Rozne vysky otvorov na dvere

Profilova fotka
Dobry den, prosim viete niekto poradit ako postupovat v pripade kedy nam vychadzaju rozmerovo zarubne aj na polsku aj na slovensku normu? Mame 8 dveri a niektore maju otvor vysoky na polsku a ine na slovensku normu 🤦🏻‍♀️da sa to nejak riesit okrem dveri na mieru? Vcera bol pozriet montaznik z jednej firmy kde sme chceli objednat dvere Porta doors a dnes nam volali, ze sa nevedia rozhodnut aku normu objednat a odstupuju od objednavky.Potom pani povedala, ze sa to neda zrealizovat. Teraz som dost zmatena, ze ako to riesit.Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
@majladka Stavebné otvory treba upraviť na príslušný rozmer. Primurovať kúsok XPS a omietnuť spolu so stenou. Je zlá aj šírka, alebo len výška? Aké sú výšky otvorov? V akom to máte štádiu? Je to už hotové aj omietnuté? To ste v priebehu výstavby nevideli?
Odpovedať
@majladka jednoznacne prihodte podorys a oznacte vysky. vyriesime
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 no praveze uz mame vsetko hotove, vymalovane, kupelne vykachlickovane.no popravde neriesili sme vysky veru.akurat to vyslo tak, ze sme presne na hrane medzi slovenskou a polskou normou.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomyzv Vysky sme namerali nasledovne. Neviem ako uz meral presne montaznik ale vyslo mu to teda tak ze nielde PN inde SN. Izba 1.14. v 2050, s.145 Izba 1.13 v. 2040, s. 140-145 Izba 1.12 v. 2050, s. 145 Kupelna 1.11 v. 2055-2060, s. 162-168 Izba 1.10 v. 2060, s. 140-145 Kupelna 1.09 v. 2055-2070, s. 160-163 Technicka 1.08 v. 2060-2070, s.140 Wc 1.02 2050-2060, s. 265-274
Odpovedať
Profilova fotka
@tomyzv podorys
Odpovedať
@majladka kamarat mal tiez rozne vysky, a dosiel z firmy mu zamerat clovek a vravel ze nemaju problem vyrobit, co zamera to vyrobia. mozno skusit inu firmu
Odpovedať
@majladka 207 je naozaj vela,firme sa nechce tomu venovat a zaberie to trojnasobok casu montaze.ak mas stierku po montazi vypenit,zastierkovat,prebrusit,zamalovat.pri omietkach spravit priznany pasik 5cm hruby.zarubna drzi len po bokoch,hore je to len estetika.pripadne hore nalepit plast alebo hlinik profil vo farbe steny alebo zarubne
Odpovedať
Ja som robil podobne ako píše chrobák7 a sonau dal som si laser do izby zameral všetky výšky na jednu úroveň a dolepil styrodur ešte pred stierkou a sieťkou .. ale ak je naozaj všetko hotové asi by som kúpil poľsku mieru a tie príliš vysoké by som si dal zrezat 1..2 CM na mieru nejakému stolarovi .. treba vybrať zlatý stred jednu mieru ..nejakú toleranciu + - majú tie dvere na montáž ..
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem vsetkym za rady, hladame inu firmu, resp. montaznika, ktory by nam to urobil. nemyslim, ze je to take kriticke ako povedala pani, ze sa to neda urobit.
Odpovedať
Profilova fotka
Skúste sa opýtať, či nevedia spraviť širšiu obložku, zakryje tak väčší otvor...
Odpovedať
@majladka ale ved jasne, tam kde staci slovenska nech objednaju slovensku, tam kde musi ist polska zase polsku, montaznikovy to moze byt sum a fuk, akurat nepomiesat co je co....normalna firma s tym nemoze mat problem, akurat budu vidiet vyskove rozdiely zarubni ked budu dvere blizsie k sebe ale popravde, kto si to vsimne?
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 no praveze takto to nechceme kedze su dvere na jednej chodbe a chceme to mat v jednej linii.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Sapeli robi aj atypicku vysku, priplatis si par percent... Standard oblozka (65 mm) ma vysku presne 2047, takze s odretymi usami max. 2050 otvor, ak tam das nejaky tmel hore, viac nehrozi. Pri rozptyle 30 mm by to tesne malo vyjst na rovnaku vysku oblozky, urcite vsak atyp. Alternativa je extra siroka oblozka 80mm alebo 95 mm, co sa nemusi kazdemu pacit...s tou by sa to dalo bez atypu.
Odpovedať
@majladka my sme podobne dopadli, keď nám odovzdali hrubú stavbu. Neviem aké sme mali presné rozmery, ale dali sme poľskú normu so širšími zárubňami (lemom) a kde bol vyšší otvor, tam to zakryla zárubňa.
Odpovedať
@majladka objednajte poľsku normu a šikovného stolára ktorý to skráti či už z dvery alebo zo zárubne 1/2 CM nič hrozne nič ťažké bežne to robíme aj pri sk normách keď dajú otvor 200 ...
Odpovedať
Profilova fotka
@drenai dakujem.no dvere sme uz objednali a snad sa podari zohnat aj niekoho kto to osadi.
Odpovedať
Profilova fotka
@tao_tao tiez sme objednali PN so sirsimi zarubnami tak uvidime ked pridu. snad to bude ok vsetko.
Odpovedať
@majladka držím palce 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
nebol som tu dlho 😄 stačí objednať s 8cm bočnicami na zárubni, prekryjú na výšku 2065mm, ten rozdiel niekde vyrieši akryl. bežne to tak robíme. treba sa stým pohrať, dosť často nad tým strávim veľa času, ale zase stojí to za to . detaily robia dvere! 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?