IP Kamery na dom 2020

31. dec 2020380
  • @majkoj  a aké kamery by si ty odporučil do domu aby to bolo bezpečné načo si dať pozor aby som porozumel ako laik. Chcel by som dat 3ks na dom.

• @jumt  hociake, ktore budu zaznamenavat na lokalny disk a nebudu pripojene na net, cize nezavisly offline system.

• @majkoj  normalne flashnes na nieco rozumne openwrt napr. Zyxel NBG6817. Toto som robeha u klienta, kde obhospodaruje 10 RDP userov cez vpn L2TP/Ipsec
     doma mam slabsi hw, ale jedneho klienta by mohol zvladnut ale nieje to priorita. openvpn bezi dobre.

• Sponzor fóra
  • @jumt  na bezpecne pripojenie potrebujes naviazane investicie - treba mat od providera pevnu IP adresu /alebo aspon dynamicku s nejakym DynDNS klientom/ potom treba mat drahsi router, kde je mozne rozbehat VPN siet . Ak niesi IT zdatny, tak to treba dat niekomu kto vie co robi.
    ak nepotrebujes mat pristup z lokality mimo domu, tak ako pise rkorba, klasicky zaznam na dvr/nvr ale bez pripojenia na internet.

• @rkorba  @rapidek  Ďakujem za info.

• @jumt  poviem ti otvorene, neviem odporucit 100 percentne riesenie, ja osobne mam Foscam a aj ten som pristihol, ze riesil nieco v cine, musel som to zatrhnut. Je dolezite vediet to poriesit doma v sieti a nenechat riesit kamery nieco s cloudom.

• V tejto dobe, keď je 99% vecí vyrábaných v číne, je istota len vo FW od dôveryhodného výrobcu, ktorému veria aj vládne ištitúcie.
    Ale za ten sa mastne platí a na doma je to zbytočnosť.
    A mať systém úplne odstrihnutý od netu je veľmi spiatočnícke. Veď keď mi pohybové čidlo hlási pohyb cez GSM alarm, tak sa rád kuknem cez kameru čo sa deje. Z hocikadiaľ.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
    Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
    Vstavané skrine
    Partizánske
    Výroba,montáž vstavaných skríň montáž p. podláh.Kvalita a spokojnosť našich klientov je našim heslom.Stačí nás kontaktovať osobný prístup zaručený
    Články od našich partnerov
    Okná znovuobjavené pre moderné bývanie
    Okno KF520 - nová generácia okien od Internorm
    Pohodlné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody
    Archív článkov od partnerov