Tv a internet v dome

Ahojte. Bolo by možné takéto zapojenie? V dome mam pripravený otvor na prívod optiky priamo do obývačky kde bude tv. Tam by bol aj TV BOX a jeden router. Z obývačky mam natiahnuty ethernet kabel do detskej izby kde chcem mat aj tv aj druhy router. Bude sa dat zapojiť druhy TVBOX s prvym cez ethernet a zaroven z toho druheho aj vyviest router? Optika --> TV BOX Hlavny+ROUTER --> ethenernet kabel--> TV BOX2 + ROUTER
Odpovedať
1
2
Na toto ti odpovie poskytovateľ od ktorého to budeš brat My tu nemáme veštecku guľu aké zariadenia používa Čiže odpoved je áno aj nie
Odpovedať
@shadowmilan Mily veštec Jolaus, v podstate ide len o jednoduchu otazku ci je mozne orepjit hocijaje 2 boxy ethernet kablom.
Odpovedať
@truly nie
Odpovedať
Profilova fotka
@truly skôr by som to videl na optika - router a s neho už napojiť oba septoboxy
Odpovedať
Zalezi od providera. V tej druhej izbe ti uz netreba router, ale staci ti switch. A z toho by si mohol dat kabel do druheho boxu. Ale, ako som povedal - zalezi od providera. Napr. telekom ma myslim dedikovane porty na TV na routri. zapojenie by bolo Optika -> router - > switch cez kabel. Jeden TV box zapojis do routra / druhy do switchu v druhej izbe.
Odpovedať
@motovidlo01 jasne chápem. Podstata je u m a ze som natiahol ethernet kabel a zabudol na koaxial alebo inu variantu. Ci uz bide na konci switch a tak box mi je jedno len ci vyuzijem na prepoj ten ethernet kabel.
Odpovedať
A naco si chcel ten koax pouzit? Ethernet je spravne riesenie. Idealne by bolo mat ich ason 2. Potom by si bol pripraveny na akukolvek situaciu. Teraz napr. v spojeni s Magioum nebudes moct mat aj router aj TV. Budes si musiet jedno vybrat.
Odpovedať
@truly Ano, pre IPTV ten ethernet vyuzijes, koax by ti bol nanic. Ale ako spominal @motovidlo01 tak pre Telekom je (aj podla mojich znalosti) jeden ethernet malo, ak chces aj internet aj TV. Oni maju Magio na oddelenej sieti, takze cez jeden fyzicky kabel nepretlacis aj magio, aj internet. Ako uz bolo spomenute, druhy router uz nepotrebujes. Ak sa teda bavime o konkretne Magiu, mas nasledovne moznosti: 1) cez ethernet potiahnes magio, internet budes len repeatovat wifi (ak nedosiahne), bez kablu pre pripojenie internetu 2) cez ethernet potiahnes internet a namiesto plneho magia si ako druhy box zoberes magio go box od telekomu - https://www.telekom.sk/televizia/magi... - to ma aj vyhodu, mozes to zobrat aj inde, hocikde kde je internet (na dovolenku napr.); pozor, zerie to data z celkoveho limitu, ale na optike telekom limit tusim nema 3) ak mas v stene plnohodnotny 8 zilovy ethernet (napr. cat5e), mozes ho splitnut na 2x100Mbit, takze potiahnes aj plne magio, aj trochu spomaleny internet (v praxi rozdiel medzi 300Mbit a 100Mbit nespoznas) - https://www.alza.sk/rozbocka-utp-stp-... - NOTE, taketo si treba kupit 2x, na oboch koncoch to strcis do zasuvky v stene a z jedneho gbit kabla to spravi 2x 100mbit kable.
Odpovedať
@cache klobuk doke pred tvojou odpovedou
Odpovedať
Možno aj to Magio by šlo doviesť do druhej izby (spoločne s netom), pokiaľ použiješ switch/router, ktorý podporuje IGMP snooping, pogugli
Odpovedať
@cache - dik za 3. - nevedel som ze take nieco existuje. V tom pripade - ak ma slaby signal v tej izbe, je to asi lepsie ako len nejaky repeater. Tie viac nefunguju ako funguju.
Odpovedať
@truly @motovidlo01 Len technicke FYI - Fast ethernet 100BASE-TX (to je ten bezny standard 100mbit siete) vyuziva len 2 pary (4 droty), preto je mozne to rozdelit na dva separatne kanaly, kazdy vyuziva svoje 2 pary. Az gigabit vyuziva vsetky 4 pary (8 drotov).
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Otvaram temu - prosim poradte nejaky dobry Internet s TV do domu na dedinu Optiku a siete tu nemame, stara telefonna linka T com bola pomala., Antik ako posledna moznost Teraz ficime na O2 zlaty intetnet a strieborna TV, net je sice fajn a dosahuje realne rychlosti 95Mb down a 10Mb uplod. No TV je dost nestabilna , nechce sa mi to uz riesit s o2, staci Najlepsie by bolo nieco cez satelit s netom s najlepspu moznou rychlostou, a s archivom je nieco na terhu ? Na cene nezalezi!
Odpovedať
Doplnam: dasedne mam vyvedenych 6 koaxialov ( pre satelit do buducnosti ) pre kazdui zbu zvlast Ale len jeden FTP ktory teraz vyuziva O2 antena
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mam orazku mozno aj pre majitelov magia cez kabel. AKo to je vyriesene, je to naviazane na konkretne siet telekomu, konkretnu IP alebo ako, Je mozno zobrat magio box a zapojit ho na inej sieti od ineho poskytovatela? alebo je toto mozne len pre magio GO. @cache
Odpovedať
@truly - Sice absolutne nerozumiem co chces - router je v dome iba jeden a IP zariadenia nikdy neprepajas navzajom, vsetky pripajas prave jednym kablom do routru. Unika mi pointa preco chces TV boxy prepajat navzajom a z toho druheho TV boxu "vyvadzat router", co je nezmysel na n-tú Datova siet sa navrhuje tak ze si zriadis jedno datove centrum v dome kde je umiestneny router (idealne rack v technickej miestnosti, pre mini siete staci aj router polozeny na policke), z ktoreho tahas ethernetove kable do vsetkych IP zariadeni v dome (tj. IP kamery, IP TV boxy, IP televizory, pocitace, IP tlaciarne ale aj dalsie pristupove body, switche... okrem alarmu), ktore potrebujes mat zapojene v sieti. Router je smerovac paketov alebo prostrednik, cez ktory ide vsetka komunikacia v sieti! Takze cokolvek mas v dome co potrebuje pristup na siet (ako spominany tv box), sa bez vynimky pripaja do routru a nie do dalsieho takeho zariadenia. @shadowmilan - poskytovatel internetu neporadi lebo jeho kompetencia konci pri routri odberatela a vsetko co je za routrom teda jeho vlastnu siet v dome uz si odberatel riesi sam. Mozno za poplatok ...
Odpovedať
@fever truly sa pýtal pred 2 rokmi teraz sa pýtam ja
Odpovedať
@sysell každý ide všade na rovnaký druh pripojenia cez kábel napr. ADSL, no iné VDSL potrebuje iný, ale k čomu ti to bude ked nebudeš mať prístup na meno a heslo a záruku na prenos máš len od toho kto ti poskytne pripojenie, zariadenie máš v prenájme alebo kúpiš s podmienkou na 2 r. lacnejšie, ak tam máš iné nemáš záruku na pripojenie ale môže ísť
Odpovedať
@duzu ide o to či je Magio box spárované s konkrétnou pripojkou od telekomu či už ip, Mac alebo ja neviem ako nejaký ich pritokol. O čo ide: mám satelit v jednom dome a 2 primace od telekomu jeden v jednom dome druhý v druhom, toereticky môžeš takto má jednu zmluvu mať tv v 4 domácnostiach. Zmenili sa pomery a chcel by som telku cez optiku všetko Telekom čo je spolu lacnejšie a nahradiť ten satelit, len neviem či to rozchodim v inej sieti iného operátora lebo druhý dom má Telekom internet nema
Odpovedať
@fever co ? a tv box je jeho ? ten mas tiez od poskytovatela ... upc u nas neriesil len model ale aj samotne pripojenie tv box / boxov takze asi tazko ze konci pri routri ...
Odpovedať
@shadowmilan Truly sa pytal na siet a nie na TV. Az teraz vidim, ze ten prispevok je 2 roky stary 😄
Odpovedať
@sysell od telekomu si daj vstup na router ide cez prevodník z optiky, ktorý dostaneš od nich z neho môžeš napojiť ostatné cez kábel alebo cez WIFI,ja mám od Telekomu len ADSL zatiaľ stačí i na SkylinkLive, čo sa zmenilo u digi? chcel som prejsť k nim od Skylinku pre športy, Skylink už nemá eurosporty
Odpovedať
@fever ja viem, ale zapaja zariadenia od dodavatela, takze by mu mal vediet poradit nezapajal snad svoj server a nechcel od neho radu na konf fw 😄
Odpovedať
@duzu ja zas nie som dement otázka zoberiem Magio box prídem z Martina do ba pichnem ho do ethernetu v od napr orangu, pôjde telka?
Odpovedať
@sysell pôjde ak sa znova prihlásiš ak je linka živá teda musí ju niekto platiť
Odpovedať
@fever no Zle si ma pochopil. Ja chápem ze: Optika - menič: 1.router 2.tv box Lenze: Ja mam do detskej potiahnutý len jeden kábel chápeš? Cize dám router do obyvacky a budem tahat net cez neho v detskej jedine tak. Lebo ten kábel potrebujem na to aby na ňom išiel druhy box. Myslel som ze sa to bude dat aj nejako inac spraviť. Ze zsvojim niečo ako menič do izby detskej a tam dáš zase box a zase router z neho. Pre istotu dám dole listu lebo sa mi už začína aj niečo marit ci som tam na poslednú chvíľu ne pichol ďalší vývod kábla...
Odpovedať
@sysell nepôjde. To je jediná odpoveď. Ak to chceš oživiť musia to spustiť. Fakturačné neplatis za skrinku ale za IP adresu pustenu do kábla do konkrétneho domu/bytu. Čiže skrinka bez sparovania v systéme je na nič. Ak je to tcom a Orange sieť tak dupľom. Ak je to napríklad tcom kabel v novom byte, takpkjdes na pobočku, pozrú dostupnosť, potom ho tam pichnes, zavoláš im a oni to oživia, skontrolujú toky a spustia. On ti funguje ale nemáš v ňom nič. Len ešte jedna vec ak nie si majiteľ l tak ti nepustia nič. Ono ty si zmluvu vieš preniesť aj to Ulambataru ale len tak sa nedá ukončiť. Cize ak by ti aj povolili v cudzom byte tak ak by si odišiel tak budeš platiť ďalej kým máš zmluvu, alebo zaplatíš pokutu za zrušenie alebo si nájdeš nové miesto kde budeš pokračovať.
Odpovedať
@truly To ide riesit ethernetovym switchom, co je tak trochu ako rozdvojka, napr.: https://www.alza.sk/d-link-dgs-105-e-... Switch si das do izby, pripojis ho tym kablom do routru a nasledne zapajas vsetky zariadenia v izbe, ktore potrebuju pristup k sieti, do switchu. Nastavovat ho netreba - zapojis kable a fungujes
Odpovedať
@truly dik som si myslel že to bude nejako tak ide mi i to mať povedzme 2 skrinky v dvoch rôznych domoch, teraz mám satelit jedna zmluva dva domy tam to nemajú ako skontrolovať., Je to na prd
Odpovedať
@sysell satelit ide vzduchom, signál je tak všade odkiaľ "vidieť" na družicu rozdeliť ide aj do x domov na jednu zmluvu ,pevná linka má presnú adresu ale dnes nie je problém ju mať i na inom mieste, to bolo niekedy v čase analogu tam sa rýchlo zaplnili miesta v ústredni i kapacita liniek a len jeden operátor
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?