Oplatí sa mať doma vírivku alebo je to luxus?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa vás opýtať. Manželka na mňa celkom tlači, že by chcela aby sme si "pod stromček" kúpili vírivku... nie je to ale trošku luxus? Celkom sa bojím, že to bude len sklad na vodu a nikto to po čase nepoužije. Aké sú vaše skúsenosti?
Odpovedať
@radoslav78 Na zimu ju vypustíš a dáš do vnútra? Aký velký je balík, je to jednoducho usklanitelné?
Odpovedať
@radoslav78 @lubomird V prípade prepichnitia je to opravitelné lepidlom na bazény? Akú podložku pod nu dávate?
Odpovedať
@bubulka722 Pod virivkou mam extrudovany 5cm polystyren a na nom je taka umela plachta co bola dodana k virivke. Neviem preco by sa to malo prepichnut.. Potom sa to opravuje asi ako sterechy natavenim vrstvy tej folie z coho je vyrobena virivka. Kusok som mal dodany.
Odpovedať
@123angelika123 Dobrý deň, my uvažujeme nad vonkajšou vírivkou práve od albixonu. Ak Vám to nevadí, môžete mi poslať typ ktorý ste kupovali a cenu? Aké ste mali s Albixonom skúsenosti. Ohľadom dodávky bazénov je tu totiž veľa nespokojných zákazníkov. Ďakujem.
Odpovedať
@lubomird Ešte jedna otázka. Pripája sa vírivka do klasickej zásuvky na 220V?
Odpovedať
Profilova fotka
Nečítala som všetky príspevky ale je tu aj niekto kto má vírivku v byte na veľkom balkóne? Dá sa vôbec niečo také riešiť? Aj z hľadiska nosnosti balkóna, uskladnenia v byte a podobne. Chcela by som si len urobiť taký prieskum, ak by sa náhodou našiel niekto taký kto to tiež riešil alebo to má aspoň v pláne, bola by som vďačná
Odpovedať
@bubulka722 jasne, do klasickej zasuvky na 220V. Ved moja na napr vykon 1,5 kW.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubomird kurnved ph mam 7 ci kolkko co je v norme, nechapem
Odpovedať
Profilova fotka
@bubulka722 ja neviem balkik na vysku 70 cm a sitka 40 ci 50 taky oval vela to nezabere.ano da sa to zalepit je aj sada.mam drevene podium na tom mam nieco ako japec hrubke 5cm a natom je virivka. Davaju pod nu aj styrodur
Odpovedať
Profilova fotka
@bubulka722 ano 220 klasika
Odpovedať
Profilova fotka
@vstavki no necely kubik vody to je tona,,hmm nebyval by som nad tebou :-)
Odpovedať
@radoslav78 Čo je to "japec"? My sme uvažovali poukladat zámkovú dlažbu čo nám zostane z chodníkov, na to styrodur a vedla solárnu sprchu. Asi ju kúpime nejako mimo sezony s predpokladom lepšej ceny.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bubulka722 sorry ,,japex,, je to nieco taketo. Makke , hrube odolne voci vsetkemu,kupili sme to v obi myslim https://www.gardin.sk/gumene-podlahy/
Odpovedať
Fuuu 38,-€/m2 je teda dost. Ten styrodur bude asi schodnejší...
Odpovedať
Profilova fotka
@bubulka722 tak da sa to nie je to sto stvorcov
Odpovedať
Profilova fotka
@vstavki Si skus najst virivky na nete, ci uz nafukovacie alebo tie original akrylatove alebo ake su to a pozri si hmotnost. Podla toho, co som ja nasiel tak napriklad virivka ma sama o sebe bez vody 400kg plus voda to je 1650kg a teraz si vezmi este, ked nejaky traja ludia si do nej sadnu, mozno aj dvaja stacia a hned je to plus minimalne teda nejakych 120kg este naviac. Nie je to sranda. Na balkon podla mna virivky nie su stavane ani nahodou.
Odpovedať
@slavo_11 Preto odporucam nafukovaciu, nakolko ju mam aj ja na 1NP na terase a terasa na to nebola dimenzovana. Vyuzival som ju od juna do oktobra.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubomird Jasne, nafukovacia nema taku hmotnost, ale ja aj tak by som mal obavu, ze jak by to balkon zvladol. Ale tak to je kazdeho vec. Mne sa pri tych nafukovacich nepaci to, ze nie su tak dobre prepracovane ako tie origos virivky.
Odpovedať
@radoslav78 som myslel, ze mozno aj nejake nafukovacie sedenie v nej bude.. to by nemuselo byt zle.. ale tak podstatne je, ze plni ucel, ze su tam trysky.. je to najma podstatne lacnejsie co je dost velkou vyhodou tychto nafukovacich.. keby som mal peniaze na zvys.. :-D
Odpovedať
:-) dam nejake info ,ohladom nafukovacej virivky.Prave sme si ju minuly tyždeň zadovažili,akurat manželka bola trocha sklamaná,že to nezohreje vodu nejak rychlo :-D ale zhruba zohriatie vody o 1 stupeň je cca za 1 hodinu,čiže na to pozor.,aby si niekto nemyslel,že 40 stupňov vo vírivke dosiahne za hodinku či dve :-D Inač ,taku lacnejšiu variantu virivky,maju v dobrých cenach teraz v PL //na začiatok stači// https://www.leroymerlin.pl/relaks-w-o...
Odpovedať
Profilova fotka
@mato981 myslim ze som to spominal niekde vyssie ze ze 2 az 3 stupne zohreje za hodinu. Minimalne dva, tu co som daval. Aj to sedi ako pisu. Ten kryt na virivke dobre drzi tepllotu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@vovo ahoj, práve zvažujeme kúpu softub a presne tie veci, ktoré píšeš, sú pre nás kľúčové (bez beténových základov, prenosnosť, ľahkosť vírivky) Pre nás je teda aj veľkosť modelu Sportster 140 rozhodujúca. Stále vírivku používaš? V akom je stave od toho 2017-teho, čo ju máš?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Máme vírivku vonku a saunu v dome a obidvoje využivame pravidelne😉
Odpovedať
ale tak uz si myslim, ze keby ste ju kupili, by ste ju aj vyuzivali no nie? a preco si nedopriat 🙂 mozno su ludia, ktori si ju kupili a potom len zaberala miesto, ale to neznamena, ze to bude vas pripad 🙂
Odpovedať
Ved si zober takych ludi, co maju na zahrade bazen. Tiez mam pocit, ze ich z roka na rok pribuda, a neviem ci to riesia, ze ci je to luxus alebo co 🙂 Takze ak chcete, preco nie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ti, co mate virivky... po dlhom case... vyuzivate ich? Mama by chcela pre otca kupit virivku na okruhle narodky, lebo sa miluje cvachtat v teplej vode, rozpocet mame tych 5 az 6 tis, no stale zvazujeme, do akeho modelu ist, a teda ci vobec 🤷‍♀️ popripade, je tu niekto taky, co by si to uz nikdy nekupil? Vdaka
Odpovedať
podla mna to casom omrzi. akoze raz za cas to je fajn, ale nejak pravidelne, ze by sa to vyuzivalo, to si nemyslim.
Odpovedať
Profilova fotka
Áno chceme virivku ....uvazovala som ci bazen alebo virivka ...chcela som celorocne nieco takze volba jasna virivka ...ale asi ju dame urobit vo folii a so sedakmi ako keby minibazen len s tryskami 😊
Odpovedať
Ono má tiež to svoje čaro ísť niekde do wellnessu 🙂 Ale zase v tejto dobe, kedy nevieme, či znova všetko nezavrú to môže byť fajn mať ju doma 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav_kratky inak ked manzelka tlaci treba dodat 😄😄😄😄🤣☝☝☝☝
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?