Aká škára má byť medzi podlahou a dverami?

Vie mi niekto poradiť, aká medzera má byť medzi podlahou a dverami? V dvoch izbách nepôjdu prechodovove listy, v ostatných budú. Lišta bude aj pri zasuvacich dverách. Vďaka za info
Odpovedať
@cernusik tak aby dvere nesuchali o podlahu alebo listu.
Odpovedať
To mi je jasné.. Len niekto že 3 mm, čo si myslím, že fajn, ale vraj aj cm. Proste keď je tam aj lišta, aj tak tam je ešte vôľa, a to mne pripadá ako krátke dvere
Odpovedať
@sysell a keď suchaju o listu, stačí ich dostelovat? či?
Odpovedať
@cernusik Tou lištou myslíš prah?
Odpovedať
@viktor811 nie,prechodova lišta
Odpovedať
@cernusik Tak potom medzera čím najmenšia, ale taká aby to nešúchalo o podlahu. Ak sa zmestíš do 3 mm tak daj len toľko, alebo aj menej.
Odpovedať
@viktor811 tiež som toho názoru. A čo sa s tým dá robiť, ak sú už osadené a medzera je príliš veľká? ten 1 cm
Odpovedať
@cernusik vybrať pánty z dverí a prevrtať ich vyššie , ale tak aby ti dvere na vrchnom falci nevytrčali , ale to by malo vydať pokiaľ tam máš medzeru 1cm , pred tým treba tie pôvodne diery po pántoch vyplniť kolikom a zalepiť , lebo dosť možné že sa diery budú pokrývať trocha.
Odpovedať
@gb68 To podľa závesov, aké sú tam závesy?
Odpovedať
@cernusik Momentálne riešim dvere a v predajni mi bolo povedané že dvere robia štandardne so špárou 6mm. To mi povedali v dvoch predajniach..
Odpovedať
@cernusik ak sa to nedá nastaviť na pántoch, skús niečo takéto... to je len ako príklad, možno niekde najdeš lacnešie. http://www.denbraven.sk/okna-a-dvere/... http://www.lugerex.sk/tesnenia/
Odpovedať
@cernusik Neviem ake mas dvere, bezne dvere mozes zdvihnut pomocou podloziek ktore das pod paty, zas nie moc lebo zacnu suchat hore. Dole sa spustit bezne nedaju, da sa napr. zbrusit z pantov.. Je aj moznost zbrusit daco zo spodu dveri. Pri montazi zaruvne sa zarubna podklada, kolko to je uz na tebe, myslim ze ca 3mm na podlahu je ok. Ak vies ze buded davat prechodove listy mozes ju dat vyssie alebo potom budes risit hore popisane veci. Ja som pred nedavnom montoval 9 zarubni, a podkladal som panty, jedny dvere zkracoval a asi 2 trochu brusil od spodu, prave pretoze suchali a zarovna bola dost nizko,
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sysell dvere sú s úzkym pásom skla po zem. Potrebujem ich praveze spustiť aspoň o 5 mm..asi to nechám na stolara, keďže to montoval on. Tam kde nepôjdu prechodovove listy je až 1 cm od podlahy a vidno to, keď kráčam hore schodami. Len už som ho vyplatila, preto sa radím čo sa s tým dá robiť. ak by náhodou
Odpovedať
@cernusik za 2 mesiace ti to nebude vadit nekukaj tam vazne ak to nema iny problem neries, 1cm je v poho. Ak chches daj foto pantu, ak sa da vyruahnut taknsa to da celkom uspesne znizit
Odpovedať
mamem medzeru 1,5cm koly prudeniu vzduchu a rekuperacii, kym sa tu na MS nato niekto nepytal ani som si to asi 3roky nevsimla a to mame v obyvacke.
Odpovedať
Profilova fotka
@cernusik aj my mame 1,5 cm medzeru kvoli prudeniu vzduchu ako @atlaska, vobec to nevnimam
Odpovedať
@sysell
Odpovedať
Dvere v pohode spustené nižšie :) vďaka za reakcie :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
A ako sa to urobilo ? Tiez mi to vadi :-|
Odpovedať
@nikake spustil ich nižšie, dal kratšie zavesy
Odpovedať
Profilova fotka
@nikake ak mas ventilaciu doma tak musi byt minimalne 10mm medzera,,,,,ked nemas tak treba ti spilnikovat s pantov, ci zmenit panty ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Ja mam tiez ten problem.mam tam vyse 1cm. No neviem ci ich mozem az tolko skratit vsak mi potom bude chybaz zase zvrchu ci ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@anica @atlaska @sysell @cucesino ahojte, viete mi povedať, akú minimálnu medzeru pri vchodových dverách je dobré nechať?, spodok krídla a dlažby. alebo akú medzeru máte vy? ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?