Laminátové verzus fóliované dvere

Rozhodujeme sa o interiérových dverách a neviem, či mámte dať laminátové alebo fóliované dvere? Aké máte s tým skúsenosti? Laminátové sú odolnejšia, ale zároveň aj o100 eur drahšie ako fóliované. Napíšte mi, aké máte dvere a ako ste spokojní.
Odpovedať
mame laminat cpl, velka spokojnost
Odpovedať
Profilova fotka
urcite laminat, mame tiez CPL, elegant od sapelli
Odpovedať
Profilova fotka
mame laminat 8 rok , ak mate alebo planujete deti, pri nich je lepší laminat, je to dnes jeden z naodolnejšich materialov, je sice drahši ale je to nastalo. Laminat je odolnejši voči vlhkosti, oderom a naražajucim autičkam. Folia je material makky, je na nej vidno aj ryha od nechtu pripadne klučov a v kupelni nevydrži.
Odpovedať
Profilova fotka
odporúčam CePaL ( CPL, laminát ) je každopádne mechanicky odolnejší ako nalisovaný papier ( tzv fólia ), je tiež umývateľný ( napr. fixka, ceruzka ) a vhodný napr. aj do kúpelne fólia pri väčšej koncentrácii pary - natiahne vlhkosť a časom sa oduje - velmi laicky vysvetlené :-) rátam, že už máte vybratého dodávatela, keď uvádzate 100 € rozdiel medzi laminátom a fóliou - nie všade je ale ten rozdiel v cene taký vysoký ( skúste sa pozrieť v predajni "MPL interiér" - ja tam pracujem aj keď som momentálne na materskej - viem čo MPL ponúka a zaručujem Vám, že ceny verzus kvalita Vás milo prekvapia
Odpovedať
tiez mame laminatove dvere a sme spokojni, laminat je urcite odolnejsi ako folia, a ani s udrzbou nie su ziadne problemy, pretriem iba mokrou svedskou utierkou a potom suchou a je to. Takze urcite laminat
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, určite odporúčam laminát, za tie eurá navyše to stojí. A skús B.E.N., je to slovenský výrobca a myslím si, že majú akciu na laminátové dvere a zárubne akurát :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ano jednoznacne odporucam laminat.Da sa aj pekne doladit k nabytku aj k podlahe podla vzorkovnika.Este sa zvysuje kvalita ak je laminat olepeny abs hranou a nie papierovou nazehlovackou
Odpovedať
Profilova fotka
my sme práve tiež objednali CPL od PortaDoors, dúfam, že budú ok. Predtým sme mali masív, čo boli zbytočne predražené a veru spokojnosť nič moc :-|
Odpovedať
@katavinka A co tak slovensky masiv za cenu polskeho papiera? :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@matorado 8-( boli vyrábané u nás u stolára na mieru, čakali sme na ne vyše pol roka, nikdy viac..
Odpovedať
Ked chces vidiet foliovane - zbehni do najblizsieho Merkury Marketu - a vsimni si detaily - rohy - pripadne v v oblasti zamku - pripadne vyskusaj nechtom - urcite ich nebudes chciet. Kupil by som ich jedine vtedy ak by som predaval byt a chcel by som aby to "na oko" vyzeralo dobre.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja mam od invada CPL ale stale sa mi to zda ako folia ... Dokonca mam jednu oblozku vadnu (musim reklamovat) a tam vidno akoby bol povrch folia... Pritom tie dvere farby dub sedy sa vyrabaju len v cpl... Poradte ako rozoznat cpl od folie?
Odpovedať
Neskusal niekto nalakovat foliovane dvere koli vacsej odolnosti?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ja mam teraz dilemu tiez ake interierove dvere vybrat do domu. Strasne sa nam pacia INVADO Lido. Ale teraz neviem ako pise @johnyfly1 . Vsetko je o financnych moznostiach ake clovek ma. Ale tiez sa prikladnam za CPL laminat.
Odpovedať
Profilova fotka
cpl laminat je myslim ze ok cize tam netreba moc vahat
Odpovedať
mne keby to prislo este raz tak nevyberam ci folia ci cpl.. proste aka farba by sa mi pacila tak beriem tu...zasa ten ultratenky cpl co je na tych dverach nieje tak odolny....staci nepozornost a je to poskodene tsk isto ako folia...takze vyberajte podla toho co vam pasuje do bytu :)
Odpovedať
vyberame interierove dvere do bytu (nechceme vela investovat), konkretne classen. Islo by o dvere s vostinovou vyplnou (cisto drevotrieskova vypln resp. dutinkova drevotrieska je drahsia). Niektore dekory su s povrchom 3D look (napr. dub olejovany) a niektore CPL (napr. agat svetly). Neviem aky je v tom rozdiel. Cenovy rozdiel je 20 eur - CPL je o 20 eur drahsie ako ten 3D. Ide o folie (kasirovane) alebo o nieco ine, lamino? Bol by naozaj CPL odolnejsi alebo je to jedno..? Mame male dieta.
Odpovedať
Profilova fotka
do akej ceny?
Odpovedať
@tadomaj tie dub olej 3D su za tusim 48, tie CPL 68e, ale bude este na obidvoje 10perc.zlava. Ide o plne dvere bez skla. Povodne sme chceli dvere v tej cene okolo 27-50 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
@danulienka78 Pôvodne sme vybrali laminátové PORTA - kôli trvanlivosti. No, na poslednú chvíľu sme sa rozhodli pre Porta Perfect, ktoré nemali lemovacie lišty na povrchu okolo presklenia, ako tie laminátové. Oproti laminátovým majú v trvanlivosti o pol hviezdičky menej (viď katalóg), ale v dizajne sa nedajú porovnávať.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@laco17 ahoj, ako ste spokojni s tymi dverami porta? a ktory typ mate? nemas foto?
Odpovedať
Profilova fotka
@1ivanka1 Splnili očakávanie.
Odpovedať
@laco17 to mate cpl ci foliu?
Odpovedať
@laco17 aha uz citam
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@laco17 aky odtien dveri mate? Dub kalifornia?
Odpovedať
Profilova fotka
@slnieckolu Kalifornia
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Určite by som si nedala už nikdy foliovane dvere. Ťuknete do nich vysávačom a máte ich oskrete. Veľmi ľahko sa poškodia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?