Máte zkušenost s přebarvováním bytových textilií?

25. jan 200920

Viděla jsem někde na netu, jak přebarvili sundávací potah sedačky z Ikei, aby jim barevně ladil do obýváků, ale mám strach to zkoušet, je to přece jen hodně drahá záležitost. Navíc neumím švédsky 😃
Máte někdo zkušenost s přebarvováním? Nechci po dvou letech zase kupovat nové závěsy a potahy (pro vysvětlení - stěhujeme se do jiného bytu, kam se stávající barvy moc nehodí a už se nám i okoukaly). Jde mi o to, aby to provedl středně zručný člověk, aby mě to nestálo výplatu a aby to vypadalo dobře a drželo (a nepouštělo 😬 ).

 • Ahoj! Farbila som jednoducho 🙂 hodila do automatickej práčky, farbu duhu nariedila podla návodu, naliala do práčky nie vrchom , priamo na prádlo - nie suché, predtým namočené(ušila som si pacwork a potrebovala dat tomu poťahu jednotný tón)
  Navolila program a pustila. Bol to zážitok 🙂 nevedela som čo sa stane, či to po tom pokuse nevyhodím. Farbenie sa vydarilo. Zopakovala som viac krát aj na iných výtvoroch. Záleží ale na materiály. Farbila som bavlnu a flanel. Len potom treba práčku nechať bez prádla prejsť zas programom. Pridala som odfarbovač,lebo sa mi prvý krát podarilo dať žltý nádych nasledujúcemu prádlu.

 • Ahojte, bolo by super, keby si mmk napisala, ci si to skusila, aj ja chcem prefarbit potah na sedacku z IKEA 😃

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  Články od našich partnerov
  Jednovrstvový pasívny dom a výhody Ytongu pre výstavbu
  Vymeňte staré za nové a získajte širší rozhľad
  Betónu na záhradách vládne prirodzenosť
  Archív článkov od partnerov