Vone do domu

Prosim poradte nejake osviezenie vzduchu v domacnosti (difuzer, elektricky strojcek alebo nieco podobne) ci uz do malych miestnosti (zachod, kupelka) alebo do velkej otvorenej miestnosti (obyvacko-jedalno-kuchyna otvorena do chodby, ci aj do splane) ....zatial som nic podobne nemala tak sa vobec nevyznam ...akakolvek rada,postreh pomoze ...mozete prosim konkretizovat aj znacky, vyrobcov, dlzku vydrze a podobne....dakujem
Odpovedať
@veverka123456 vyskusaj Millefiori milano, fakt maju pekne vone
Odpovedať
@veverka123456 všetky syntetické vône, ktoré sa zjavujú v reklamách a dostať ich v drogériách sú čisté karcinogény. Týmto si chceš kontaminovať obytný priestor a ohrozovať zdravie? Používaj, keď už, tak éterické olejčeky podľa vlastného výberu, sú rôzne - citrónová tráva, eukalyptus, levanduľa... atď. Pri vysávaní nakvapkaj na kúsok vaty a povysávaj - zvyšok vysávania ti vysavač bude vôňu šíriť do priestoru. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
zena tiez ma vonne sacky vo vysavaci a ide si celkom na vonnych svieckach, inak som si nic zatial nevsimol, ze by sa nejak extra pouzivalo
Odpovedať
Profilova fotka
U nás sa miesto tých sáčkov do vysávača používajú tamtie olejčeky, čo sa vyššie spomínajú. Ani som ináč nevedel, že sú aj nejaké vonné sáčky na to. A čo ešte moja robí, tak do rozprašovača dá malé množstvo aviváže a tým sem tam vystrieka záclony a závesy.
Odpovedať
Profilova fotka
Difuzer mame, ten pouzivame, v chodbe mame aj take tie drevene tycinky v nejakej voni, ale to mam pocit, ze vobec nie je citit. Do difuzeru zvykneme davat olejceky, najcastejsie citronovu travu, to je take svieze.
Odpovedať
U nás idú silice prírodných vôní. Žena si na to potrpí
Odpovedať
Profilova fotka
Začala som používať miesto aviváže olej na prádlo. Dávam pár kvapiek i do vody na podlahu. Neskutočne dlho a intenzívne to vonia. Ani sušička tú vôňu nevytiahne. Vyprala som všetky deky, závesy, vankúše, rohožky, psie pelechy..... Navyše sa mi páči že v celom dome je rovnaká vôňa.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb do susicky ja pouzivam take vonne papieriky a pradlo krasne a myslim si, ze aj dlho vonia a inak takto do interieru, tak lenb difuzer, tam sme si celkom oblubili
Odpovedať
@jankazb aky olej konkretne? mohla by si mi pripadne do spravy napisat? lebo kazdu chvilu menime avivaz, co proste bud nam nevyhovuje, alebo slabo vonia alebo nieco a toto znie zaujimavo
Odpovedať
Profilova fotka
@juraj363 zo stránky Voňavý domov som objednala LE ESSENZE - DI ELDA. Je fakt silný koncentrát. Ja dávam do 8kg pračky 1/2 odmerky tej maličkej. Iba fakt sa musí dať to priestoru na aviváž, nie priamo na prádlo. Dcéra to dáva rozprašovačom aj na záclony. Ešte plánujem švagrovej kúpiť verziu PURE. Podľa recenzií je jemnejšia, taká bábätkovská. @darinna1 papieriky dávam (či skôr dávala som) tiež, to je slabota voči olejom.
Odpovedať
čo vôňa údenej klobásy, tá by nebola vhodná? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Na jeseň ostriháme kvety levandute pomrvíme a dávame do sáčkov do skriní a pod. Aj keď sa už zdá, že stratili vôňu vcysypeme ich do mištičky na cháme na wc. Po každom spláchnutí stačí štipka kvetov medzi prstami do záchodovej misy a výsledok je úžasný. Inak keď idem cez oddelenie vonných sviečok v ikea radšej zadržím dych, lebo inak ma začne škrabať v krku a už pár krát ma začala bolieť hlava. To bude asi tým, že sú to "čisto prírodné - bio - eko" výrobky. Nedivme sa preto, keď deti majú rôzne civilizačné choroby.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ondro81 tieto su fakt pekne, aj ked treba si poskusat, co komu pasuje. Mna z jednej hrozne hlava bolela. Ale tie ostatne mi nic nerobia.
Odpovedať
Oleje do práčky a do sušičky? to je nejaká novinka?
Odpovedať
Profilova fotka
@xiomo olej do prádla. Dáva sa miesto aviváže do práčky. Dáva sa toho veľmi máličko. Sušička tú vôňu nevytiahne.
Odpovedať
@jankazb tak o olejoch do pracky som nepocula, skvela tato MS a dakujem ti za tip, prave to pozeram na stranke, ktoru si doporucila...objednam si asi tie sady po 10 vzoriek a uvidim, ci mi budu vyhovovat. Este raz vdaka 🙂
Odpovedať
Zatial bezkonkurencne najdlhsie vzdy vydrzal vyprazany rezen. Staci vyprazat raz za tyzden. Idealny pre velke kuchyno-obyvacky.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko poslem ti svokru na 3 dni, budes ju citit 3 mesiace. 😆 Ma sice prijemny parfem, ale tak, doma preferujem neutralny pach.
Odpovedať
@lenkito10 príjemný parfem? musel som preto skomčiť cestovanie busom, kýchal som ako slon
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu tak po dlhodobom cuchani aj z drahych parfemov je to neprijemne. Francuzi sa pri pozdrave dotykaju líc, mali sme v praci pana, co sem tam prisiel, no po dotyku s nim som na sebe cuchala jeho kolinsku pol dna. To je nieco! Ked som pocula ze prichadza, tak som zdvihala sluchatko telefonu, ze telefonujem, a len som kyvla na pozdrav, vtedy sa necmukame... I ked, niektorym to nevadi a pridu k tebe aj ked si na telefone, alebo pijes/jes, cigaretujes.
Odpovedať
@kosto13 presne- tie sviečky vonné to je čistý ekrazit. Ak osa vyjadril môj šéf - lekár - čistý karcinogén. Zjazdil ma ako sirotu, keď som chcela zopár kúskov domov a niečo voňavé do kanclu.
Odpovedať
@bigjamajko 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko Vyprážaná ryba je ešte účinnejšia.
Odpovedať
Pri tych vonach (hlavne eterickych olejoch) pozor, niektore mozu byt pre zvierata aj toxicke. Takze kto mate nejake zvieratka, radsej si zistite, ktore vone toleruju a ktore by im mohli sposobit problemy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?