Krb alebo krbová piecka?

Ahojte vsetci. Chcela by som sa spytat na Vas nazor co sa tyka krbu, pripadne krbovej piecky. Nas domcek je jeden z tych mensich domcekov cca 100m2 podlahovej plochy. Po celom domceku je elektricke podlahove vykurovanie. Rozmyslame nad tym ci nebude krb zbytocny a nestacila by len krbova piecka, alebo sa predsa len oplati vrazit prasulky do krbu. Dakujem za vsetky nazory a prispevky.
Odpovedať
Ke nechcete mat prieduchy tak si dajte piecku. Nasi maju doma piecku a maju otvorenu obyvacku kuchynu i vchodovu miestnosta aked zakuria je tam hrozne teplo. Ale zalezi kolko KW si kupis. My sme si dali krb, no este nieje postaveny, lebo chceme prieduchy.
Odpovedať
No nam stale hovoria vsetci, ze krb, co najviac KW. Ale nam sa to zda troska zbytocne, pretoze budeme tym vlastne iba dokurovat nejakych 45 m2. takze preto som zahajila tuto diskusiu, lebo ma zaujimaju nazory na to. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nica....najlepsie je ist do studia, poradia, co sa KW tyka...ak si ja dobre pamatam, a nedavno som to riesila, tak KW sa ma vyratat od priestoru ktory chces vykurovat...takze ak si das krb z vysokymi KW, bude tam zbytocne privelmi teplo...aspon ja som to tak pochopila, a teda treba vediet priestor, aky bude vykurovany, a podla toho sa vybera krbova vlozka s prislusnymi KW.... :-)
Odpovedať
janula - to bude asi najlepsie riesenie. navstivit ich a priamo s nimi sa porozpravat ci krb, alebo piecku a o akych KW.
Odpovedať
Na velkost 45 m čo je asi 112 m kubických ti treba asi 6 kW krbovú vložku. Viac info nájdeš napr. kamna.astranet
Odpovedať
no ja som si uz aj vybrala kachle Gaia, box dakujem za inspiraciu,. lebo vyberam kachle uz aspon rok a tieto ma nadchli , diky
Odpovedať
Profilova fotka
nini, ja sa opytam trosku od veci...preco si sa rozhodla pre piecku? Lebo ja sa rozhodujem tiez, ci krb alebo piecku...budeme mat prieduchy, ale v podstate, do spalne ide len mriezka a do chodby dva prieduchy, viac neriesime.... O niekolko rokov bude hadam tepelne cerpadlo, tak prieduchy netreba :-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://kamna.astranet.cz/store/goodsd... to myslia vazne s tou cenou? ved to je nejak malo za taky pekny krb ... vyznate sa v tom niekto?
Odpovedať
Profilova fotka
fakt pekne .o)))
Odpovedať
Profilova fotka
Pripajam sa k nazoru, ze treba si premysliet /co uz teda mate/, kolko priestoru chcete vykurovat tymto sposobom a vzavislosti od toho volit vykon, nam to vypocital krbar, ktory bude stavat krb, podla m3 vybral krbovu vlozku s adekvatnym vykonom Presne tak, ako pisala janula. Ja osobne sa strasne tesim na krb v obyvke, pre mna je to symbol pohody, rodiny, romantiky ... strasne sa mi to paci... a napriklad v pripade vypadku elektriny, plynu /dufajme, ze to tak skoro nebude/ nemusime mrznut ... alebo v zime a v sychravu jesen sa da super pred krbom ususit pradlo na susiaku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved presne ten co som vybrala a neviem preco stoji tak malo, asi tam zavolam, je asi tak na nasu obyvacku, nepotrebujem pecisko len aby ini videli :-D
Odpovedať
No bell, ale keď kúpiš malú, ťa ohovoria, že na väčšiu nemáš! :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
janula203, mne sa krb ako taky nepaci, mne sa pacia tieto kachlove veci, keby sme mali viac penazi tka si dame postavit kachlovu pec, ale na tu nemame, tak aspon taku malu naplast, a vykurovat nim cez prieduchy nechceme tak na to bude stacit
Odpovedať
Profilova fotka
stolverka :-D :-D ale smutne je ze to tak je ... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nini....mne sa tiez piecka velmi paci, dokonca som uvazovala aj nd teplovodnou, ale v konecnom dosledku zavazia financie...mne sa paci aj krb, a piecka dycha vidiekom...a my dost chceme domcurik ponat v tomto style...ale ani krbom neohrniem...my by sme dali aj viac prieduchov, ale chceme v prvom rade byvat, tak sme ich dali len tam, kde by sa vela stavebnych uprav nemuselo riesit....a napokon, my budeme krb riesit na poschodi, bo budeme byvat s manzelovymi rodicmi....takze tak :-D Akurat dnes mi volali z krboveho studia, tak som zvedava....co poradia :o)))
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?