Ako sa to riesi?

Ahojte. Vy ste tu taky zdatnejsi. Prosim poradte mi. Chceme do domu oblozkove interierove dvere. Problem je v jednej stene, kde z chodby vychadzaju dvere normalne, no zvnutra miestnosti je uz priamo rovna stena. (Vid foto) Ako sa riesia oblozky v takychto pripadoch? Len sa ureze ta jedna strana alebo ako? Dakujem 🙂
Odpovedať
@tatiana1329 moze sa to odrezat, no ja by som radsej spravil ostenie (ak je na to miesto), staci nejaky hranol alebo primurovat len 3 - 4 cm, aby to oblozka z druhej strany zakryla...aky siroky je otvor? Inak ak tam boli v projekte planovane dvere, tak by si murari zasluzili dobre vynadat...
Odpovedať
@marek_norway otvor na dvere uz je zuzovany viacej to uz nejde (ak si dobre pamatam momentalne je to 70 ci 80 neviem uz presne), je to velmi stary dom prerabali sme ho, no inak to neslo urobit. Ale aj tak tam mame este jedny taketo dvere, ktore tam boli uz povodne, tam to tiez budem musiet poriesit...
Odpovedať
Profilova fotka
aj do technickej miestnosti väčšinou stačia dvere 60 cm, ak už máte všetko namontované, zmerajte rozmery zariadení
Odpovedať
@jan45 do technickej by mi to bolo jedno je to zvnutra a tam nikto chodit nebude okrem nas... Ale mame tak robenu stenu aj do jednej izby a tam sa zmensit otvor neda
Odpovedať
Profilova fotka
Na stenu primontujes hranol je to typ otvoru B a tam na prechodnu sirku musis priratat 7..8 cm plus sirka oblozky ak nechces oblozku zrezavat. Je to inak najhorsi typ otvoru.
Odpovedať
Profilova fotka
@tatiana1329 ked chcete aby oblozkova zarubna dobre vyzerala staci postavit 10 cm mur zo sadrokarton alebo YTONG tym padom sa vam smensi cisty priechod 10 cm inak je treba vyrezat oblozku. S pozdravom Marco Troncatti
Odpovedať
Aj nám to takto vychádzalo v 2 izbách, pred pár dňami nám montovali zárubne a iba z nich zrezali.
Odpovedať
@kaya16 na tom jednom kraji mas nejaky ten cm alebo to mas cisto rovnu stenu??? Pripadne kto ti ich robil? Dakujem
Odpovedať
@tatiana1329 čisto rovná stena to je. Robila nám to firma Filo - Nitra, Krškany
Odpovedať
@kaya16 dobre dakujem... Uz asi viem ako by sme to mohli urobit... ☺️
Odpovedať
Aj ja mám také!Miesto 80 som dal 70.Odrezalsom panty a vrch starých železný zarubní.Nove obložkove zakrili starú železnú!
Odpovedať
idealne riešenie je dať o číslo menšiu zarubňu sa dvere.prípadne ak sa dvere otvaraju do chodby tak sa upraví záklopka. st. otvor je v pohode , robíme ich pravidelne a úplne v pohode, každý dverár, prípadne ten čo vám ich bude montovať to v pohode zvládne. Poprípade ešte existuje varianta rámovej zárubne ktorá sa vkladá do st. otvoru a dodatočne buď zastierkuje /akryluje alebo sa osadia lišty ak je to možné. 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jan45 60tky do technickej môže byť skrytá časovaná bomba- nikdy nevieš čo tam budeš musieť doniesť alebo vyniesť. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@palipb nemá moc volieb, ale všetky bežné zariadenia nepresiahnu 60 cm. A preto sú to obložky, že sa dajú zdemontovať
Odpovedať
@palipb tiež mám 60cm dvere do TM a žiadny problém.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?