Google Home Hub - máte skúsenosti?

Profilova fotka
Ahoj Modráci, veľmi prudko (pokiaľ ešte nemám hotovú elektrinu v dome na 100%) zvažujem túto srandu, v kooperácii so Sonoff modulmi zásuvky/vypínače na osvetlenie, relé na žalúzie (to si budem musieť ešte nejak predpripraviť - ktovie kedy budú) a aj kvôli kompatibilite s riadením klimatizácie a celého kamerového systému a možno by som odskúšal nejaký termostat na kotol - zlial by som všetko do jedného "hubu" a mám stručný a pohodlný prehľad o celej domácnosti. Máte niekto s týmto skúsenosti ? Pokiaľ by tu bol niekto kto by bol ochotný sa podeliť prípadne poradiť / zodpovedať otázky. Budem rád ... a ak nebudeš ďaleko a skončí korona, tak aj nejaké to pivko 😄 Hub: https://www.alza.sk/google-nest-hub?d... Vypínače na osv.: https://www.alza.sk/sonoff-mini-d5711... Riadenie zásuviek: https://www.alza.sk/sonoff-dual-d5648... Vonkajšie zásuvky: https://www.alza.sk/sonoff-s55-vodood... A mám ešte niekoľko zásuviek od Reolink/Zeon ... Klíma od Gree (je v support liste - podľa info viem cez Hub len zapnúť vypnúť - otázne je nastavenie požadovanej teploty hlasom - asi len vyskúšať) Reolink kamerák je tiež v podpore, a podľa všetkého sa dá zadať hlasový príkaz zobrazenia požadovanej kamery so zobrazením na Hube (môže v podstate fungovať ako videovrátnik keď mu to prikážem) Nejaké rady tipy triky ... Viem aj o Shelly spínačoch, sú trocha drahšie, otázka znie či sa to oplatí ... hlavne ak si dobre pamätám, tak Shelly nevie fungovať offline, a Sonoff hej ... čiže toto je jeden z dôvodov prečo Sonoff a Shelly nie ... ALE ak by sa dali zohnať za lepšiu cenu ako 19€/ks tak by som to zvážil ... Ďakujem
Odpovedať
Neviem co mas na mysli "offline", ale ak to chces spojit s google hubom, ten urcite nebude vediet fungovat offline. Takze to mas jedno, nie?
Odpovedať
Tiež som fanúšik inteligentnej domácnosti, ale keď som ja staval v roku 2008 bolo to ešte viac menej v plienkach. Inteligentnú elektroinštalaciu com chcel, stroskotalo to na cene, mám klasiku. Chcel som teplotné čidlá do každej miestnosti, kúpil som netatmo, funguje to dobre, som spokojný. Chcel som rekuperáciu s nejakým lepším riadením, mám vallox, zistil som, že pre mňa sú dôležité len vlhkostné čidlá, jedno mám v kúpelni a druhé v práčovni v pivnici, ostatné ako co2 čidlo vôbec netreba, rekuperácia ide nonstop 13 rokov v podstate stále len na 1. stupeň, občas podľa vlhkosti vyššie. Riadenie kotla nastevené pred 13 rokmi ak sa to dá tak nazvať lebo mám celý deň nastavenú rovnakú teplotu v celom dome, žiadna zmena už ani heslo neviem. Nič neriešim ani neviem že to funguje, čiže v podstate toho v reále treba málo. Nad kamerovým systémom som neuvažoval zdá a zdalo sa mi to zbytočné...Čiže neprežeň to v reále to nevyužiješ a robiť niečo len pre návštevy netreba🙂)))
Odpovedať
Profilova fotka
@mmjoy99 offline mam na mysli kym v dome nebude internetove pripojenie. Hub je mi zbytocny kym nemam vnutro spravene ... a viem ze Home Hub od googlu vie aj bez internetu fungovat (vypadok), dokaze domacnost hlasom obsluzit v obmedzenom rezime zapnut vypnut ukazat kameru atd len to nevies na dialku... potrebujem realne skusenosti, nie dohady ... bez urazky 👀😛 V zasade potrebujem vediet ze ak nebudem mat v dome HUB a internet, ci bude tie sonoff relatka mozne spinat len cez vypinac na svetlo .. 👍🏻
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba preco by shelly nefungoval offline? Praveze v shelly si mozes cloud uplne zakazat. Ak sa ti nepaci shelly firmware, mas v shelly header pristupny a mozes si nahrat custom tasmota fw, ktore je free.
Odpovedať
Profilova fotka
asi som cudny, ale ja skor nechapem ako moze niekto nechat fungovat smart home online...
Odpovedať
@majkoj prečo? príde Ti to ako zbytočnosť? Alebo máš obavu o bezpečnosť?
Odpovedať
Profilova fotka
@lrdk je to brovska bezpecnostna diera, specialne ako je to cinske...
Odpovedať
@majkoj a ak by si si musel vybrať nejaké online smart home riešenie? Do čoho by si šiel? Čo považuješ za najmenej nebezpečné, resp. najviac bezpečné? (Naozaj ma to zaujíma, nad možnosťou zneužitia/napadnutia takéhoto systému som tiež uvažoval, aj keď mi to príde ani veľmi nepravdepodobné).
Odpovedať
Profilova fotka
@lrdk mne to pride praveze velmi pravdepodobne, tie riesenia maju pristup do tvojej siete a zaroven na internet. Ak by som to z nejakeho nepochopitelneho dovodu musel mat, tak paradoxne nieco ako google ci amazon pri ktorych vsetci pozeraju ako ich nachytaju.
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx tak nakoniec pôjdem do Shelly. Klasika Shelly 1 na bežné vypínače, Shelly 1L na dvojité vypínače a zvažujem už aj predprípravu na žalúzie vonkajšie. Len ma zaujíma, či dokáže Shelly 2.5 ovládať LEN hore dole motor, alebo dokáže aj zastrieť a odostrieť žalúzie. Máš to doma ?
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx videl som nejaké videá na YT, tam vo väčšine prípadov inštalovali 2.5 na rolety. Nejaké videá boli aj na žalúzie, ale čím viac na to pozerám, tým viac mám pocit že regulovať svetelnosť žalúzií bude možné len cez percentuálny posuvník v aplikácii... takže hlasom ich budem vedieť asi len otvoriť a zatvoriť. Odostrieť a zastrieť už asi nie .. :/
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba shelly 2.5 doma nemam, mam stary dom a mechanicke zaluzie (day/night). Ale riadit krok by nemal byt problem s google/home assistant, napr. https://www.youtube.com/watch?v=DIPzb... 18 minuta na bezne vypinace mozno radsej 1PM, mozes pozerat aj spotrebu. Ale vypinac musi mat privedene N-ko. Ak 1L, a nemas vo vypinaci N-ko (len fazu), treba kupit aj bypass, inak LED lampy poblikavaju. Ak tam mas N-ko, nedeje sa to.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dominik_galaba ohladom klimy Gree v Google Home - da sa aj teplota nastavit hlasom, mame to tak :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx volal som s elektrikárom, všade je N privedené, takže podľa tvojich slov by s 1L nemal byť problém a nebude treba bypas diodu, skôr ho trápilo to, že nevie či to bude do vaničky vedieť vopchať nakoľko bude mať hĺbku 5cm (drevodom) @nikuska315 veľmi si ma potešila, ďakujem 🙂 Vieš k tomu trocha viac povedať ? ako jej zadáš zvýšenie teploty alebo zníženie ? (na YT takéto konkrétne veci neviem dohladať) Ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba Napr. set the temperature to 23, alebo set AC to 23
Odpovedať
Profilova fotka
@nikuska315 bomba 😄 práve sa stávaš nominantkou na moje obťažovanie v prípade nezodpovedaných otázok s Google Home Hub 😄 😄 díkes ... keď to takto bude šlapať tak budem rád. Máš nejaké poznatky nedostatky ? niečo s čo by si odporúčila vopred ?
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa do 5cm zmestia. vypinace su valena
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx poslal som mu, uvidime co na to povie... tazko od stola ked elektrinu najskôr za mesiac budeme dokoncovat ... uvidime ale vrela vdaka za tento obrazok. 🙂 mne sa hlavne paci to nastavenie tých "rutín" keď prídes domov, zahlásis jej ze si doma a pustí ti muziku zapne svetlo, nastartuje kavovar .. 😄 ešte ten kávovar musím doriešiť aby sa púšťal keď budem chcieť (príprava na zvolenie kávy ktorú chcem 😄 ) lebo viem, že nejaké relé predávajú do kávovarov alebo do takýchto zariadení 😄 ale rozmýšlam, že to bude asi len na tie "blbé" simple kávovary ktoré stačí pripojiť do elektriny a zohrejú ti kávu alebo kanvice a podobne ... na to stačí riadená zásuvka ... do Philipsu žiadne relé asi nepôjde 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx netušíš či je možné skombinovať v rámci jednej domácnosti viacero HUB-ov ? že napríklad do spoločných priestorov kuchyne obývačky by som dal normálne Home HUB, a napríklad do spálne a pracovne by som dal Google Home Mini (len reprák) ? aby som v prípade potreby mohol ovládať domácnosť aj z postele ? 😄 lebo je mi jasné, že zo spálne hlasom HUB v kuchyni nebudem môcť ovládať ... keďže je to nejakých 16m + dvere ..
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba nemam GHH :) ale preco by to nemalo ist https://support.google.com/googlenest...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@nikuska315 ide ti stále Gree cez Google Home ? JA som ju síce pripároval, ale stále GH stále hlási že je nedostupná. Pri tom cez App Gree+ klima ide zapnut v ramci domacej siete (mimo domu už nie). Detto LG ThinQ ... neviem ju ani priparovať k tomu... niečo tam dosť posrali ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Skúsim po rokoch otázku. Je možné počúvať na GHH napr. rádio Slovensko alebo iné slovenské rádiá bez toho aby a to púšťalo cez mobil?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od big_crane:

Skúsim po rokoch otázku. Je možné počúvať na GHH …
@big_crane neviem o tom že by to šlo, GHH je dosť obmedzený v týchto funkciách. Už som skúšal aj riešenie od Apple ale to by som musel mať iné zariadenia v domácnosti ktoré podporujú Apple Home ... takže zostávam na GHH.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?