pomaha. Aroven je problem aj odtok z dosadzovacej casti v tvare V. Staci mali zhluk kalu alebo kukurica uz sa zacina upchavat a tvorit kal
Odpovedať
@livi uz je odkalene, casovac bezi, tak uvidime, ci to pomoze.
Odpovedať
Ahojte, ak by niekto nevedel ako nastavit cyklovac na hodinovy interval, pridavam foto
Odpovedať
@bobface Ahoj môzeš odfotiť tú dorobenú hornú mamutku tiež mam AQ4 s V prepadovou hranou. Ako ju poháňaš? stačí vložiť vzduchovú hadičku do mamutky? Ďakujem
Odpovedať
@matox Ahoj, poskladal som to tusim zo 40 mm odtokovych trubiek a na konci som dal redukciu na 110 mm tusim, aby to malo formu lievika. Napajal som to Tckom na hadicku, k stredovej mamutke (ta velka, precerpava vodu z kalom zo spodu z dosadzovacej do aktivnej casti). Na napojenie na tu 40 mm trubku som pouzil tusim 3/8 spojku, resp. vsuvku (neviem ako sa to vola, pridam fotky) alebo 1/4, co zozenie. Cim mensia tym lepsia. z vnutornej strany 40 mm som to spojil zaslepkou s vnutornym zavitom. Tu treba prevrta 1, max 2kou vrtakom. Musi tam byt mala dierka, lebo inac Ti bude brat vela vzduchu a nepojde Ti ani jedna mamumtka. na druhu stranu spojky das bud spojku na hadicu s vnutornym zavitom alebo co sa pouziva ako rychlospojka na kompresor a na to nasunies hadicu. Pohladam dakde schemu a nahram to sem, aby si aj videl rozmery tej mamutky, lebo ak ju urobis kratsiu alebo dlhsiu, tak nebude fungovat.
Odpovedať
este fotky 😄
Odpovedať
@bobface Ahoj Ďakujem, za návod. ako si uchytil (držiak) tu mamutku v dosadacej časti nádrži?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@bobface Zdravím, tak isto mám túto ČOVku a mám podobný problém (pripájam foto). V Aquaflote mi napísali, iba to, že aby som to poriadne rozmiešal, lebo, že sa málo používa (čo je málo, čo je veľa? myslím si, že je zaťažená, ako pri klasickej 3-4 člennej domácnosti) Pomohlo niekomu zvýšiť čas na cyklovači? Viete mi prosím niekto teda poradiť, čo s tým?
Odpovedať
Zdravim. Teraz som kupoval tento druh cov, ale ste ma dopredu vylakali ze to nie je celkom funkcne. 😞 No casom uvidim a potom sa ozvem ako som s nou pochodil.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@livi dobry den mam momentalne problem ze mi ani jedna mamutka nefunguje prosim Vas ako ju mozem sprechodnit aby fungovali obidve dakujem za radu
Odpovedať
@jerry_jjo skuste najprv skontrolovat duchadlo, ci funguje, ci neni zhorene alebo tam neni zaneseny filter. Ak z duchadla ide vzduch, tak poodpajat mamutky z toho a skusat poprefukovat po jednom. Ale kedze Vam nejde ani jedna, tak je mozne ze je problem s duchadlom, lebo vacsinou sa upchava iba ta mamutka co precerpava kal z dosadzovacej casti do aktivnej
Odpovedať
@matox na mamutku som pouzil tento typ objimky https://www.stavbaeu.sk/image/cache/d... teda vhodny obvod na mamutku. A potom dalej zavitovou tycou a matkami a podlozkami som to uchytil do toho Vcka ako je vyustenie z cysticky a aby sa to nekyvalo tak som to urobil dvojmo cca o 10 az 15 cm nizsie. Vyhodou tych objimiek, ze si vies nastavit vysku mamutky, aby ti kopirovala hladinu v dosadzovacej casti
Odpovedať
Ahojte, pridavam schemu doplnkovej mamutky, co spominam vyssie
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?