Smart Termostat s meraním spotreby elektriny

Ahojte, má niekto reálnu skúsenosť s termostatom, ktorý má funkciu meranie spotreby elektriny ? Existuje niečo také ? Malo by to byť pre priamotop (infrapanel), aby to malo aj wifi a meralo aj spotrebu ? (zátaž 16A)
Odpovedať
tak termostat alebo meranie teploty nieje dobre to pchat do jedneho kup si termostat a na meranie nejaku smart zasuvku
Odpovedať
@shadowmilan tie panely nemaju zasuvku, takze toto riesenie nie je mozne realizovat. Momentalne tam je obycajny kablovy priestorovy termostat. Chcel by som to nahradit nieco co sa da ovladat na dialku a zaroven ma zaujima aj spotreba. Kedze ich je viac kusov, meranie spotreby neviem ako inak riesit. Priamo do rozvodnej skrine by sa to nemestilo, lebo ma zaujima spotreba kazdeho zvlast, resp. minimalne miestnost. Pripadne nejake ine riesenie ako vyriesit tieto 2 veci. Ovladanie + meranie spotreby.
Odpovedať
Skúsim teda inak položiť otázku. Ako zabezpečiť: 1. reguláciu stropných infrapanelov na diaľku 2. merať ich spotrebu
Odpovedať
@oldiceq jeden taký prístroj asi ani neexistuje ,termostat ide nastavovať i na diaľku cez rôzne aplikácie,zadaj do google a ihned ich máš, na meranie spotreby potrebuješ EM ak je inteligentný vieš sa naň pripojiť cez portál distribúcie a zistiť spätne spotrebu i po 15 min
Odpovedať
@duzu Termostaty s WIFI / Smart termosaty som googlil samozrejme, ale chcel som ci nema niekto realne skusenosti s nejakym konkretnym. Co sa tyka merania spotreby, hladal som take riesenie, kedy by som vedel sledovat spotrebu konkretneho panelu, alebo skupiny panelov, nie spotrebu celeho domu. Robil som to doteraz "vylucovacou metodou", zatial ale viem z celkovej spotreby odpocitat iba klimu a bojler, tam su merace. Nie je jednoduche dat na vsetky ostatne spotrebice merace. Keby som mal na vsetkom merac tak by zostavali iba svetla a panely. Viem ze existuju aj merace ktore sa davaju na DIN listu priamo do rozvadzaca, ale tam uz nie je moc miesto. Existuje aj taka moznost, ze sa do krabice namontuje spinac, tieto tiez vedia sledovat spotrebu, ale tam by sa uz potom nevosiel termostat. Spotrebu celeho domu si sledujem, len je to trosku neprakticke, lebo EM je mimo domu, pri hlavnej ceste. EM inak mam od ZSE je to digitalny, vyzera ako tie inteligentne, co sa tu aj riesili, ale tuto to zrejme nefunguje, som registrovany na ZDIS portali ale neukazuje ziadne data merania, cize asi to tu nie je sprevadzkovane.
Odpovedať
Nieco taketo by to asi riesilo, aj ked teda, akurat tu su 3 problemy: 1. len 10A, treba 16A 2. kedze je to cele vstavane, pridem o moznost manualneho ovladania 3. neviem kam s tym cidlom, sucasny termostat ma vstavane cidlo je nahodeny v klasickej krabicy, teraz je tam tento: https://www.topinfra.sk/Priestorovy-t...
Odpovedať
@oldiceq musíš zaregistrovať samotný IMS podľa výrobného čísla, na stránke distribútora cez en. portál, je tam návod ktoré údaje tam musíš zadať ,mne to išlo ihned po zaregistrovaní, teraz berie údaje o spotrebe odtiaľ i dodávateľ silovej pre faktúru
Odpovedať
@duzu ako som písal ja som registrovaný a vidím tam svoj elektromer aj svoje údaje. Ale stavy sú tam iba z realizovaných odpočtov, čo sa už fakturovali. Priebežne stav neukazuje. Keď kliknem napr na registrové data alebo históriu nie je tam nič okrem spomínaných stavov. Bud teda to nie je IMS alebo to nefunguje západoslovenskej distribučnej.
Odpovedať
@duzu tak som teraz komunikoval s distribuckou a vraj na mojom odbernom mieste neeviduju IMS. On ten EM vyzera velmi podobne. Takze tak 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?