Video vrátnik

30. mar 2022150

Ahojte.
Riešim plot a tak Spekulujem nad pred prípravou videovrátnik.
Viete mi niekto poradiť nejakú značku alebo set?

Špecifiká:
Napájanie kamery viem spraviť len cez vonkajšok od brány.

Kabel potiahnutý nemám cize jedine WiFi.

Monitor nemusí byť ale ak by sa to dalo rozšírit aj o monitor tak by to bolo dobre.

Bránu nemusím otvárať diaľkovo.

Mate niejto nieco podobne?

WiFi komunikácia, napájanie na priamo z el siete. + magneticke otváranie zámku branicky
Vďaka

• Presne takuto situaciu mam aj ja. Uz som o tom komunikoval s 1 predajcom skusim pohladat mail a pridam to sem

• @truly  daj mi mail.preposlem ti komunikaciu. Existuje taky vratnik

• @truly  Mam skusenosti s videovratnikmi, montovali sme Legrand, zial je to rovnaky odpad ako vsetky ostatne na trhu. Ja branku riesim normalnou IP kamerou umiestnenou nad brankou + appka v telefone, v tablete. Okrem inych vyhod (cena, rozlisenie, ziadne zamrzanie a problemy s funkcnostou) si mozes spetne pozriet zaznam z kamery a ked kupis kameru na wifi tak netreba ani kabel. Odporucam!

Magneticky zamok mam urobeny nezavisle tak isto ako je v bytoch pouzitim domaceho zvoncekoveho telefonu tesla

• Sponzor fóra
  • Pozri videovratniky od xiaomi.

• @fever  mas nejaky konkretny typ overenej IP kamery a aplikacie?

• Kamery som vsade daval Hikvision, soft od Synology (bez vyhrad a vacsich problemov)

• @fever  ako je mi jasné že to malo nestalo ze? Ci?

• WiFi nie je dobry napad, tu nebudes 100 % spokojny uz nezavisle aku znacku video vratnika pouzijes. Najlepsie spojenie je po kabli...

• @adkamladka  iná cesta už nie je.
    Mur stojí, fasada zavretá a kanál cesta iná dnu nie je. Jedine zumpou 😃 🤔

• @truly  1080p/30fps kameru dokazes kupit od 40eur (napr. Reolink) a tablet na stenu za 100eur co je stale lacnejsie a kvalitnejsie riesenie ako origo videovratnik

• @fever  no ale ak to nemáš ako spojiť káblom?

• Ahojte,
    skusim obnovit tuto temu.
    Neriesil niekto videovratnik v poslednych par rokovh. Celkom sa rozmahaju IP smart videovratniky.
    Celkom sa mi paci moznost byt upozorneny na telefon a rovno z neho aj otvorit branicku, ale nie je to nevyhnutnost.
    Mam vyhliadnuty DoorBird IP Video Door Station D101S, ale ak ste niekto nieco podobne riesili tak si rad necham poradit.
    Vdaka

• @adkamladka  @truly  dá sa robiť cez wifi bridge. Ja to tak riešim... Čiže všetky zariadenia vonku sa správajú ako by boli na lokalnej sieti. Je to v podstate predĺženie kábla tam kde ho nie je možné ťahať 🙂.

• @jamur  doorbird je dobrý ale podľa mňa príliš drahý... Ja mám vyhliadnutú HIKVISION. Má RFID čítačku, pamäť na 500 kľúčov a jedno relé na otvorenie branicky. Komunikáciu podporuje cez RS485 a samozrejme TCP/IP.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém