IP Kamery na dom 2020

Zdravim, mame dokoncenu novostavnu, urobena je predpriprava na IP Kamery. Instalovat si to budem sam, no skor ma zaujima ake kamery by ste mi vedeli odporucit. Kamery budu 3-4, chcem si sledovat obraz na telefone. Rozpocet do 600€. Pozeral som nieco ako: Reolink RLK8-800B4
Odpovedať
1
2
@crit ja zamyslam kupit nieco od Hikvision
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám Monitorrs Security STARVIS IP (6280 rada). A spokojnosť. Dnes som dokúpil už 6tu kameru.. Cena za prvotný set (záznamové zariadenie, 5 kamier, 1TB HDD) bola 470 eur (bez káblov). Kamery som musel dokonca otvoriť (káble mi už trčali spod hotovej fasády, tie káble som priamo napojil na kamery), záruka mi ostáva, jediná podmienka bola, aby nezmokli.. Komunikácia spokojnosť, v podstate je to Sony technológia, menu v češtine, aplikácia na PC aj na mobil.. Ja nemám ani jednu výhradu. Ešte doplním k hocijakému setu, pozor na parametre. Všade hľadaj údaj "Focus Length" čočky, pri tvojom sete píšu, že má zorný uhol 97 stupňov, ale ak je tento údaj väčší ako 2,8 tak potom to asi nebude pravda s tým zorným uhlom. Na toto ma akurát upozornil sused (pracuje s kamerovými systémami). A treba zvážiť, či potrebuješ 4K rozlíšenie. Ja som do toho nešiel.. Príliš veľký dátový tok, na jednu až tri kamery v pohode, neviem si to predstaviť u 6tich kamier ako mám teraz, ako by to (dátovo) zvládala aplikácia na mobil napr...
Odpovedať
pozor pri reolinku potrebujes aj reolink NVR, nema to klasicky onvif setting, ale nejaky vlastny protokol, ja kupil preto annke je to klon hikvision, lebo zaznamove zariadenie mam na synology NASke
Odpovedať
@goldway k tomuto by som ta poprosil o dalsie informacie. Cize da sa nahradit to zaznamove zariadenie naskom? Ake to ma zakutia a nevyhody? Nad naskom uvazujem tak ci onak, a ta ustredna je tiez nie mala polozka (hlavne ak je zbytocna)
Odpovedať
@cotibebemore Ak planujes custom nas linuxove a nie proprietary shit, tak pogoogli "shinobi"
Odpovedať
...no ja som pred rokol ,,zacvakal"cca za 4+1IPkamera cca 1100€ ...prikladam foto...odfotena teraz obrazovka ...za IPadresu treba ale platit cca2,50€mesacne,len pre info...
Odpovedať
Profilova fotka
@sucky1 hikvision je na sankcnom zozname USA :), tym smerom by som asi nehladal :) @cotibebemore kazde lepsie NASko vie fungovat ako zaznamove zariadenie na IP kamery. Ale zadara byvaju 2-4 licencie na kamery, ostatne treba prikupit.
Odpovedať
@radusko01 za licenciu na 4+1 IP kamery si zaplatil 1100€ ( slovom tisícsto eur ) ???
Odpovedať
Nie som v tomto žiadny odborník, kamery na dom som neplánoval, ale situácia ma k tomu donútila. Kúpil som 4 IP kamerový set od Sannce vrátane kabeláže za cca 120€, a asi 60€ stál HDD. Kamery sa dajú sledovať aj cez apku v mobile. Snímam s nimi len vonkajší priestor ktorý je voľne viditeľný aj z ulice, tak že mi nevadí že sa k obrazu môže dostať aj niekt
Odpovedať
@peter_83 nemyslim ze hovori o licencii, ale o cene HW. A s tou IP ma asi na mysli kolko stoji verejna IP u jeho ISP (co je vsade ine, niekde nemozne, a vo vacsine pripadov to ani netreba ked sa pouziva nejaky cloud pristup)
Odpovedať
@mmjoy99 áno áno už som to tak nejako pochopil, ma pomýlilo to nasko predtým. @radusko01 sorry ten príspevok predtým proste ignoruj :-)
Odpovedať
Mne stačia čínske IP 5MP kamery s nahrávaním na cloud a internú SD kartu pri zistení pohybu. Prístup z mobilov celej rodiny, chodia hlášky podľa nastavenia. Cena cca 100€ za 4ks. Bez centrálneho NAS. Veď keď je v dome, tak je rovnako ohrozený aj záznam. Len treba voliť zábery miesta v dome či okolí, ktoré nevadí ak uvidí niekto iný v číne. Tým čínskym cloudom až tak neverím ochranu súkromia. Takže zaznamenávať vstupné dvere a balkóny zvnútra + vonkajší priestor pred nimi. Garáž zvonku je tiež v pohode zverejniť na Cloude. Bazén, terasové posedenie a bežný interiér domu určite nesledovať online. Tiež je zo zákona zakázané robiť záznam z verejných priestorov, ako je ulica pred domom. Žiaľ.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peter_83 ...nie nie nie.Praca+material4 normalne+1priemyselna cca1100€ dokopy. Mesacny poplatok za IPadresu pre tú 5.tú cca2,50€/za mesiac .
Odpovedať
Dakujem za rady, este sa opytam, ak si to chcem sledovat cez telefon potrebujem stale platit za IP mesacne?
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk cize mas problem ukazovat cinanom potencialne haklive sceny, ale nemas vobec ziaden problem im ukazovat kedy si doma a kedy nie, chapem to spravne ?
Odpovedať
@crlt zalezi od konkretneho produktu. Niektore maju moznost cloud pristupu, cize nepotrebujes verejnu IP od svojho providera (a riesit presmerovanie portov, pripadne nejaku VPN k tebe domov). Mal som napriklad Reolink a tam to je mozne, myslim ze vacsina na tom bude podobne. Ale ako pisem, zalezi od konkretneho produktu co si vyberies.
Odpovedať
@majkoj lebo cinan len sedi niekde vo wuchane a sleduje kto z 2 628 538 jeho zakaznikov nie je prave doma, aby mu vycistil dom a vratil naspat do ciny jeho televizor,mobil zo suflika, a kavovar z kuchyne.
Odpovedať
@majkoj dent to vystihol, z tejto stránky veci nemám obavy
Odpovedať
Vsetky tieto lacne bezne ip kamery za par korun su urcene masam ludi, 95% ludom vyhovuju,cloudove riesenie su umerne cene za produkt. Je jasne ze do NBS ich asi nekupia.
Odpovedať
Profilova fotka
@dent nuz ak si presvedceny, ze cinan musi sledovat niekoho sledovat osobne, tak potom tvoj postoj chapem :).Akurat, ze to tak nie je .... A na to aby ti niekto vybielil dom, sem nemusi behat z ciny, staci mu predavat data spravnym ludom. Ale asi tato debata nema vyznam, tak zelam uspesne cloudovanie :). Len dufam, ze napatris tym, ktori stali na barikadach, napriklad pre to ako nas covid appka ide sledovat.
Odpovedať
@majkoj toto je riadna paranoja :-D :-D
Odpovedať
@majkoj klud, mne ide o to ze tieto kamery za 50euro ludia maju zvycajne von a sleduju ci im nezmizne v noci dvojkova oktavia z dvora,alebo ci paradajky zo zahrady im neotrha sused.nikto rozumny s iq nad 60 si to snad neda na nic dolezitejsie. Toho cinana si tusim nepochopil s nadsazkou. Cela idea tohoto prispevku je v tom ze aby sa pouzivali tieto kamery(aj s podporou) na to, na co su urcene. Ty do toho hned zamiesas rozne konspiracne teorie.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 @dent verte ci neverte, to nie su ziadne konspiracne teorie, tie lacne kamery sa bezne vyuzivaju na hackovanie domacich sieti, staci trochu pohladat. Ale kazdy mame ine preferencie, niekto cenu , niekto nieco ine.
Odpovedať
@majkoj tak ja som teraz kupil hikvision kamery aj lacny hiwatch NVR - neber to za 80 ked je tam 8port poe switch. Zaklad je dat kamery na separatny subnet a zakazat mu pristup na net. vzdialeny pristup k nemu cez VPN, pripadne pre smele srdcia portforward s geoIP fw
Odpovedať
@rapidek Staci vediet nastavit firewall...
Odpovedať
@kejsix zatial ziadny domaci router nema moznost geoip fw, pokial si nedobastlis openwrt. urobit si jednoduchy pristup z vonka je super, akurat ze nemas sukromie - vid "konspiracie spomenute majkom" tie kamery vystrcene vonku jednoduchym sposom sa pouzivaju napr. aj na utoky ddos
Odpovedať
@rapidek no ked myslis... inak geoip blok v 2020 je asi ako chodit na felde ale nejdem ti rucat vesmir
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek ale vsak ano, moje kamery maju tiez zakazane ist von a do domu mam pristup jedine IPSec VPN . Lenze bezne domace routre nezvladaju IPSec, a taka VPN je zlomitelna, nie uplne jednoducho, ale je. A aj moju sa snazi niekto denodenne zlomit...
Odpovedať
@kejsix geoip som spomenul ze to je len pre smele srdcia, ja by som to nikdy nespravil. @majkoj ja zatial pouzivam openwrt s openvpn, ale rozmyslam ze si spravim ipsec /uz len s dovodu integrovaneho klienta v operacnych systemoch/
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek a mas na to hw ?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?