Minimalizmus

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte sú tu ľudia, ktorí majú zariadený dom v štýle minimalizmu? Vďaka 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka len skoda, ze to takto nevie dojst vsetkym, lebo teda kadejake dary clovek podostava, ja sa nestiham ani cudovat s cim niekedy dokazu prist svokrovci. pritom by sme boli radsej keby prisli len tak, nic nenosili a chvilku s nami posedeli a bolo by vybavene
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Začnem tým čo definuje minimalizmus (zdroj Wikipédia). Autori sa prikláňajú k jednoduchým prvkom, tvarom a farbám, minimalizujú hmotu a prevádzky, tak aby eliminovali rozličné, pre minimalizmus rušivé, ozdobné prvky. Výrazové prostriedky minimalizmu spočívajú v použití jednoduchých materiálov, farieb a už spomínaného jednoduchého tvaru. Používajú sa základné farby, neopracované materiály a základné geometrické útvary. A ak sa držíme tejto definície tak aj náš dom možno považovať tak trochu za minimalistický.
Odpovedať
Aj tak by som povedala, že to si asi každý podľa seba zhodnotí no nie? 🙂
Odpovedať
Po pravde som mala tiež na začiatku také predstavu, no ako tu už bolo písané, človeku hento tamto padne do oka, čo to podostáva a už je tak povediac po minimalizme
Odpovedať
Profilova fotka
@mackatakaczova presne ako moja zena. najskor sme mali toho fakt malo, sem tam nejaka ta dekoracia no postupom casu sa toho nakopilo a sama uz nadava, ze sa jej to vidi u nas preplnene, no aj tak sem tam nieco nove donesie
Odpovedať
Profilova fotka
To sa nezdá ale to sa za tie roky nazvláka do domu ako nič. Tu niečo dostaneš darom, tam si niečo v akcií prikúpiš a zrazu nevieš kam to máš dať.
Odpovedať
Praveze ide o to, naozaj si to vhlave uvedomit, ze malo je viac. Napr. Ja mam strasne rada albumy, kde su fotky ked estenebyvaju ludia tam. Tie je vzdusne,vsetko tip, top upratane... Ale akonahle sa nastahuju toko rarohov dokazu tam napchatna tufotku, ze minule som jednej zenskej pocitala koko predmetov vianocnej dekoracie mala na komode takej polickovej a bolo ich tam cez 130.. Hrozne. A dalsie ked si clovek uvedomi, kolko usetri, ked si dva krat rozmylsi, ci si opat zase kupinejaku dekoraciu v pepcu alebo nie. Ked budem mat dom hotovy, nafotim Vam ho sem😄😄😄ale tak to za rok.
Odpovedať
Profilova fotka
A u nas je to este ako tak v norme, nekupuju sa zbytocne nejake sosky a sprostosti na ktore by sadal prach alebo aj inak ak mam pocit ze je toho niekde moc, schovam to do skrine 😄
Odpovedať
Minimalista srdcom neriesi to, ako zariadit dom, ale okupuje prazdny apartman s jednou stolickou a matracom na zemi.
Odpovedať
@pier no tak to urcite... Minimalista nie je asket.. Ani blazon. Minimalista ma len to co potrebuje. Skvelu pohodlnu postel, krasny stol, stolicky, vanu,..ale nenakuluje navyse
Odpovedať
@domix147 no ved hovorim, 20m2 prakticky zariadenych a nie 150+m2 dom s pohladovym betonom ...
Odpovedať
Profilova fotka
a pamatate sa aj na to, ake byvali kedysi obyvackove zostavy, velke tmave a cez celu stenu a take skrinove aby sa tam co najviac zmestilo? a teraz? jedna skrinka na ktoru sa polozi televizor a staci radsej 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@skrekyno no to nasa starka taku mala. A vsade same sosky a neviem co. A teda to su take lapace prachu a chodili sme jej ku posledku pomahat, upratovat a to bolo cele zle. Aj koberce, to ked sme isli byvat do domu tak to sme si hned povedali, ze menej je viac, hlavne aby sme otrokmi neboli.
Odpovedať
Profilova fotka
tak napriklad ja ani zaclony ku stastiu nepotrebujem.
Odpovedať
coze by som nepamatal, ked pridem k babine, tak tam to je stale takto. len potom pre nu po tych rokoch to uz ma taku inu hodnotu, nez si my povieme, ze zbytocnosti a lapace prachu.
Odpovedať
Profilova fotka
No mám pocit, že u nás sa veľmi o minimalizme nedá hovoriť 😄 To presne ako tu už odznelo, človek toho nazvláka, tam sa mu niečo páči, kúpi si, alebo príde návšteva a tiež niečo donesie a už to je 😄
Odpovedať
@sebasto predstavy su veru niekedy nieco ine ako to v skutocnosti je, ale tak furt sa to da zmenit a co to proste odlozit a odlahcit tak priestor
Odpovedať
U nas sa robievalo tak, ze nejaky cas sa taketo nove veci nechali "vystavene" a postupne sa odkladali a odkladali az do zabudnutia 😄
Odpovedať
@sebasto pokiaľ je to v norme a neprekáža pre bežný život je to v pohode, ved nebudeš mať prázne miestnosti, no niekomu to už prerastá a obťažuje tým i okolie
Odpovedať
Profilova fotka
A autorka dostala nejakú inšpiráciu alebo? 🙂 Ako toto celé vlastne dopadlo, okrem toho že zrejme máme každý inú predstavu minimalizmu 😄
Odpovedať
Profilova fotka
z mojho pohladu je minimalizmus dom ktory treba minimalne upratovat, je blbovzdorny, neprepchaty, , vsetko musi mat svoje miesto, minimum doplnkovych dekoracii. dekoracia, v dome ma byt podlaha , strop okna a nabytok,
Odpovedať
@jblaze zhrnul si to na pana. U mna minimalizmus vyvolava neprepchatost a akurat tak minimum doplnkov
Odpovedať
Profilova fotka
Ale ved jasne, ono mozno tie stare obyvackove zostavy a kadejy sekretar by mal teraz inu hodnotu, aj pre zberatelov, len je to tak, ze mlada generacia chce alebo teda jej staci aj menej 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jakabu minimalisticky interier sa ma javit ako jednoduchy, ale naopak je to velmi tazke dosiahnut aby to tak posobilo a nebolo to bez ducha a prazdne ; )
Odpovedať
Profilova fotka
a je to len v tom aby priestor nebol preplneny alebo ako? alebo aby spolu jednotlive kusky ladili a posobili ucelene? 🙂
Odpovedať
idnes: Minimalistický luxus ... https://www.idnes.cz/bydleni/na-navst...
Odpovedať
@jblaze ano tak 😊😊😊
Odpovedať
Ono to nemusi posobit chladne a prazdno. Moze to byt aj utulne ale stale to posobi cisto, ked kazda vec ma v dome svoje miesto. Napr. Na kuchynskej linke nikdy nic neostane, napr len kavovar a uz to vyzera stale upratane a ciste😊😊😊taktiez v spalni, postel nocne stoliky, jeden kvet, komoda a jedna fotka. Na stolikoch nozna lampa. Kniha v sufliku. Proste aby to posobilo upratane. Ak to tak clovek ma dom ho oslobodzuje a dycha sa mu v nom skvele...vela veci cloveka dusi aj ked on sam to nevie pomenovat... Co citi ked pride to bytu preplneneho vecami a je to tam chaoticke a vsade je nieco polozene.
Odpovedať
@majina.b áno, toto je presne súčasný "vzhľad" minimalizmu.
Odpovedať
suhlasim, ani mne sa to nepaci, ked sa clovek nevie ani zorientovat, ze kde co je ale teraz to uz tak vacsinou mavaju bud starsi ludia alebo starsie generacie, co si akoze nazhromazdili za cely zivot alebo ako to povedat 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?