Inteligentná domácnosť od TapHome - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, chystám si inteligenciu a robím zisťujem čo je lepšie. Máte nejaké skúsenosti s taphome? Je to SK firma. Maju zaujímavé komponenty s zaujímavými cenami v porovnaní s Loxone. Už len jadro má 3 zbernice ktoré je možné nastaviť na rôzne protokoly...:) mate ktosi? Ako ste spokojný? Ďakujem
Odpovedať
@007tomams Škoda 🙂 A nevieš či je na trhu niečo podobné, čo by sa dalo implementovať do Taphome?
Odpovedať
Profilova fotka
@americano v loxone si mozes nastavit aj konkretny sklon zaluzii staci podrzat tlacutko a pustit v momente ked ti ten sklon najviac vyhovuje alebo sa daju dorobit v configu stavy ake naklopenie chces. Ano loxone sa mierne uzatvara ale je to len vyvojom a pridavanim rozsirovanim portfolia
Odpovedať
@americano v TapHome fungujú vypínače faradite
Odpovedať
@sappa zvládne to aj taphome.... 😉 @pholka pozeral som to, vyzerá to fajn. len tá cena. 65€. obsahuje to 1-wire snímač DS18B20 ktorý taphome nepodporuje a 5digitálnych výstupov.
Odpovedať
Profilova fotka
@007tomams Faradite sú prioritne prisbosobené pre Loxone, no TapHome ich vie využiť. Pridať teplotný senzor je otázka 5€
Odpovedať
@sappa A cez appku sa dajú lamely naklápať? Skúšal som to ich demo pripojenie a nenašiel som tam žiadne tlačítko na ovládanie naklápania. Dajú sa tam také tlačítka doprogramovať cez Loxone config?
Odpovedať
@pholka Vďaka za tip! Ešte keby niekto vedel o alternatíve Loxone surface (tlačítko zabudovateľné pod povrch, napr. pod kachličku, alebo pracovnú dosku kuchynskej linky) pre Taphome, pls napíšte. Ja som našiel niečo takéto https://www.leisurelighting.online/sw... ale tiež neviem či by to v Taphome fungovalo. A je to len 1-tlačítko, ten Loxone surface je funkčne rovnaké ako ich klasické 5-tlačítko.
Odpovedať
Profilova fotka
@americano daju sa aj cez app.. bud mas uplne dole uplne hore alebo dole hore To dole hore robi pohyb ako tlacitko a teda kolko drzis tolko sa hybe tym smerom pozor na nastavenie ja mam ak drzis dlhsie ako3 sec znamena to ze chces ist uplne hore alebo uplne dole podla toho aky smer drzi Inak ja zaluzie ovladam minimalne.. Naco som dal inteligentnu domacnost ked mam stlacat tlacitka alebo hladat telefon....
Odpovedať
Profilova fotka
@americano
Odpovedať
@americano Už mám doma Taphome, zatiaľ CPU a po jednom moduly 12DO a 24UI, mám to rozbehané všetko ide ako má.
Odpovedať
Dobrý deň.. chcem sa opýtať,treba myslieť na smarthome ešte pred stavbou?Mat ju nejakým spôsobom aj v projekte?alebo stačí riešiť až keď bude dom stat? Ďakujem za rady a tipy
Odpovedať
@kubas10 jasné že treba predom na to myslieť pokiaľ to chces káblami ťahať, mne už elektrikár ťahal káble všade na zatopove cidla, k žalúziam, senzory svetla a jasu, plus sa robila predpriprava napr na ovládanie zavlažovania
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kubas10 samozrejme, ak plánuješ inteligenciu tak treba aj od vypínačov ťahať kable, zvoliť väčšiu rozvodnú skriňu. Vybrať vyrobcu inteligencie a následne montážnu firmu ktorá ti daný systém vie zrealizovať ak teda nie si elektrikár (predpokladám že nie si keď sa takéto čosi pýtaš) vzhľadom na to že normy ohľadne elektroinštalácii sprísňujú by by mala montáž vykonať osoba s elektrotechnickým vzdelaním ktorá vydá o tom doklad + revízak by nemal ani elektroinštalácii ktorú vyhotovil laik zrevidovať.
Odpovedať
Vyhoda loxonu - stabilnejsi a hlavne ma vlastny RTOS. Nevyhoda ze sa dost uzatvara. Ale ked silou mocou chces na githube je zdrojovy kod LoxLinku cize si vies nakodit vlastne komponenty. Ja som to skusal cez arduino a vyzeralo to ze to funguje. Dokazal som simulovat ich original komponenty. V taphome vidim velku vyhodu - cena - ale na druhej strane to bezi na Linuxe. Co je zamna obrovske minus. Ale ak to ma riadit nejake veci ktore nevadia ze vypadnu tak OK.
Odpovedať
Dobrý večer, skúmam aké stmievatelne LED bodové svetla sú vhodne pre Taphome. Viete mi poslať prosím nejaké linky alebo značky bodových svetiel ktoré máte odskúšané na stmievanie s Taphome? Čím menšia instalacna hĺbka tým lepšie. Nasiel som niečo takéto: https://www.goled.sk/okruhly-stmievat...
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc pri tomto svetle budes mat jeden problem (mam ich tiez) nefunguje plynula regulacia od 0 - 100. Nad 50% funguje dobre pod 50% ma problem... Minimalna hranica zop utia je cca 46% aj to mu trva cca 2-3sekundy po zapnuti sa da stiahnut na cca 41% potom uz zacne blikat.. Takze toto sa musi kompenzovat nastavenim len neviem ci to taphome podporuje...
Odpovedať
@sappa a existuju nejaké svetla čo zvládajú reguláciu od 0-100?
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc klasicka ziarovka, halogenka, a niektore led svetla ale to zvatcsa treba otestovat
Odpovedať
@sappa @spikerhc Taphome samozrejme umožňuje nastavenie minimálnej hodnoty kedy má svietiť. Mám bodovky ktoré svietia od 4%. phillips. @eraz linux nieje windows tak toho by som sa až tak nebál. Používal som raspberry pi 1 asi 3 roky od 2012-2015 potom sm prešiel na raspberry 2 na riadenie fotovoltaiky. Bežalo bez problémov 5 rokov z toho najviac rok bez reštartu a keď bol reštart tak len preto lebo som prerábal zapojenie a musel som ho odpojiť od batérie. Toť môj postreh. Ináč Taphome mi beží už rok a pol na dome a z toho bol nutný reštart CORE asi 3x. Raz zo začiatku pridali nejakú funkciu analýza zbernice či ak sa to volalo a pri tom to vedelo vytuhnúť a to preto lebo som používal next verziu. Potom druhý krát som nevedel prečo a asi po dvoch týždňoch tretí krát a to som volal na podporu a zistil som že prečo to vytuhlo aj pred tým. Údajne používajú nejaký net framenwork či čo od microsoftu a microsoft ho aktualizoval bez toho aby kohosi upozornil a zmenil štruktúru. Tak sa stávalo to že sa zaplnila RAM a zamrzlo to potom. Potom urobili dočasnú opravu na autoreštart a potom vydali upgrade na novšiu verziu ktorá už funguje na inej šlužbe. Osobne som spokojný aj s možnosťami a hlavne sa mi páči že na ďalšie zbernice nemusím kupovať nejaký ďalší modul. Najnovšie som zistil že do USB je možné zapojiť aj prevodník na 1-wire senzory ktorý stojí asi 30€.
Odpovedať
@sappa a jedna sa o LED svetla?
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc asi si sa chcel spytat @007tomams ci ma tie bodovky led...
Odpovedať
@spikerhc ak bola otázka smerovaná na mňa sú to samozrejme LEDky.
Odpovedať
@007tomams a sú to LED žiarovky do bodového svetla alebo priamo panel s LED diódami vo veľkosti bodovky?
Odpovedať
@spikerhc žiarovky do bodového svetla a to z dôvodu toho že keď sa mi poserie žiarovka, skôr nájdem takú ktorá mi vyhovuje ako meniť celé svetlo ktoré tvarovo môže byť iné 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Nepoznate nejaky system, ktory by nam na hlasovy povel otvoril dvere do zahrady take kridlove? Ideme stavat a pri mojom zdravotnom stave potrebujem aby na moj povel sa otvorili dokoran dvere a potom na moj povel zatvorili dvere. Dakujem za pomoc.
Odpovedať
@majkaa dakedy boli take ziarovky co sa tlieskanim zapinali - bud by som pouzil toto (lacne a jednoduche riesenie) alebo potom amazon alexa, google voice atd. - tam uz by bola podstatne zlozitejsia ta automatizacna cast.
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda ja ale zatlieskat neviem. S tou Alexou sa bojim trosku tej anglictiny. Niekto to aj instaluje na Slovensku?
Odpovedať
@majkaa prepac, to ma mrzi. nechcel som urazit. da sa v zasade ovladat akymkolvek zvukom a pripadne alexa vie aj nahrat pokyn/nahravku v slovencine ktora bude znamenat ten pokyn
Odpovedať
@majkaa vie to určite aj Taphome len programovanie je zložitejšie. Bránu otvorí hocijakú a môže to byt ovládané cez hocijakého hlasového asistenta aj cez Apple Siri. Všetko sa dá naprogramovať LED sa nájde správna osoba čo sa do toho pusti. Ja si tak otváram cez hodinky alebo telefón hlavne dvere do domu
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda vôbec si ma neurazil a ďakujem za informácie. A Alexu nejaká firma tiež inštaluje na Slovensku? Aby sme sa chápali ja nepotrebujem len odomknúť a zamknúť ale fyzicky otvoriť do korán a potom zatvoriť za mnou. Uvažovala som nad takými aké sú v supermarketoch ale tie by sa otvárali len keby sme prešli okolo a to nechcem. @spikerhc juj keby som sa ja v Tom vyznala, neviem prečo aj také možnosti nereklamuju na nete.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?