Vnútorné rolety deň a noc (zebra) - skúsenosti a rady

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Uvazujeme nad kupou vnutornych latkovych roliet den a noc. Su ale 2 sposoby montaze - priamo na okno (srobuju sa do zasklievacej listy rovnako ako klasicke vnutorne hlinikove zaluzie) alebo na stenu/strop. Prvy sposob ma vyhodu, ze k otvoreniu okna netreba roletu vytahovat hore. Druhy sposob sa mi estetickejsie asi viac paci, ale zase nie je moc prakticky. Viete poradit? Ti, co mate tieto rolety, ste spokojni? Dakujem :-) Pre ilustraciu pridavam aj obrazky (ilustracne z netu).
Odpovedať
1
2
@natalia10 Nie, je tam gumové tesnenie, ktoré sa prispôsobí háčiku. Ale je tam iné riziko - nám krátko po inštalácii roleta deň-noc začalo robiť problém okenné krídlo - ťažko sa zatváralo. Technik po zvesení okna zistil, že sa zlomil ten háčik, na ktorom bola roleta zavesená. Presnejšie, tá zadná strana háčika, ktorú pri pohľade z miestnosti nevidno. A tá zapadla do jedného otvoru okna, kde sa pohybuje kovanie a bránilo kovaniu sa zatvoriť. Tých háčikov sa nám už zlomilo viac - asi 5. Rolety zatiaľ držia, ale to bezšróbové upevnenie nie je nič extra. Tipujem životnosť tak na 3-5 rokov, potom sa tie háčiky polámu.
Odpovedať
Skúsenosti s tým nemám, ale videla som to u kamarátky a veľmi sa mi to páčilo. Praktické mi to však nepríde ale na efekt vkusné.
Odpovedať
Ahojte, my tiez uvazujeme o roletach noc a den...len by ma zaujimalo ako sa to instaluje na zasuvacie terasove dvere? Viac by sa mi pozd4avali tie co sa navrtaju na okno...Mate to niekto aj takto? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ja osobne by som ich dala radšej na strop ako na okno. Ono to časom omrzí, príde niečo lepšie, krajšie a a diera v stene sa dá skôr opraviť ako diera v okne.
Odpovedať
Profilova fotka
@adria18 pozri u mna v albume, mam tam fotky
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca363 dobry den, dali ste na okna prosim vas te rolety? )) ci ste spokojny? mam par otazok)
Odpovedať
Profilova fotka
@convalyarija staci pozriet v mojom albume, su tam fotky
Odpovedať
ja som dal tieto rolety na balkon su super, ked fuka tak tolko nelietaju ako plne kedze ich mam na denny stale lebo to uplne staci :) kedze aj ta "priesvitna sietovina" nieco sama o sebe zadrzi dokopy 4m - 80 120 120 80 jedine co este musim domysliet je ako ich uchytit lebo pri silnom vetre a uplne otvorenych oknach (posuvny system) to samozrejme lieta - nato ale asi puzijem gumycky s hacikmy a hotovo a nedaju sa dat uplne vedla seba lebo ten rolovaci system je cca 1.5cm cize ked sa nasekaju vedla seba ako mam ja tak su medzery medzi nimi, ale uplne zanedbatelne, kedze mi tam vychadzaju akurat pri otvoreny ramy posuvneho okna daval som ich aj kvoli policiam co su na kraji, ked su tam kvety tak su na denne, ale ked sa pouziju police na nieco ine tak moze ist na nocne a funguje to potom ako "stena"
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň. Čítam vaše príspevky a recenzie na tienenie DEŇ A NOC (mne sa PÁČIA, manžel nimi však nieje nadšený, zatiaľ sme sa NEROZHODLI ani PRE ANI PROTI). Chcela by som sa však v tejto súvislosti spýtať tých, ktorí deň a noc majú, či nemajú PROBLÉMY S ROSENÍM okien a následne s plesňou? Bývali sme totiž v byte, v ktorom deň a noc boli na oknách (už niekoľko rokov, vyzerá to ako kus látky/papiera, bez dierok) a tam sa okná neuveriteľne rosili, niekedy ráno stekala voda od polovice okna - tá sa samozrejme zrážala dolu a vznikala tam pleseň. Pritom som (vodu utierala) ROLETKY každé ráno vyťahovala až hore a pravidelne sa dostatočne vetralo. Neskôr som si všimla, že PLESEŇ vznikala aj niekde v strede okna. Neviem, čím všetkým môže byť spôsobené rosenie oknien, napaDlo mi však, či nieje problém i v tom, že pod tými roletkami sa nejak tá vlhkosť drží. Rada by som počula, že nie 😄 a tak sa upokojujem aj tým, že roletky deň a noc, ktoré nám ponúkali pri kúpe okien vyzerali trochu inak - boli akoby sieťované a teda nimi vzduch prúdi lepšie ako spomínanými v tom byte. Prosím, aké sú vaše skúsenosti s roletka/ rosením okien????? Vďaka za každú rekaciu. Veronika.
Odpovedať
Profilova fotka
@uveronika ak sa teda mozem vyjadrit - rosenie urcite nezapricinuju rolety ale asi vysoka vlhkost v dome/byte. Mame rolety den-noc asi 2 roky co byvame. Mame rekuperaciu takze vlhkost je v norme (v zime skor dost nizka). Okna sa nikde nerosia. Mam ich stale na "den", v spalni dokonca stale zatiahnute na "noc" pretoze cez ne aj tak ide pomerne dost svetla. Z tohto hladiska by som sa toho nebala, treba si ustrazit hlavne celkovu vlhkost a tepelne mosty.
Odpovedať
Ked mas vysoku vlhkost, tak sa ti okna budu rosit za akymikolvek zaluziami aj roletami. Rolety to este zhorsia, lebo okolo skiel neprudi vzduch, klesa tam teplota az na rosny bod, a potom sa vlhkost zraza. Pokial su okna kvalitne, kvalitne osadene (bez tepelných mostov) a vlhkost v byte je na normalnej urovni, nic sa rosit nebude. Ak cokolvek z toho je mimo standardu, tak sa okna rosia. A ak sa dobre zidu nepriaznive podmienky, tak by sa rosili aj bez roletiek a zaluzii @uveronika
Odpovedať
@uveronika a to bude v novom domčeku? ako píšu predo mnou vlhkosť nemá nič spoločné s roletami.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rebecca363 dakujem pekne za reakciu. No, tak verim, ze izolovanie a tepelne mosty budeme mat poriesene dostatocne, nakolko sa tomu vela venujeme. V tom pripade teda ale treba len vyckat kym budu okna... 🙂 snad to bude bez rosenia.
Odpovedať
@zita19 hmm dakujem pekne za jasne a jednoduche vysvetlenie... este sa spytam teda , aka je to "normalna" vlhkost v dome a da sa nejako jednoducho odmerat alebo nato treba nejaky špeci pristroj?
Odpovedať
@marta2610 ano, novostavba.
Odpovedať
@uveronika odporucana je relativna vlhkost od 45 do 55%. Pri tejto vlhkosti a beznych izbovych teplotach od 18 do 22°C sa netvoria pliesne, dobre sa dycha. Vlhkomer sa da kupit, je bezne k dostaniu. Napriklad tu https://www.alza.sk/standardne-meteos...
Odpovedať
my máme v každej izbe,kde sa zobrazuje vnútorná teplota + vlhkosť,aj taký kde ukazuje vnútornú ako aj vonkajšiu teplotu+ jasné vlhkosť vnútornú, to je s tým čidlom dobrá vec,v kúpelni podľa toho aj vetráme. @uveronika
Odpovedať
@uveronika ešte,my máme rolety deň a noc,ale ideme dávať aj vonkajšie rolety,že prečo?2 okná sú na juhu tak preto.takže rolety deň a noc budú tam už zbytočné.
Odpovedať
Profilova fotka
@uveronika mame rolety den noc v jedalni a kuchyni. Okna sa nam tam nerosia, cize ziaden problem. Ak by boli v spalni, tak by sa za nimi rosilo, lebo sa rosi aj bez nich. Prosto vela v noci nadychame. A v kazdej miestnosti mam hydrometer z ali https://m.aliexpress.com/item/4000552...
Odpovedať
@marta2610 @kamilka22381 @zita19 dakujem vam za skusenost a usmernenie... ja uz teda naozaj len budem verit, ze okna a vsetko snimi suviasiace, co sme doteraz zabezpecovali bude dost dobre a ze nas ziadne rosenie nebude trapit... co sa tyka roliet, uvidime neskor, ako sa rozhodneme. ja som vsak lepsiu alternativu zatial asi ani noebjavila 🙂 a vlhkomer teda pripiseme na nakupny zoznam doplnkov do domu 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mariangela112 mozem sa spytat, odkial ste objednavali rolety? Dakujem 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@pepese presne tento problém mám aj ja, na okne by mi to ani nevadilo, ale balkónové dvere otvorím len do 2/3 co malo
Odpovedať
@tomas_buchcar to ozaj toľko spraví? nedá sa to ani nejak inak vymyslieť tá montáž?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?