Mymeranie zárubne

Zdravím. Mám otázku. Ako správne vymerať zárubňu, ak šírka múru v pravej časti zárubne je 180mm a v lavej časti 170mm. V katalógu dverí su na výber rozmery pre šírku 160-179 alebo 180-199. Pretože vždy sa meria najvačši rozmer.
Odpovedať
@chlapeczdzedziny tak by som povedal, ze treba dat tu sirsiu a potom do tej tensej dat viac peny. Nemozu ti poradit v nejakom dverovom studiu? Ci to ides cez net objednavat zarubne?
Odpovedať
Ale ak dam tu širšiu 180-199, nebojde mi do rarubne opačna steana, kedze tolerancia je +/- 2cm
Odpovedať
To znamena ak by som ju dal na doraz (180mm) tak na širke kde mam 170mm, budem mat 1cm medzeru
Odpovedať
A ak dam.ten menši rozmer, tak na strane kde mam 180mm, bude len tak tak
Odpovedať
@chlapeczdzedziny skus si pozriet ako su tie steny rovne, aby si nahodou nemusel cele dvere este davat do vodovahy a pri objednani 160-179 nebudes mat ziadnu volu pre vyrovnanie.
Odpovedať
Premeral som.. relativne rovno su.. Uz len ktory z tych rozmerov vybrať
Odpovedať
Profilova fotka
@chlapeczdzedziny potrebujes vacsi rozmer -> 180mm-199mm.. Stena ktora je tensia bude mat na zarubnu 1cm "vo vzduchu", co vyriesis: - das zarubnu na stred, 0.5cm na kazdej strane zakryjes akrylom. V reale to vyzera vyborne. - alebo tensiu stenu natiahnes v mieste ostenia bud tmelom alebo pridas pas SDK do stratena. toto realne nikto nerobi. dalsia moznost je hrubsiu stenu v mieste zarubne stensit na pozadovanych 17cm.
Odpovedať
@chlapeczdzedziny sikovny monter dveri vyriesi problem 🙂
Odpovedať
@mgx Ak by som stenšil hrubšiu stenu (oškrabal napr omietku z každej strany) na tych ani nie 180cm, možno 175 tak mi stači aj ten menši rozmer 160-180
Odpovedať
@chlapeczdzedziny A nedá sa omietnuť tá tenšia strana nejak do stratena? Ak nie, dal by som tú hrubšiu a ako napísal mgx - na tej tenšej stene by som dal zárubňu do stredu a medzeru 0,5 cm z každej strany vytmelil akrylom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?