Poplatok 2500€ za pripojenie na kanalizáciu

Moze si obec ktora je majitelkou s.r.o ktora spravuje Kanalizaciu obce zavies poplatky zapripojenie a vyjadrenie dokopy 2500Eur? Nie je to ''nelegalne''? alebo len ''nekrestanske''? Poplatok za posudenie projektovej dokumentacie 150Eur Poplatok za kontrolu splnenie technickych podmienok 450 Eur Vydanie suhlasu ku kolaudacnemu rozhodnutiu 450Eur Prispevok na prevadzku kanalizacie za RD 1000Eur Poplatok za zmenu stavby pred ukoncenim z (zumpy na kanalizaciu) 450Eur Neviete nahodou ci to riesi regulacny urad? ak ano idem tam zajtra volat
Odpovedať
Najprv by si si mala na obecnom urade zistit na zaklade coho dosli k takym cislam. Musia tam mat vsetku dokumentaciu, vratane rozpoctu k danemu projektu. Za druhe, poplatky asi schvalovalo obecni poslanci na zasadnuti predstavitelstva, takze o tom niekde musi byt nejaky zapis. Vsetko toto su verejne listiny, takze by mali byt zverejnene na obecnom webe podla zakona o pristupe k informaciam. Takze najprv sa dopatrat k udajom na obci. Ak obec vsetko financuje zo "svojho" a v rozpocte na to peniaze nema, tak zaplatia to obyvatelia. A obavam sa, ze Urad pre regulaciu sietovych odvetvi zrovna toto v kompetencii nema.
Odpovedať
@petra7825 a to ti ju aj nápoja či to je len za papiere
Odpovedať
@petra7825 Toto ti možno pomôže. https://www.etrend.sk/financie/ako-sa...
Odpovedať
@stano8 len za dokumenty a vlastnictvo je nejake divne ked som to pozerala registroch.
Odpovedať
@blackomt Tak dakujem uz chapem ze preco si to osetrili tym ze chcu toto vyjadrenie pri kolaudacii. Ak nezaplatim, tak mi vyjadrenie nedaju a teda nezkolaudujem. Je mi zle z tohoto statu.
Odpovedať
@blackomt ak to spravne chapem tak sa mozu rozhodnut pre poplatok aj 100000 a ked nemas inej moznosti tak musis zaplatit.
Odpovedať
@petra7825 choď na ten úrad a zatni im sekeru do stola...my berieme za PD prípojky so všetkými vyjadrovackamií 120 eur.....
Odpovedať
@petra7825 keď čítam tie cifru posúdenie projektu 150€ to akože niekto mrkne do projektu a má 150€, ďalšie dve 450€ cifru..... vydanie súhlasu ku kolaudácii 450€ to čo jeden papier a taká palka či pán starosta kivne hlavou .....príspevok za prevádzku 1K a to ešte určite budete platiť aj stocne
Odpovedať
@petra7825 alebo sa na to vykaslat a zriadit si korenovu cisticku na vlastnom pozemku @jan45 poradi viac
Odpovedať
naviac ak máš žumpu a bude sa musieť pripojiť na kanalizáciu , požadujú za 2 predchádzajúce roky potvrdenie o vyvážaní podľa m3 odobratej vody, ak to nemáš musíš doplatiť
Odpovedať
Profilova fotka
a je tro verejna kanalizacia? Lebo co som pocula, ze sa ludia na novej ulici zlozili na siete, ale bolo tam par takych, co sa nechceli pridat, a cakali, kym tie siete budu verejne, a potom sa chceli pripojit za beznych podmienok... tak to vyriesili vselijakymi sro (v sprave obce) a neverejnymi sietami, ak mam teda spravne informacie. A ak sa chcu pridat dalsi, musia splnit nejake podmienky, casto prave doplatit svoj diel. Nie je to nahodou prave takyto pripad?
Odpovedať
@margarita nie je to tak, my sme kupili pozemok s prílohami a developeri čo predávali dokonca vybudovali precerpavacku aby sme sa mohli pripojiť a teraz toto. Je to platne od 1.11. 2017
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
na to je tu expert janetbla, ale minimálne posledný poplatok je určený vyhláškou 3O -50 €
Odpovedať
@jan45 tiež nerozumiem tomuto poplatku lebo to žiada kanalizácna spoločnosť a stavebny úrad uz nie. na stavebny úrad tiež chceme podať žiadať zmenu lebo sme zmenili veľkosť okien ale tam nám povedali ze zmenu zumpy na kanalizaciu nepotrebujem u nich riesit. podľa mňa su nejak dohodnutý a kanalizácna je sro v ktorej dozornej rade je starosta.
Odpovedať
tak, ale aj tak je to nejak veľa, nie? nezdá sa mi ten poplatok 2500€ nejak primeraný, keďže to nie je aj s napojením, ale iba za formality
Odpovedať
a myslim, ze aj viem v akej obci to je. malinovo a most pri bratislave???
Odpovedať
Dnes som volala na regulacny urad a uz to tom vraj riesia ale kanalizacna spolocnost nereaguje na ich ziadosti o vyjadrenie sa. Nie som prva co tam volala a stazovala sa. Tak snad sa to nejak zmeni. Zatial nic neplatim.
Odpovedať
je to na smiech. a to zevraj maju ludia povinnost sa pripojit na kanalizaciu. a ked nemaju na zaplatenie tych zderskych poplatkov?
Odpovedať
@petra7825 treba to dať do televízie a nech sa hanbia pred celom národom zdierat takto ľudí čo si chcú vlastne bývanie riešiť.
Odpovedať
@1gugu aj to bude ak sa to nedoriesi
Odpovedať
Teraz som volala na URSO, tí, ktorí sa ešte len idú pripájať (resp., meniť zo žumpy na kanalizáciu), bolo by dobré, aby poslali písomne, poštou sťažnosť na postup tejto obce (obcí) na úrad. Čím viac sťažností, tým sa to rýchlejšie začne riešiť. Aj úrad chce mať niečo v ruke...
Odpovedať
ja uz som poslala zaborska@urso.gov.sk @martina339 dakujem som rada ze nie som v tom sama komu sa taketo nieco nepaci.
Odpovedať
@petra7825 som zvedava ako sa to vyriesi, uz som to poslala mailom a zajtra to davam aj postou. cim viac nas bude, tym skor to zacnu riesit, lebo zaplatit 2500 eur, hlavne, ked obyvatelia mali do 15.10.2017 (ti, co sa nacierno pripojili) generalny pardon.....
Odpovedať
@martina339 @petra7825 tam sa vsetci pripojili nacierno. este som nepocul o niekom, kto by tam realne mal zumpu. aj vsetci developeri co tam stavaju domy sa napajaju. a vsetci chodili za starostami most, malinovo aby im podpisal zmluvu. niekomu skorej, niekoomu neskorej. no a potom prisel pardon a teraz je toto :-D . uplne kocurkovo
Odpovedať
1000 € za rodinny dom ako prispevok na kanalizaciu vraj nesmu ziadat - povedali na urso, lebo toto uz pokryva stocne...
Odpovedať
ani 450 za Poplatok za zmenu stavby pred ukoncenim z (zumpy na kanalizaciu) - to ma riesit stavebny urad a nie kanalizacna
Odpovedať
@bromid @martina339 poplatok ak tak ma byt jeden za vyjadrenie sa k dokumentacii a nie 450 ani 150. BVS ma 15 eur
Odpovedať
@petra7825 však obce na kanalizácie dostávali dotácie a teraz ešte aj ľudí chcú okradnúť takto.nakopat takého starostu.
Odpovedať
@1gugu veď už ho voliť nebudem
Odpovedať
@petra7825 máš odpoveď odo mňa :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?