Cena za prepad na špinavé prádlo

Prosim Vas, kto ma prepad na spinavo pradlo v dome, kolko vas to vyslo? Nasla som len jednu cesku stranku, kde sa pise, ze to vyjde na 20 tis. ceskych korun. A este ma zaujima aj to, ci je fakt dobra vecicka. Mne to pride celkom prakticke, aby som mohla jednoducho "spustit" pradlo z kupelne na poschodi rovno do technickej miestnosti, kde bude pracka. Dakujem za kazdy postreh.
Odpovedať
Ja to mám predvymyslené :-) Ale realizácia v nedohladne. Ak staviate nový, tak je to v pohodičke, riešitelné za pár eur.
Odpovedať
No praveze v tom clanku sa pisalo o novostavbe, ja som si tiez myslela, ze je to lacne. Uvidim co povedia ti, ktori uz realne maju. Diky.
Odpovedať
Zatial sme v studiu projekt, tak mi to napadlo... idem pozriet
Odpovedať
skus hladat Zhod na pradlo, mne naslo aj na Slovensku. Napriklad http://www.klimatizacia-vetranie.sk/p... https://www.slaper.sk/zhod-bielizne
Odpovedať
@vikus123 mame, dali sme obyč.plastovu rúru (oranžová), vyšlo to do 100e. Je to parádna vecička, určite odporúčam
Odpovedať
@vikus123 ideálne k prepadu by bola vhodná požiarnícka tyč a šup ho rovno za prádlom do práčovne.
Odpovedať
@viktor811 nie, dole v práčovni bude cakat pan manzel pretriedi pradlo podla farieb a materialov a nakrmi pracku ked ho bude na jednu varku dost ;-)
Odpovedať
@zita19 ani to by nebolo zlé, ale potom by som bol osobne radšej za barovú tyč a bez prádla (má to ešte zmysel, asi má).
Odpovedať
@viktor811 tyc pre teba? To by som pozrela aj ja ako sa okolo nej budes vlnit, ale asi by ma manzelky vechtom utlkla :-D
Odpovedať
@vikus123 @blacklady Aj mňa napadlo ako prvé dať tam plastovú kanalizačnú rúru . Bude to najlacnejšie riešenie.
Odpovedať
Ja nemam sice zhod z poschodia do suterenu, ale iba z kupelky do vedlajsej technickej miestnosti, kde bude aj pracka. Otvor dvierkami zo stranky www.tamadex.cz - je tam toho na vyber spustu (otvaratelne, vyklopne, na magnet...) , stoji to okolo 40 euri. Da sa na ne nalepit obklad, su uplne nenapadne. A cez poschodie by som to riesil týmito dvierkami a samozrejme odpadovou novodurovou trubkou - bud ju zapustit v stene, alebo schovana do sadrosu. To vyjde dalsich par eur.... Nerezove originaly su podstatne drahsie a o nic lepsie
Odpovedať
Kamarát keď robil barák, tak to manželke nechal zaviesť priamo do steny, tá je z toho nadšená.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ak staviate novy tak si to viete vymysliet za par stovak hotove riesenia budu zrejme samozrejme drahe :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Chcem dat zhod na pradlo. Vhod na poschodi na chodbe medzi izbami, vyustenie v pracovni vedla pracky. Ti, ktori to mate, otazka znie, bude to tahat hore do chodby zvuky a teplotny rozdiel? Vrchne dvierka maju tesnenie, spodne vyust nema ziadne zatvorenie, takze to je otvorena rura. Dakujem za rady, postrehy.
Odpovedať
Profilova fotka
Teplotny rozdiel to netusim @sadell, ale zvuky urcite to bude prenasat, ze bude pocut viacej. Jedine zeby to bolo tesnene nejako z oboch stran, co si myslim, ze by nemal byt problem urobit to 🙂
Odpovedať
Je to super vec. Rodina kde som robila to mali tak ze z poschodia mali v stene len siroku plastovu ruru a hore a dole antikorove vyklopne dvierka.
Odpovedať
100 € max, z toho 50 za dvierka zo zlata.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, tiež plánujeme dať si urobiť zhod na prádlo. Ide o to, že my to chceme zo steny v kúpeľni na poschodí smerom dole do technickej. Miestnosti nie sú úplne nad sebou, takže počítam, že na prvom poschodí dáme asi "koleno". Otázka je, ako ste to riešili Vy (či tu máte niekto použité aj to "koleno") a ďalej aký priemer rúry ste dávali. Ďakujem pekne
Odpovedať
@onka pripojim sa, tiez ma zaujimaju odpovede. Najma v dnesnej dobe ako sa ceny za takuto realizaciu pohybuju 🙂
Odpovedať
@pastierik Ako už bolo spomenuté vyššie našla som túto stránku a tam to robia profi. https://www.klimatizacia-vetranie.sk/... Ale cena fu...
Odpovedať
@onka no tak to si asi radsej tym padom znesieme 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik spiro 300 ka a horovo...😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@abobo Tiež uvažujem nad tým spiro, len musím tam spraviť jedno koleno, aby som rúru trochu odklonil. Obávam toho reliéfu vnútri potrubia, nezasekáva sa tam prádlo ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?