Systém automatizácie domácnosti Taphome vs. Loxone

24. nov 202060

Ahojte, vyberal si niekto z vás medzi systémami automatizácie domácnosti Taphome a Loxone? Čo nakoniec rozhodlo v prospech jedného alebo druhého systému?
Plánujem automatizáciu do domu - klasika ovládanie svetelných scén, žalúzií, brán, závlahy, TČ (kúrenie/chladenie), vetrania, prepojenie so zabezpečovačkou, videovrátnik, kamery, elektromechanické zámky, v budúcnosti možno bazén.
Ďakujem za rady.

• Ahojte, už jste se rozhodl? Také se zrovna rozhoduji mezi těmito dvěma možnostmí pro stejný okruh věcí a zajímalo by mě co jste vybral a důvody. Děkuji.

• @americano  Dobrý den, už jste se rozhodl? Také se rozhodujeme mězi těmito dvěma systémy pro stjený okruh věcí. Zajímalo by mě co u Vás vyhrálo a proč. Děkuji.

• @americano  cena taphome, ovládanie žalúzií, rekupercie a cirkulacneho cerpadla, zatopove cidla ( kuchyňa technická, kúpeľňa) zatiaľ tieto 4 veci

• Sponzor fóra
  • @americano  treba to rozobrat na ovela podrobnejsie ako len chcem ovladat to to to.. .. Idealne stretnite sa s ludmi co robia loxone a co robia taphome (nie taky co robia oboje) navstivte vzorove domy pozrite si ovladanie ak nie ste elektrikar pozrite sa aka je podpora vo vasom okoli

Kazda spolocnost si predstavuje automatizaciu domu inak a odklonenie od ich standardu su hodiny uprav naviac a viacej moznych chyb a problemov do buducna...

Cena nieje vsetko...

Osobne mam loxone a maximalna spokojnost...

• @sappa  Jasné, ten opis je veľmi stručný, skôr som však chcel, aby ľudia ktorí vyberali medzi týmito dvoma systémami, napísali o svojich faktoroch, ktoré pre nich boli nakoniec pri výbere kľúčové.
    Ja som zvažoval pôvodne viac systémov, po prvotnej selekcii mi ostali traja kandidáti a po návštevách a konzultáciách v showroomoch som ich zúžil na dvoch - Loxone a Taphome. A tu som sa zasekol - v oboch firmách mi povedali, že je s ich systémom možné realizovať všetko podľa mojich požiadaviek. Ale či to dosiahnu nejakou štandardnou cestou alebo ako hovoríš odklonom od štandardu, to zistím asi až keď to budem používať, resp. pri prvých problémoch. Ale skôr u Loxone som mal pocit, že majú stanovené štandardy a odporúčaný spôsob ovládania, u Taphome mi to skôr prišlo, že takéto máme nástroje a je na Vás ako to chcete využiť.
    U teba čo zavážilo pre Loxone, keď si sa rozhodoval? Zvažoval si aj Taphome?

• @americano  vela zavazilo ze loxone je vatcsia a rozsirenejsia firma
    Velke plus mam "zarohom" dostupneho gold partnera na podporu.
    (je dostupna aj online podpora aj ked v obmedzenom case ale je)
    Dokazem si system rozsirit o produkty 3tych stran (ide to uz aj v taphome ale pred 3 rokmi to bolo inak)

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém