Nákupy v Poľsku

Dobrý deň/ ahojte, chcem sa spýtať, či ste aktuálne niekto bol teraz na nákupy v Poľsku (konkrétne Castorama). Aké majú opatrenia? A hlavne sa chcem spýtať, ako najvýhodnejšie platiť, oplatí sa skôr kartou alebo v hotovosti? Ďakujem za odpovede 🙂
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Svokrovci boli cez vikend, boli aj na trhoch aj takto po obchodoch, na trhoch hotovost a v obchodoch kartou. Ze to rychlejsie islo, ale ze ziadny nejaky problem, normalne ze mali len ruska, ze ani vela ludi nebolo, ale zeby nejake spesl akcie boli tak, ze vobec.
Odpovedať
@zuzik_zuzka za mňa jednoznačne kartou a keď sa spýta terminál či v eurách alebo zlotých tak vybrať v zlotých. Ak hotovosť, radšej zmeniť v nejakej zmenárni s dobrou cenou a platiť zlotými, obchodníci samotní majú vždy horší kurz ako zmenáreň/ kurz banky pri platbe kartou.
Odpovedať
pokial sa da, platila by som kartou. to ja uprednostnujem aj doma, ked nakupujem. alebo potom si dopredu zamenit zlote. ked chces platit v eurach, tak si vedia nadhodit na kurze.
Odpovedať
Ďakujem Vám za rady 🙂
Odpovedať
Ako píšu vyššie, platiť kartou a zadať na terminály zloty
Odpovedať
hotovost jedine zeby si mala nejake peniaze zamenene z predoslych nakupov alebo tak, ale inak sa to moc momentalne neoplati 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
my sme tiez vzdy platili kartou a snazili sme sa si vyberat kurz v zlotych. jednoducho to tak vyslo lepsie, lebo ich kurz v eurach je teda dost nadhodnoteny
Odpovedať
Zakazdym, ked sme isli na nakupy do Polska, tak sme isli so zamenenymi peniazmi. Rad som pripraveny, aby som nemusel potom saskovat.
Odpovedať
@matlies kedysi aj my, ale ked sa ide do klasickych velkych obchodov, ze nie na trhy, tak je lepsie platit kartou, nemusis vymyslat, prepocitavat, je to aj bezpecnejsie v dnesnej dobe 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Čo hovoríte na nákup sanity/kupelne v Polsku? umyvadlo,wc,radiator, prislusenstvo atd..?Prípadne svetlá nejaké atd.. keď som porovnával na e-shope podľa EAN kodu,tak tie isté výrobky o 1/4 lacnejší v PL. Kvalita/reklamacia/cena , oplatí sa? Prípadne kam na sanitu, castorama nič moc nemá....
Odpovedať
Profilova fotka
Po pravde by ma dost odradila hlavne ta reklamacia, kedze to nebude len tak. Takze bud kupit ale zmierit sa s tmy, ze ak by aj daco, tak kvazy asi nic
Odpovedať
@budix asi záleží ako to máš ďaleko v prípade reklamácie.. Ak si z Oravy, túto otázku by si neriešil..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stefanby Presne tak @matka_bob A čo "reklamácia"?... Žiaden strašiak. Riešia to úplne podobne ako aj u nás. Iba tak na okraj: Platba kartou je spravidla výhodnejšia než hotovosťou. Okrem toho, pred platením pri pokladni treba jasne pokladníkovi povedať, že chceš platiť v zlotych, nie v euro !!! Po poľsky sa to povie, že chceš "przelicznik (čítaj: pšeľičňik) v złotych/złotufkach. Vychádza to ešte lacnejšie než v eurách. (inak toto platí aj v maďarsku, srbsku, chorvatsku,...)
Odpovedať
@budix leroy merlin môžte skúsiť pozrieť A tiež keď som teraz porovnávala ceny materiálu ...ale na krb...tak u nás 699e a v poľsku po prepocte 500e za to isté...tak som objednala z poľska a aj doprava k nám je zadarmo
Odpovedať
@budix e-shop je jedna vec, dodanie na SR druhá. Osobne kupujem priamo v PL. Ako vravíš rovnaký produkt o 1/4 lacnejšie. Keď natrafíš na akciu tak ešte viac. Aká kvalita? Veď porovnávaš rovnaký produkt čo sa predáva aj u nás aj u nich. Či u nás je na ňom lepšia kvalita lebo je drahší? No nie, sú rovnaké. Reklamácia, no zaveziem to do PL keď sa mi to posere v záruke, keď sa mi to posere po záruke tak to dám opraviť tu. Sanitu by som bez akejkoľvek obavy kúpil v PL.
Odpovedať
@petersd pokial viem, dnes by sa ta to mal "pytat" platobny terminal a ty si odkliknes na nom, v com chces platit. To ze v zlotych je vyhodnejsie, to samozrejme plati.
Odpovedať
@petersd @sousedekovci89 len pozor, lebo niektore banky si uctuju poplatok/%marzu za platbu kartou v inej mene ako euro v zahranici 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_bar ten poplatok je stale podstatne mensi ako ten debilny kurz sky dostanes ak si zvolis platbu v prepocte na eura… Ps: hadam kazdy vie ci jeho banka pyta alebo nepyta poplatok za platbu v inej mene… 🤔
Odpovedať
@peter_bar Roky nakupujem kade-tade po Poľsku, ale ešte ani raz mi banka nestiahla žiaden poplatok navyše. No keď som omylom zaplatil kartou v Poľsku cenu akože v Euro, tak áno, niečo si banka vypýtala. Ak platím v európskej krajine kde nemajú menu euro, tak stále platím kartou v ich domácej mene, lebo tak ako uviedol @zipsuliak je to výhodnejšie než bežný valutový kurz.
Odpovedať
Viete prosím vás poradiť ešte iný obchod ako castorama? Oni ani na nete bars veľa toho nemajú. Okolie noweho targu / sanczu... proste polsko nad pieninami? Stavebné obchody, prípadne aj elektra. Okrem chladničiek všetko vychádza o dosť lacnejšie ako u nás. Merkury market v Poprade vs v Nowom Targu je dosť rozdiel v cene.
Odpovedať
@arcticcode To teda, ze je rozdiel, tiez chceme ist povyberat este nejake veci, potrebujeme hostovsku zariadit a chcela by som to naraz, komplet, nech mame pokoj a co sme sa boli kuk pred par mesiacmi, tak tie ceny boli ovela prijemnejsie, tak by bola skoda to nevyuzit.
Odpovedať
@arcticcode leroy merlin
Odpovedať
Odpoved na problemy s poplatkami/kurzami je Revolut alebo Wise (s tymi spolupracuje napr. banka N26. Odpoved na problemy s dorucenim je firma CBL, pripadne tovarzpolska. Pri paletovych prepravach ma dobre ceny z PL DB Schenker.
Odpovedať
@mellie111 Lenže čo som pozeral, tak najbližši je v krakowe pri vieličke, to je ďaleko
Odpovedať
@mellie111 Ak by to išlo priamo na Slovensko a za normalnú cenu dopravy,tak je to super. Som od ZA. Známý chodí do castorama na rôzné veci a aj material,ale mňa na nete nič neoslovilo,neviem či majú viac na predajni. @marekjahoda ta CBL vypadá super, mame malé dieťa,bude to lepšia možnosť. Overené Polske obchody na sanitu a interier, máte odporúčania?
Odpovedať
@budix na sanitu je vraj cenovo a kvalitou celkom dobrý tento predajca Jablonke... google ho najde pod nazvom Stopiak Jablonka
Odpovedať
@mellie111 cenovo moze byt spominany predajca OK, ale po precitani recenzii na google maps by som tam nakupoval len veci, co sa nemozu pokazit, kedze zakaznicky servis je tam evidentne dost biedny.
Odpovedať
@budix otvor si allegro.pl a pozeraj tam... mas tam miliony ak nie miliardy veci do kupelne 😄 Ja uz objednavam vacsinu veci z polska - bezkonkurencna cena, kvalita atd.
Odpovedať
@marekjahoda ako je to s dopravou?
Odpovedať
@roman_x Ja som zaregistrovaný na Allegre, už som toho v minulosti aj dosť pokúpil, ale adresa dodania bola vždy do známeho Poliaka, žijúceho na Poľskej strane, neďaleko slovenskej hranice. Neviem ako momentálne, ale Allegro nedoručovalo tovary na Slovensko.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?