Šetriace sásuvky 230V s viacerými vypínačmi - 1MWh

Viacej vypínačov na 230V rozdvojke nám umožňuje pohodlne nohou zapnúť len tie ktoré momentálne potrebujeme. Sú to mechanické vypínače nie relátka + ovládacia elektronika takže aj odber samotnej rozdvojky je nulový. Ak by sme ich mali v dome napr. 10ks tj. 50ks vypinačov tak: 1. Chladnička, mraznička, PIR čidlá, kamery, Termostaty, routery........do 10ks by bolo zapnutých trvalo 2. Klimátizacie, TVs, Stmievače - to čo je ovládané diaľkovo ....do 20ks by bolo vhodné mať programovateľné ( som v práci, spím, som na dovolenke ) 3. USB dobíjačky, NTBs ,......tj všetko čo je v blízkosti miesta požitia do 20 ks by mohlo zostať na mechanickej obsluhe. Aj pri zábudlivosti aj pohodlnosti by sme teda ušetrili 1/2 to je u mňa skoro 1mWh ročne . Z toho mi vyplýva že by ma potešilo keď by 2 kusy z tých 5tich vypínačov boli nahradené relátkami a ovládacou WiFi elektronikou samozrejme ak by odber jedného psa bol menej ako 1W a nestálo by to viac ako 1MWh https://datacomp.sk/solight-predlzova... pozn. možno by stačilo začať 2-3 kusmi takých psov.
Odpovedať
Aká bola otázka? A ako si prišiel na 1MWh? Tebe akože zariadenia v idle režime zožerú denne cez 2,7kWh?
Odpovedať
@psv kde je otázka? Snívate o smart home, v kombinácii s alarmom? 😄
Odpovedať
Pred 8 rokmi som zástrčkovým watmetrom nameral 120W idle odber pre cca 50 zástrčiek dvojdom dvor altánok, bazén a záhrada reflektory na PIR a kamery. Dnes som to dhadol na 200W tj 0,2 kW a potom 0,2*24*365= 1750 kWh= 2MWh/2= 1MWh . Dnes mám celkovú spotrebu elektriny 8MWh a 33mWh plynu ročne. Ináč teraz ma napadlo že by som to jednoduchšie odmeral asi tak že som na 1h by som vypol všetko okrem IDLE a odčítal centrálny elektromer. Snívam o smart šetrení. Ostatné smart home funkcie penzista nepotrebuje a navyše ich neznášam.
Odpovedať
@psv pokladate tuto myslienku za tak genialnu ze potrebujete 4 temu kde rozoberata dokola to iste?
Odpovedať
@psv ak máš ročnú spotrebu 8 MWh iste máš IMS EM a ten ukazuje i aktuálnu spotrebu, a nemusíš čakať hod, čo všetko máš zapnuté že máš taký veľký odber aj ked el . nekúriš? a na ten názov šetriace si ako prišiel?aj ked nejde žiaden spotrebič kontrolka svieti a máš odber na nič
Odpovedať
@CML prišiel s geniálnym nápadom - naťahať predlžovačky.
Odpovedať
Hneď som bežal na IMS EM kuknúť a preskakujú tam le kWh údaje plus sa tam objavuje čislo 145 bez jednotiek ktorý sa nemení . Takže momentálny príkon sa mi tam neobjavuje.
Odpovedať
@foox palo18 Nuž chcel som čo najstručnejšie vysvetliť o čo mi ide tak som rovno strelil jedno z možných , aj keď netvrdím že geniálnych, riešení s nádejou že mi poradíte lepšie riešenie.
Odpovedať
@psv to nezbadáš na elektromeri, ale v appke zsdis. Ale je tam jedno veľké ale. Ja mám napríklad tiež IMS (už druhý rok) a stále tam čiastkové údaje nemám... Keď som volal na zsdis, bolo mi povedané, že je to v testovacej prevádzke. Kedy skončí testovacia prevádzka mi nevedela teta povedať... Takže to že máš IMS elmer ešte neznamená, že ti fungujú čiastkové odpisy...
Odpovedať
@psv
Odpovedať
@megdesign tak som si to nainštaloval a dostal som len to iste čo Ty.
Odpovedať
@psv ,@megdesingn v SSD to ide akurát sa musíš prihlásiť na portál do zony na výrobné číslo EM, no aktuálnu spotrebu musíš vidieť i na EM, postupne vidím celkovú spotrebu v NT, VT a aktuálnu, pozrel si návod ako ho čítať?aktuálnu spotrebu som videl i na obyčajnom digitálnom už x rokov dozadu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@psv kup si merac elektriny a máš pekný prehľad o aktuálnej spotrebe. https://www.nay.sk/shelly-3em-wifi-me...
Odpovedať
@duzu pane boze.... rovnako sa musíš prihlásiť do aplikácie. Proste to nejde v appke. Ide to len cez web... Na IMS nevidíš aktuálku.
Odpovedať
@megdesign ja na mojom vidím ved mám EM na dome pozri podľa kodov 17.0 18.1 a 18.2 . som prihlásený i u dodávateľa silovej tam vidím o platbách i o spotrebe všetko
Odpovedať
Kuknem ešte raz zajtra lebo to mam vonku na plote ale oko hovorim že žiadnu dodnotu kW alebo W som tam nevidel. Boli tam len kWh Tu je debilný návod. https://www.vsds.sk/mdoc/dso.B3140.A/... Mozno že ty máš iny typ. Ináč ja beriem všetko už len od SPP takže ZSE web už nemám.
Odpovedať
@megdesign a nestačí ti cez Web? tam vidieť len bývalú spotrebu v 15 min. intervale ,ale nie aktuálnu @psv ale celkovú spotrebu môžeš pozrieť na portáli distribúcii, žeby bola elektrina u SPP lacnejšia?aj ked obe tak je drahšia asi v každej sadzbe
Odpovedať
@psv pozrel som ten návod , aktuálnu spotrebu ti ozaj nezobrazuje, takže spotrebu zistíš len za určitý čas, no takmer každý spotrebič má v každý čas inú aktuálnu spotrebu, asi len obyčajná žiarovka má stále rovnaký odber, len tak môžeš zistiť či meria správne
Odpovedať
Správne. Treba šetriť, nech to stojí čo to stojí.... 🤔 😮 😄 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?