Hľadajú sa krbové kachle

Zdravim Vás,mali sme s manželkou vybraté krbové kachle Brena K https://www.flama.sk/produkt-brena-ke... . Parametrovo,cenovo nám sedeli ,no žiaľ po zistení že je potrebné zo všetkých strán dodržať cca 1m odstup od stien a okolitého nábytku je to pre nás nereálne splniť .Mame totižto zrub ,vnútri drevené steny preto hľadáme kachle podobne stylu ,cene a parametrov ako sú tie Brena K , no s potrebným menším odstupom od stien ,nábytku ... Vedeli by ste poradiť nejaké podobné kachle? Vďaka za rady 🙂
Odpovedať
@palkovci thorma passau II alebo borgholm majú v zadu a na boku 20cm
Odpovedať
@palkovci zrub za kachľami izolovať napr. superizol alebo niečo podobné, po stranách môže byť odstup od horľavých látok 30cm , drevo vydrží teplotu do 600st., akurát od spredu 80 cm a podložka dlažba, najväčšie nebezpečie je ale od iskier, vždy prikladať až vtedy ked sú len žeravé uhlíky a kúriť tvrdým drevom, mäkké môže mať veľa živice, vtedy strieľajú iskry
Odpovedať
@jumt tie sme tiež pozerali,len pri nich vidím vyhrevnost od 98-165m3...keby sa našlo niečo ako majú Brena K az do 250m3 boli by sme spokojnejsi....
Odpovedať
@duzu ono to už nie je možné odizolovat...je to na komplet hotové a do prerabania steny sa nám nechce ,takže hľadáme kachle ktoré by parametrovo vyhovovali...
Odpovedať
@palkovci ale izoláciu dáš na stenu príp i na strop je to pevná doska 5cm hrubá,môže sa natrieť rôznou farbou
Odpovedať
@duzu je potrebná izolácia? Bolo mi povedané pokiaľ dodržím uvedené parametre čo uvádzajú kachle netreba stenu odizolovat....
Odpovedať
@palkovci mám sporák na pevné palivo vedľa linky, vošiel tam len 1,5 cm hrubý protipožiarny sadrokarton a žiaden problém a to ja na boku sporáka len plech, ten má isto vyššiu teplotu ako kachlica
Odpovedať
@palkovci kam dáš dymovod? priamo do steny zadom alebo dymovodom? ak priamo do steny nemusí tam byť izolácia, stačí len okolo výstupu na zaústenie do komína
Odpovedať
@duzu dymovod pojde zo steny ,nie do steny ,bude trcat a priamo na kachle sa napoji...
Odpovedať
@palkovci abx majú karelia, scotia, marina atď. Abx ma tych kachiel celkom dosť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?