Betónová žumpa alebo plastová? Čo odporúčate?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte,rada by som poznala aj váš názor,ideme stavať rodinný dom v obci kde bohužiaľ nie je kanalizácia a ani nebude ešte pekných pár rokov,preto musíme mať žumpy.Ja som za betonovú žumpu,ale manžel presadzuje plastovú...chcela by som vedieť váš názor,prípadne kto má žumpu akú ste si vybrali?dakujem za váš čas
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@cabel certifikát nie je o vodotesnosti, ale je to prehlásenie o použitej technológii výroby. Skúška tesnosti sa robí až po osadení výrobku na stavbe, robí ju dodávateľ a investor alebo dozor. Požiadajte výrobcu o papier na skúšku vodotesnosti, reklamujte, oznámte ŠOI o predaji necertifikovaného výrobku. Druhá možnosť, že ste podpísali prevzatie o skúške vodotesnosti bez toho aby bola skutočne urobená, to už je iný problém. Len mimochodom, prišiel som na stavbu, kde práve doviezli žumpu. Pravdepodobne poľskú, ale boli vcelku ochotní. Po osadení sme nadvihli poklop a zistili, že je plná vody. Tomu hovorím skúška vodotesnosti.
Odpovedať
@jan45 len teraz je mi žumpa k ničomu , nemá ju kto vyviesť ani kam všade zavreté
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu preto si treba spraviť KČOV. Netreba kosiť ako trávnik
Odpovedať
@jan45 zdravím. Pozeral som na ten certyfikat. Je to nejaké osvedčenie o zhode. Posielam aj foto. Podpisovat som nepodpisoval nič. Kontaktoval som predajcu ,vraj niekoho pošlú.
Odpovedať
Profilova fotka
@cabel je tam aj poznámka o vykonanej skúške vodotesnosti, ale len odkaz, čiže výrobok musí mať doklad , doklad musí mať evidenciu a musí byť niekto zodpovedný za skúšku. Tá stále ale platí len v priestore skúšobne, každá manipulácia s výrobkom si vyžaduje ďaľšie potvrdenie o zachovaní vlastností. Máte výhodu, že nádrž osadili oni, treba to reklamovať ale všetko písomne alebo iným dokladom. Hneď upozornite, že budete vymáhať vzniklé náklady naviac.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@kuratko22222 ani zadarmo
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?