Žaluzie s motormi somfy - potrebujem tahomu ?

Profilova fotka
Ahoj Modraci, riesime prave zaluzie ktore budu mat inteligentne motory od somfy. Google Home Asistent uz v domacnosti funguje. Zaujima ma ci potrebujem na riadenie cez google home aj zakladnu od Tahomy, alebo staci appka Conexoon ktoru nasledne prelinkujě cez google home ? Dakujem
Odpovedať
Ekonomicke riesenie je Somfy J406 WT + Shelly 2.5 Jedinou nevyhodou je nemoznost nastavenia sklonu lamiel, ale da sa vyriesit aj to.
Odpovedať
Profilova fotka
@tuleninko nechcem kompromis, rele od shelly je ok, ale su to zaluzie, nie rolety day/night ... 🧐 Pre to sa pytam ci je Tahoma nutna alebo staci cez app bez tahomy synchronizovat motory a nasledne prepojit cez GH.
Odpovedať
@tuleninko ako je možné že neviem nastaviť uhol so shelly 2.5? Však to je len o tom kedy to vypnem. Súhlasím že nenastavim uhol zo shelly apky ale keď použijem home assistant, openhab tak to v pohode dám. Aj taphome by sa dal použiť ale tam by to bolo kus bastlenia s využitím napr modulu shelly i3 a následne shelly 2,5
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino práve že so Shelly je to bastlenie a nastavovanie scenarov. Shelly relé robia na rolety, nie na žalúzie... na youtube je pár návodov ako vytvoriť scenáre zaklopenia a podobne ..
Odpovedať
Zaluzie pouzivam len v 2-3 stavoch a na to bohato postacuje aj shelly2.5 : 1. plne otvorene 2. plne zatvorene 3. zaluzia rozvinuta, lamely v horizontalnej polohe Rano/vecer sa automaticky podla svitu/casu nastavuju medzi 2. a 3. stavom. Cele to mam implementovane v NodeRed + HomeAssistant (nie GoogleAssistant). Po kalibracii hornej a dolnej polohy je mozne shelly2.5 "krokovat" (100 krokov na celu drahu). Ano primarne toto zariadenie nie je urcene na zaluzie a teda kontrolu sklonu lamiel, ale v mojom pripade plne vyhovuje a bolo to pre mna jedno z lacnych rieseni. Manualne vypinace obcas pouzivam len pri dverach na terasu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte, je nejaky aktualny ODSKUSANY modul, ktory je lacnejsi ako shelly, frci na nom tasmota, da sa nastavit naklopenie lamely a zapamata si stav a mozem ovladat aj hw tlacidlami? potrebujem to na 4 drotove motory.
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek no toto čo popisuješ nevie ani shelly... shelly je na žalúzie, nie na lamely. 😞 za mňa - netuším asi len orig. Motory máš aké ? Somfy ?
Odpovedať
@dominik_galaba zaluzia je tvorena lamelami, kde je problem? precitaj si prispevok @tuleninko, tak sa to da pomocou scenarov implementovat. len hladam odskusany a lacnejsi modul.
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek mal som na mysli také rolety ako je toto: https://rolson.sk/images_upd/products... na to je shelly určené, zle som sa vyjadril 🙂
Odpovedať
@dominik_galaba lenze tu sa riesia od zaciatku zaluzie. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek no a veď to som písal, že shelly nevie žalúzie moc.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?