Loxone a jablotron

Máte niekto skúsenosť s pripojením loxone na jablotorn? Jedná sa mi o snímače pohybu. Je tam nejaké oneskorenie? Ak áno aké veľké asi? Chcem to prosto na pr miest v dome aby sa rozsvietilo keď tam niekto vojde. ale hneď nie že tam bude musieť mávať alebo pobehovať po tme. :-D Diky
Odpovedať
peto125: áno je tam oneskorenie zavolaj si do loxone a povedia ti že áno. cca 1-2s. Čo mi bolo povedané tak že kvôli komunikácii.... Keď som sa na toto spýtal pri taphome tak mi povedali že oni s týmto problém nemajú údajne :d
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@007tomams zavisi od sposobu prepojenia medzi alarmom a taphome. Ak pouzijete Jablotron RS485 interface, tak opozdenie tam je kvoli malej rychlosti toho interfacu. Naopak, ak mate pohybove senzory pripojene cez PG vystupy v Jablotrone a zapojene na vstupy v taphome, tak opozdenie nie je.
Odpovedať
No, ono je to trochu inac. Pohybove senzory Jablotron maju zabudovanu ochranu voci falosnym poplachom. To znamena, ze ked senzor zachyti pohyb, nevyvola hned poplach ale caka na dalsi pohyb. Ak sa pohyb opakuje, zasiela sa info o pohybe do ustredne. Inac povedane, ak sa pocas sekundy detekuje pohyb dva a viac krat, vyhodnoti sa to ako pohyb. Toto je dovod, preco ma jablotron oneskorenie a teda aj svetlo v spojeni s loxone ci taphome ma oneskorenie.... Toto ale neplati pre okruhle 360 stupnove senzory jablotron, tie pri vypnutej ochrane reaguju okamzite, pri zapnutej ochrane overuju pohyb opakovane... M.
Odpovedať
@marianjanicek no toto si myslím, že pravda nieje. Už som pár snímačov MW/PIR snímačov inštaloval (Bosch, AMC, DSC, TELL, JA...) a na každom sa buď dip switchmi, alebo jupermi dal nastaviť počet poplachovych pulzov. Viem nechať aj jeden....
Odpovedať
Pohybaky od Jablotronu(bavime sa o systeme 100+ , nie Oasis) su plne digitalne, ziadne jumpre, vsetko sa nastavuje v ustredni, vsetky su na jednej digitalmej zbernici a urcite je to tak.... Tento system instalujem odkedy ho zacali vyrabat a dobre ho poznam... Oneskorenie na RS485 pri rychlosti 9600 Bd je zanedbatelne. Mam zapojeny jablotron 100 cez 485 s Loxone aj Taphome v niekolkych instalaciach a so senzormi 360st to reaguje okamzite...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?