IP Kamery na dom 2020

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, mame dokoncenu novostavnu, urobena je predpriprava na IP Kamery. Instalovat si to budem sam, no skor ma zaujima ake kamery by ste mi vedeli odporucit. Kamery budu 3-4, chcem si sledovat obraz na telefone. Rozpocet do 600€. Pozeral som nieco ako: Reolink RLK8-800B4
Odpovedať
1
2
@majkoj a aké kamery by si ty odporučil do domu aby to bolo bezpečné načo si dať pozor aby som porozumel ako laik. Chcel by som dat 3ks na dom.
Odpovedať
@jumt hociake, ktore budu zaznamenavat na lokalny disk a nebudu pripojene na net, cize nezavisly offline system.
Odpovedať
@majkoj normalne flashnes na nieco rozumne openwrt napr. Zyxel NBG6817. Toto som robeha u klienta, kde obhospodaruje 10 RDP userov cez vpn L2TP/Ipsec doma mam slabsi hw, ale jedneho klienta by mohol zvladnut ale nieje to priorita. openvpn bezi dobre.
Odpovedať
@jumt na bezpecne pripojenie potrebujes naviazane investicie - treba mat od providera pevnu IP adresu /alebo aspon dynamicku s nejakym DynDNS klientom/ potom treba mat drahsi router, kde je mozne rozbehat VPN siet . Ak niesi IT zdatny, tak to treba dat niekomu kto vie co robi. ak nepotrebujes mat pristup z lokality mimo domu, tak ako pise rkorba, klasicky zaznam na dvr/nvr ale bez pripojenia na internet.
Odpovedať
@rkorba @rapidek Ďakujem za info.
Odpovedať
ja som zobral reolink rlc 810a https://reolink.com/se/product/rlc-81...
Odpovedať
Profilova fotka
@jumt poviem ti otvorene, neviem odporucit 100 percentne riesenie, ja osobne mam Foscam a aj ten som pristihol, ze riesil nieco v cine, musel som to zatrhnut. Je dolezite vediet to poriesit doma v sieti a nenechat riesit kamery nieco s cloudom.
Odpovedať
V tejto dobe, keď je 99% vecí vyrábaných v číne, je istota len vo FW od dôveryhodného výrobcu, ktorému veria aj vládne ištitúcie. Ale za ten sa mastne platí a na doma je to zbytočnosť. A mať systém úplne odstrihnutý od netu je veľmi spiatočnícke. Veď keď mi pohybové čidlo hlási pohyb cez GSM alarm, tak sa rád kuknem cez kameru čo sa deje. Z hocikadiaľ.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahoj, nevie mi náhodou niekto poradiť? Mam kamerovy system 4 kamery+nvr, a nefunguje mi aplikacia v mobile respektíve funguje len v mojej sieti, akonáhle vypnem WiFi a zapnem mobilné tak už nenačita . Neviete kde by som mohol hľadať problém?
Odpovedať
@kipsii lebo nemas nakonfigurovany portforward a podla dotazu nemas ani staticku ip adresu
Odpovedať
@rapidek Na to potrebujem prístup do routra? Skúšal som sa doňho dostať ale musel mi zmeniť heslo ten kto robil internet lebo mi neberie to co je na spodku routra. Skúsim tam zajtra zavolať.
Odpovedať
@kipsii o akí kamerový systém sa jedná? Je nastavene posielanie dat cez cloud?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kipsii sú totižto dve možnosti a to je statická verejná IP, alebo VPN pripojenie do lokálnej siete a to druhe riešenie je práve cloud.
Odpovedať
@neutrino je to komplet kamerovy systém od dahua, aký cloud máš na mysli ?
Odpovedať
@kipsii no napríklad ja mam hikvision. Apka mi ide lokálne na IP, ale keďže nemám verejnú tak z vonku by mi to nešlo. Som zaregistrovaný na ich cloud a na svoje zariadenie sa pripájam cez cloud a tým pádom nepotrebujem verejnú IP, či už statickú, alebo dynamickú. Za verejnú IP sa väčšinou platí hlavne ak človek chce IPv4.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?