Posuvné dvere pri peci

Chceme si dať namontovať posuvné dvere popri stene, lenže tá stena bude pri peci. Dvere budú z masívu, robené na mieru. Niečo podobné ako na obrázku. Bude mať na dvere teplo z pece nejaký negatívny vplyv? (Na druhej strane sú zásuvky, už sa to meniť nebude.)
Odpovedať
@shiori a aka pec tam bude? predpokladam, ze tie dvere po odsunuti vpravo budu presahovat stenu. ak tam bude priame salave teplo skrze tie klasicke kachlove pece s presklenymi dvierkami, tak podla mna to vplyv mat moze a zrejme aj bude.
Odpovedať
@milan_ Nuž, rátame s tým, že niečo spraví aj zárubňa, tak tie dvere by snáď nemuseli vytŕčať. Pec šamotová, omietnutá hlinou. Prítomnosť presklenia na dvierkach a jeho prípadná veľkosť, sú otázne. Ak by záležalo iba na tom, tak tam sklo nedáme.
Odpovedať
@shiori a zarubna oblozkova, ze? 🙂 za hlinenu pec palec hore. ja mam rad pohlad na zivy ohen, urcite by som dvierka neobetoval iba kvoli posuvnym dveram, ale finalne rozhodnutie je na vas. drevo vplyvom zmeny teplot proste bude pracovat. alebo tie dvere nebudete odsuvat az tak aby trcali. aj tak sa bavime o presahu max 20 cm
Odpovedať
Za predpokladu ze bude drevo riadne preschnute to nieje problém, mame lavicu z dubového dreva priamo pri kachľovej peci a v pohode. Tak isto v pohode drevený strop (pec je veľká, vrch konci 1 m od stropu). Asi 1,5 m od pece sú dvere so zárubňou (nieje to masív ale klasická obložená drevotrieska) tiež ok Zato palubovka na zemi nám popraskala, ale drevo nebolo dobre preschnute a navyše chalan co nám ju pokladal ju zlepil v miestach kde je perodrazka dokopy, takže sa to dotrhalo Zase sálavé pece nemajú takú vysokú povrchovú teplotu ako klasické kachle takže drevo naokolo je v poriadku ak je správne spravene
Odpovedať
@milan_ práve zisťujem, že tá obložková zárubňa môže byť, aj nemusí. Ak by bola, aspoň zúži prechodový priestor a tým aj šírku dverí. 100-vky dvere tam fakt nepotrebujeme. @teta_z_lesa tiež budeme pokladať dlážkovicu. Len s tým rozdielom, že lepiť nebudeme. A to ma privádza k ďalšej otázke. Knižnica hneď z druhej strany pri peci bude ok?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?